TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови детали од „бомбите“ на Заев

24 Вести - 20.02.2015

Случајот со апсењето на Љубе Бошкоски по изборите во 2011 година бил политички монтиран, рече на денешната прес-конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во прилог на тврдењето, тој презентираше низа прислушувани телефонски разговори меѓу првите ...

Апсењето на Љубе Бошковски, трета „бомба„ на опозицијата

Р.С.Европа - 20.02.2015

Апсењето на Љубе Бошковски е третата бомба што ја објави опозицијата. Тие на прес конференција објавија разговори меѓу шефот на УБК Сашо Мијалков со уредникот на Сител Драган Павловиќ Латас и со сопственикот на Канал 5 Емил Стојменов за апсењето на ...

Нова „бомба“: монтиран процес против Љубе Бошкоски

Deutsche Welle - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ презентираше нови скандалозни разговори на владини претставници, министри и новинари во кои се договараат апсења, медиумско покривање и запирање опозициски автобуси. Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев денеска на ...

Заев: Ова е ужас! Бошковски е уапсен во класичен монтиран случај! (ВИДЕО)

МКД - 20.02.2015

Нормален човек ова не може да го замисли. Од денешните снимки ќе видите какви заложници сме сите ние во сопствената држава. Сѐ е инструирано и диригирано од фамилијата на Никола Груевски за лични цели и одмазда, рече Зоран Заев на денешната ...

Заев објави разговор Латас-Мијалков за апсењето на Бошковски

Телма - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска пред јавноста објави снимен телефонски разговор меѓу шефот на УБК, Сашо Мијалков и новинарот на Сител, Драган Павловиќ- Латас, со кој според него се гледа дека апсењето на Љубе Бошковски е монтиран случај, кој ...

Заев: Однапред било испланирано апсењето на Љубе Бошковски

Нова ТВ - 20.02.2015

-Мијалков, Јанкуловска, Протуѓер, во соработка со главниот уредник на Сител - Драган Павловиќ Латас и сопственикот на Канал5 - Емил Стоименов го договараат филмот апс на Бошковски за негово целосно понижување, а јавноста да биде згрозена од ...

Заев: Власта сака да ги сотре сите кои не се „нивни“!

Фокус - 20.02.2015

Груевски и Мијалков ги окупираа животите на граѓаните и ги злоупотребуваат институциите и медиумите, нагласи тој. Никола Груевски , Сашо Мијалков ги окупираа животите на граѓаните со прислушувањето, ги злоупотребуваат институциите за да ги стават во ...

(АУДИО) Заев: Како Мијалков го местеше апсењето на Љубе Бошкоски

А1 On - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ објави снимен разговор на Сашо Мијалков со Драган Павловиќ Латас, а се однесува за апсењето на Љубе Бошкоски. -Го откриваме политички монтираниот случај со Љубе Бошкоски. Ќе слушнете како однапред било испланирано апсењето на Љубе ...

Заев: Ќе објавиме како „фамилијата“ го монтирала процесот против Љубе

Фокус - 20.02.2015

Пресудата биле утврдена уште пред да почне судскиот процес, рече лидерот на СДСМ. Ќе слушнете за политички монтираното апсење и судење на Љубе Бошкоски , изјави Зоран Заев пред да го објави првиот од разговорите на денешната прес конференција.

(АУДИО) Латас и Мијалков за апсењето на Љубе Бошковски

Бриф - 20.02.2015

Секое следно обзнанување на вистината е се пошокантно и грозно и оди до граници што не може да ги замисли еден нормален човек- со овие зборови лидерот на СДСМ, Зоран Заев го започна пресот на кој презентираше снимки од телефонските разговори помеѓу ...

СДСМ ја фрли третата бомба: Мијалков го наместил апсењето на Љубе Бошковски

Кирилица - 20.02.2015

На прес конференцијата на која претседателот на СДСМ Зоран Заев го објавува третиот сет "бомби" од прислушкуваните разговори на припадниците на власта во кои се открива нивниот криминал. Заев најави снимка на која се слуша местењето на апсењето на ...

Заев: Го откриваме политички монтираниот случај со Љубе Бошкоски

+инфо - 20.02.2015

Ветивме дека ќе ја обелодениме вистината. Како што рековме, секое следно објавување докази ќе биде пошокантно и позапрепастувачки за јавноста. Тоа што го правеле Груевски и тие околу него, одело до граници што нормален човек не може да ги замисли.

Првиот дел од прес конференцијата на СДСМ со нови докази

Канал 77 - 20.02.2015

Презентирана снимка од разговорот помеѓу Сашо Мијалков и Латас по апсењето на Љубе Бошкоски. СДСМ на прес конференција ќе објави докази за случајот со Љубе Бошкоски. Прес конференцијата е во тек. Детали очекувајте и овде.

(АУДИО) Заев објави како Латас и Мијалков договараат да го понижат Љубе Бошкоски

А1 On - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев објави снимка по телефон како Сашо Мијалков со уредникот на Сител, Драган Павловиќ Латас се договараат како ќе се известува за апсењето на Љубе Бошкоски. „Пет дена ќе го вртам“, вели Латас. „Да биде понижен.

ВИДЕО Прва снимка од прес-конференцијата на Заев

+инфо - 20.02.2015

Првата снимка презентирана на денешната прес-конференција на Зоран Заев, за како што рече, планот на власта за апсење на Љубе Бошкоски. Заев рече дека разговараат Мијалков и ...

(ВИДЕО) Заев: Еве како се планирало апсењето на Љубе Бошкоски

Либертас - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес конференција објави за тоа како политички бил измонтиран случајот за апсењето на Љубе Бошкоски. Објави разговор помеѓу Сашо Мијалков и Драган Павловиќ – Латас во кои тие се ситат за апсењето на ...

Заев ја пука третата „бомба“ – Апсењето на Љубе Бошковски

МК News - 20.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска пред јавноста објави снимен телефонски разговор меѓу шефот на УБК, Сашо Мијалков и новинарот на Сител, Драган Павловиќ- Латас, со кој според него се гледа дека апсењето на Љубе Бошковски е монтиран случај, кој ...

„Бомба“ три на Заев: Однапред било испланирано апсењето на Љубе Бошковски

Локално - 20.02.2015

-Мијалков, Јанкуловска, Протуѓер, во соработка со главниот уредник на Сител – Драган Павловиќ Латас и сопственикот на Канал5 – Емил Стоименов го договараат филмот апс на Бошковски за негово целосно понижување, а јавноста да биде згрозена од ...