TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо: Жал ми е за Лампард, но модерниот фудбал е брутален

Екипа - 26.01.2021

Жозе Мурињо даде свој коментар за Лампард и неговото заминување од Челзи. Португалскиот стручњак изјави дека му е жал за секој тренер кој ќе добие отказ, особено за Френк. Тој напомена дека вакви работи се случуваат во модерниот фудбал, и дека ...

Мурињо го искоментира отказот на Лампард: Тоа е бруталноста на фудбалот

Дриблинг

Мурињо: Отказот на Лампард ја покажува бруталноста во фудбалот

Спортклуб

Мурињо го коментираше отказот на Лампард: Тоа е бруталноста на фудбалот

SportMedia

Мурињо: Отказот на Лампард ја покажа бруталноста на фудбалот!

Sport 1

И Мурињо со коментар за отказот на Лампард: Фудбалот е брутален, знаете дека порано или подоцна..

Дерби

Мурињо го коментираше отказот на Лампард: Таква е бруталноста на фудбалот!

СуперСпорт

Спортски Локално 24Фудбал 24Фудбал Дерби Спортски Точка МКД

Абрамович со едно барање до Тухел: Челзи веднаш да се врати во битка за титулата

Спортски - 26.01.2021

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович верува дека се уште има доволно време „сините“ да се вратат во битката за титулата во Премиер лигата оваа сезона. Тоа било и едно од првите барања на Томас Тухел , кој се очекува наскоро и официјално да биде ...

Навивачите бараат еден транспарент да остане на трибините иако Лампард беше отпуштен

Sport M

Навивачите на Челси побараа еден транспарент за Лампард да остане на „Стемфорд бриџ“ 📸

СуперСпорт

Навивачите бараат еден транспарент да остане на „Стенфорд Бриџ“ иако Лампард си замина

Спортски

Лампард: Разочаран сум што Челзи не ми даде повеќе време

Канал5

Лампард се огласи и ги испрати првите пораки по отказот од Челси

Дерби

Лампард се огласи по отказот: Разочаран сум што немав доволно време

Sport 1

24Фудбал Точка Дерби Макфакс TopSport Кајгана

Лампард: Разочаран сум што немав повеќе време, но горд сум на оствареното

Дриблинг - 26.01.2021

Досегашниот тренер на Челзи, Франк Лампард после отказот кажа дека е разочаран што немал време да го однесе клубот напред. Управата на лондонските сини го отпушти Лампард после 18 месеци, а како причина се наведува лошата форма и деветтата позиција ...

Тухел бил само трета опција за наследник на Лампард, Челси добил корпа од двајца тренери

24Фудбал

Челси донесе „сурова“ одлука, но сепак исправна – Лампард разочаран од таквиот потег

Спортклуб

Рој Кин уште пред една година предвиде што ќе се случува: Оле заслужува шанса, Лампард…

Дерби

Лампард: Разочаран сум што не добив повеќе време

TopSport

Лампард се огласи по отказот од Челси

24Фудбал

Пеп ја долови суштината: Проекти и идеи не постојат, ти мораш да победуваш за да не бидеш заменет

ММС

24Фудбал Екипа 24Фудбал Спортманија Sport 1 Денешен 24 Вести Денешен