TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maнекенката Зара била во пакистанскиот авион, не се знае нејзината судбина

Бриф - 23.05.2020

Светот вчера го потресе веста за паднатиот авион „Ербас А320“ на „Пакистан Интернешнл ерлајнс“, а локалните медиуми наведуваат дека во трагедијата наводно настрадала и една од водечките пакистански модели, Зара Абид, пишува „The Sun“.

И топ манекенка е меѓу загинатите во авионската несреќа во Пакистан

Канал5 - 23.05.2020

Патнички авион на Пакистан Интернешнл ерлајнс со 91 патници се урна во Карачи за време на летот од Лахоре, а меѓу патниците била и манекенската Зара Абид. Веднаш откако се прошири веста за несреќата на „Ербас А320“ на интернет, многумина објавија на ...

(Видео) Манекенката Зара Абид загина во авионска несреќа во Пакистан

Репортер - 23.05.2020

Манекенката Зара Абид загинала во авионска несреќа во Пакистан, пренесуваат странските медиуми. Како што пишува The Express Tribune , авион од пакистанската авиокомпанија PIA, Airbus A320, со 99 патници и осум членови од екипажот, се срушил во ...

Позната манекенка загина во авионската несреќа во Пакистан?

Локално - 22.05.2020

Познатата манекенка Зара Абид (28) е меѓу 107-те патници на авионот на „Пакистан Интернешнл ерлајнс“ што се урна во најголемиот пакистански град Карачи. Тамошниот „Експрес Трибјун“ тврди дека Зара навистина била на тој лет и дека ја нема на списокот ...