TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Лидерите на Г7 се подбиваат со Путин – „Да се соблечеме и да јаваме коњ?“

360 степени - 26.06.2022

Лидерите на седумте најбогати земји во светот, на Г7 самитот во замокот Елмау на Баварските Алпи се пошегуваа на сметка на рускиот претседател Владимир Путин. На својот прв состанок од тридневниот самит, пред фоторепортерите, британскиот премиер ...

(Видео) Џонсон на Самитот Г7: Мора да им покажеме дека сме посилни од Путин

Нова ТВ

ДА СЕ СОБЛЕЧЕМЕ И ДА ЈАВАМЕ КОЊ? Лидерите на Г7 се подбиваат со Путин (ВИДЕО)

+инфо

ВИДЕО | „Да јаваме коњ голи, како него“: Лидерите на Г7 тераат мајтап со Путин

Слободен Печат

(Видео) Лидерите на Г7 се шегуваа на сметка на Путин- Да јаваме коњ голи, како него

24Инфо

ВИДЕО: Светските лидери го исмеваа Путин

А1 On

Лидерите на Г7 се пошегуваа на сметка на Путин и неговото јавање

Локално

Сител Курир Фокус Денешен

Четири моќни западни држави забрануваат увоз на руско злато

МКД - 26.06.2022

Соединетите Американски Држави, Британија, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато во рамки на новите санкции кон Москва, како одговор на инвазијата на Украина, соопшти денес Даунинг стрит, на првиот ден на самитот на седумте индустриски ...

Британија, САД, Канада и Јапонија го забрануваат увозот на руско злато

Локално

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато, соопшти Лондон

Опсервер

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато

А1 On

Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато

Слободен Печат

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато, соопшти Лондон

Фокус

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато

Независен

Курир Либертас Вечер Прес MakPress ТВ21 Бизнис Вести Бриф еМагазин

Бајден ги повика челниците на Г7 да останат обединети против Русија

Нетпрес - 26.06.2022

Мораме да останеме обединети против Русија, им порача во неделата американскиот претседател Џо Бајден на сојузниците на почетокот на самитот на челниците на седумте индустриски најразвиени земји Г7 на кој ќе доминира војната во Украина, заострување ...

Г7 одлучи да се забрани увоз на руско злато од кое Москва „собира десетици милијарди долари“

Еспресо

Лидерите на самитот на Г7 се пошегуваа на сметка на Путин

Вечер Прес

Украина бараат посилен одговор кон Русија од Г7 по нападите врз Киев

Р.С.Европа

ЗАБРАНА ЗА УВОЗ НА РУСКОТО ЗЛАТО? Г7-земјите удираат „во срцето на машината на Путин“

+инфо

Нов притисок за земјотрес на светскиот пазар: Г7 подготвува ембарго на руското злато

Вечер Прес

Руското злато е новата мета на Г7 за зголемен притисок врз Русија

Р.С.Европа

Нетпрес Макфакс Еспресо Кајгана Тера Нетпрес Денар Фактор

Кулеба бара повеќе санкции против Русија и повеќе оружје за Украина

Република - 26.06.2022

Украина побара од земјите од Г-7 повеќе оружје и построги санкции против Москва по рускиот напад врз недалеку од центарот на Киев. напиша украинскиот министер за надворешни работи Дмитриј Кулеба на Твитер.

Кулеба: Земјите од Г7 да одговорат на новите ракетни напади врз Украина

Вечер Прес

Кулеба: Г7 да одговори со повеќе санкции против Русија и повеќе оружје за Украина

Курир

Кулеба: Г7 да одговори со повеќе санкции против Русија и повеќе оружје за Украина

Опсервер

КУЛЕБА: Г7 да одговори со повеќе санкции против Русија и повеќе оружје за Украина

Денешен

Кулеба: Г7 да одговори со повеќе санкции против Русија и повеќе оружје за Украина

Frontline

Кулеба: Г7 да воведе поголеми санкции за Русија и повеќе оружје за Украина

Zoom

Н.Македонија Фокус А1 On Бриф Во Центар Lider CivilMedia MakPress