TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илиевски: Директор на Зоолошката градина станав како професионалец, а не партиски војник

МКД - 06.08.2022

Јас Драган Илиевски не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа. Во екстремно партизирано општество како нашето, свесен сум дека ретко се дава шанса на човек кој е професионалец да води институција, а особено на ...

СДСМ ја повика градоначалничката Арсовска: Дали директорот на Зоолошка е назначен законски

Слободен Печат - 06.08.2022

СДСМ по јавно објавените информации во медиуми изрази сомневање дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно законите, откако неговиот претходник Кристијан Стаменов беше разрешен по разоткривањето на скандалот ...

СДСМ: Град Скопје да одговори, дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?

Макфакс - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно узаконите, се вели во соопштението од СДСМ. Од партијата прашуваат дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас ...

Драган Илиевски: Верувам во програмата на град Скопје и дека избор на човек како мене може да придонесе за позитивни ...

Република - 06.08.2022

Јас Драган Илиевски: Не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа, вели новиот директор на Зоолошката градина во Скопје. порача тој. ...

СДСМ се сомнева дека новиот в.д. директор на „ЗОО Скопје“ е поставен незаконски

Република - 05.08.2022

Дури три недели по скандалот со закланите животни во Зоолошката градина во Скопје, градоначалничката Данела Арсовска назначи нов директор. Но, според информациите објавени во дел од медиумите, постои отворен сомнеж дали новиот В.Д.

СДСМ: Град Скопје да одговори, дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?

А1 On - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно узаконите, се вели во соопштението од СДСМ. Од партијата прашуваат дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас ...

СДСМ: Град Скопје да одговори дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?

МКД - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот в.д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно законите. Дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас и дали Илиевски доаѓа од редот на вработените на оваа ...

СДСМ: Дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?

Локално - 06.08.2022

„Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно законите“. Дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас и дали Илиевски доаѓа од редот на вработените на оваа ...

ГРОМ: Драган Илиевски, назначен за в.д. директор на ЗОО-Скопје, не е член на нашата партија

24Инфо - 06.08.2022

Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ во целост ги демантира наводните објави во дел од медиумите дека лицето Драган Илиевски назначен за в.д. директор на Зоолошката градина во Скопје, е член или некогаш бил член на нашата партија.

СДСМ: Град Скопје да одговори дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина

Алсат-М - 06.08.2022

“Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно законите. Дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас и дали Илиевски доаѓа од редот на вработените на оваа ...

СДСМ: Град Скопје да одговори, дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?

Centar - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно узаконите, се вели во соопштението од СДСМ. Од партијата прашуваат дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас ...

Новиот директор на ЗОО тврди: Не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа

А1 On - 06.08.2022

Јас Драган Илиевски не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа. Во екстремно партизирано општество како нашето, свесен сум дека ретко се дава шанса на човек кој е професионалец да води институција, а особено на ...

СДСМ: Град Скопје да одговори дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина

Сител - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно законите. Дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас и дали Илиевски доаѓа од редот на вработените на оваа ...

Реакција на Драган Илиевски на наводи за неговото назначување за директор на ЗОО Скопје

Сител - 06.08.2022

Јас Драган Илиевски: Не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа. Во екстремно партизирано општество како нашето, свесен сум дека ретко се дава шанса на човек кој е професионалец да води институција, а особено на ...

Илиевски за назначувањето во ЗОО Скопје: Не сум бил член на ГРОМ, магистер сум по економија

Локално - 06.08.2022

Во писменото обраќање до медиумите на Драган Илиевски, новиот директор на Зоолошката градина во Скопје посочува дека не е член на ниту една партија и дека професионално ќе си ја врши својата работа.

СДСМ го спори назначувањето на Илиевски за директор на ЗОО Скопје

Независен - 06.08.2022

По скандалот со колење коњи во Зоолошката во Скопје, сменет беше фиректорот, а на негово место дојде Драга Илиевски, чиј избор сега, го спорат од владејачката партија СДСМ. Имено, тие отворија сомнеж дали новиот В.Д.

Новиот директор на скопската ЗОО: Не сум член на ГРОМ

Фактор - 06.08.2022

Новоименуваниот директор на скопската ЗОО, Драган Илиевски, демантира дека е поставен партиски на чело на оваа институција, откако СДСМ ја повика градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, да одговори дали неговото назаначување е согласно ...

​СДСМ: Град Скопје да одговори, дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошка

Канал5 - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно законите. Дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас и дали Илиевски доаѓа од редот на вработените на оваа ...

Реакција на Драган Илиевски на наводи за неговото назначување за директор на ЗОО Скопје

Канал5 - 06.08.2022

Јас Драган Илиевски: Не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа. Во екстремно партизирано општество како нашето, свесен сум дека ретко се дава шанса на човек кој е професионалец да води институција, а особено на ...

СДСМ: Град Скопје да одговори, дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?

Точка - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно узаконите, се вели во соопштението од СДСМ. Од партијата прашуваат дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас ...

СДСМ: Град Скопје да одговори, дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?

Press24 - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно узаконите, се вели во соопштението од СДСМ. Од партијата прашуваат дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас ...

Директорот на ЗОО Скопје: Не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа

Press24 - 06.08.2022

Новиот директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски, реагираше на соопштението на СДСМ. „Во екстремно партизирано општество како нашето, свесен сум дека ретко се дава шанса на човек кој е професионалец да води институција, а особено на одговорна ...

СДСМ до Арсовска: Дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?

Фокус - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно узаконите, се вели во соопштението од СДСМ. Од партијата прашуваат дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас ...

Новиот директор на ЗОО Скопје излезе со јавен демант, еве зошто

Скопје инфо - 06.08.2022

Денеска, новиот директор на зоолошката градина во Скопје излезе со јавно демантирање на информацијата дека тој е член на партијата ГРОМ. Ова е неговиот официјален и целосен демант на оваа информација: „Јас Драган Илиевски: Не сум член на ниту една ...

СДСМ: Град Скопје да одговори, дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?

MTM - 06.08.2022

Јавно објавени информации во медиуми отвораат сомнеж дали новиот В.Д. директор на Зоолошка градина, Драган Илиевски е назначен согласно узаконите, се вели во соопштението од СДСМ. Од партијата прашуваат дали за оваа позиција бил распишан јавен оглас ...

Драган Илиевски назначен за в.д. директор на Зоолошката градина во Скопје, не е член на нашата партија

Опсервер - 06.08.2022

Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ во целост ги демантира наводните објави во дел од медиумите дека лицето Драган Илиевски назначен за в.д. директор на Зоолошката градина во Скопје, е член или некогаш бил член на нашата партија.

ГРОМ: Драган Илиевски не е член или некогаш бил член на нашата партија

Локално - 06.08.2022

Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ во целост ги демантира наводните објави во дел од медиумите дека лицето Драган Илиевски назначен за в.д. директор на Зоолошката градина во Скопје, е член или некогаш бил член на нашата партија, стои во ...

Гром демантира дека новиот директор на Зоолошка градина е нивен член

Република - 06.08.2022

Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ во целост ги демантира наводните објави во дел од медиумите дека лицето Драган Илиевски назначен за в.д. директор на Зоолошката градина во Скопје, е член или некогаш бил член на нашата партија.