TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холивудскиот заводник Брендан Фрејзер некогаш сам ги снимаше каскадерските сцени - денес е непрепознатлив

Црнобело - 22.06.2021

Актерот што некогаш сам ги изведуваше каскадерските сцени сега е сосема непрепознатлив. Тој неодамна се појави на филмска премиера и ги шокира сите со изгледот. Како холивудскиот заводник поради бројните повреди стана сосема непрепознатлив? Ѕвездата ...

Жените лудуваа по него, а сега никој не го препознава (ФОТО)

Канал5 - 21.06.2021

Актерот Брендон Фрејзер блескаше и палеше во Холивуд во 90-тите години на минатиот век. Во филмот „Џорџ од џунглата“ покажа завидни мускули, па се стекна со голем број фанови кои воздивнуваа по него, а тој се прослави и со улогата во филмот „Мумија“.

Никој не го препозна Брендан Фрејзер

Кајгана - 21.06.2021

Во петокот, на филмскиот фестивал Трибека во Њујорк се појави актерот Брендан Фрејзер, којшто во 90-тите години беше на врвот на славата и имаше армија обожавателки. Со години овој актер живее далеку од светот на филмот, па неговото појавување на ...

СТРАШНА трансформација на познат актер: Игра лик тежок 270 килограми

Локално - 21.06.2021

Брендан Фрејзер, американскиот актер најпознат во јавноста по улогите во филмовите „Џорџ од џунглата“ и „Мумијата“, се појави на овогодинешниот филмски фестивал „Трибека“ во Њујорк на премиерата на крими драмата „No Sudden Move“ на Стивен Содерберг, ...