TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Облаци“ над грчката владина коалиција

Канал5 - 16.03.2018

Прашањето за името на Македонија, случајот со грчките војници притворени во Турција, но и позициите за сопственикот на ПАОК, Иван Савидис, се главните точки, кои, според грчките медиуми, придонесуваат за зголемување на несогласувањата и разликите ...

„Облаци“ над грчката владина коалиција

Алсат-М - 16.03.2018

Прашањето за името на Македонија, случајот со грчките војници притворени во Турција, но и позициите за сопственикот на ПАОК, Иван Савидис, се главните точки, кои, според грчките медиуми, придонесуваат за зголемување на несогласувањата и разликите ...

Нова Демократија води со 9 отсто предност пред Сириза на Ципрас

Канал5 - 16.03.2018

Со предност од девет проценти пред „Сириза“, опозициската „Нова Демократија“ и натаму е најпопуларна политичка сила во Грција, покажува последното истражување на јавното мислење во земјата.

Анкета: Нова демократија ја здржува предноста пред СИРИЗА

Алсат-М - 16.03.2018

Со предност од девет процентни поени пред владејачката Коалиција на радикалната левица (СИРИЗА), грчката опозициска конзервативна партија Нова демократија и натаму е најпопуларна политичка сила во Грција, покажуава последното истражување на јавното ...

Слабиот рејтинг ќе го закочи Ципрас за компромисно решение?

Фактор - 16.03.2018

Грчкиот премиер Алексис Ципрас заостанува во рејтингот на последните анкети на јавното мислење во Грција зад Андонис Самарас кој сега е лидер на Нова Демократија, најголемата опозициска грчка партија.

Анкета: Нова демократија ја здржува предноста пред СИРИЗА

А1 On - 16.03.2018

Со предност од девет процентни поени пред владејачката Коалиција на радикалната левица (СИРИЗА), грчката опозициска конзервативна партија Нова демократија и натаму е најпопуларна политичка сила во Грција, покажуава последното истражување на јавното ...

Нова демократија води со 9 отсто предност пред СИРИЗА на Ципрас

Мета - 16.03.2018

Опозициската Нова демократија води пред СИРИЗА со 9 отсто, покажува најновата анкета во Грција што за телевизијата „Скај“ ја спровела агенцијата „Пулс“. Финансиската криза и ригорозните мерки за штедење генерално на секои парламентарни избори во ...

ЕК очекува Законот за јазици да оди во Венецијанска комисија

Алфа - 15.03.2018

Пеколен март за Ципрас, Скопје и Турција го притискаат а Каменос е отсутен. Ова е насловот кој денеска осамна на грчка Ефимерида. Пеколен март за Ципрас, Скопје и Турција го притискаат а Каменос е отсутен.

ПАОК може да биде исфрлен од лигата, а Савидис драконски казнет!?

Gol.mk - 15.03.2018

Екипата на ПАОК би можела да добие строга казна за нередите предизвикани на атинското дерби против АЕК во грчкиот шампионат. Мечот во Солун доживеа прекин во 89. минута поради поништен гол на домаќинот и дивеење на публиката, а воедно и првиот човек ...

„Облаци“ над грчката владина коалиција

Press24 - 16.03.2018

Прашањето за името на Македонија, случајот со грчките војници притворени во Турција, но и позициите за сопственикот на ПАОК, Иван Савидис, се главните точки, кои, според грчките медиуми, придонесуваат за зголемување на несогласувањата и разликите ...

Нова демократија-најпопуларна политичка сила во Грција

Независен - 16.03.2018

Грчката опозициска конзервативна партија Нова демократија и натаму е најпопуларна политичка сила во Грција. Има предност од девет процентни поени пред владејачката Коалиција на радикалната левица (СИРИЗА), покажува последното истражување на јавното ...

Грчките медиуми тврдат дека владата во Атина се ниша...

Н.Македонија - 16.03.2018

Грчките медиуми тврдат дека владата во Атина се ниша Прашањето за името на Македонија, случајот со грчките војници притворени во Турција, но и позициите за сопственикот на ПАОК, Иван Савидис, се главните точки, кои, според грчките медиуми, ...

Анкета: Нова демократија ја здржува предноста пред СИРИЗА

Алфа - 16.03.2018

Засега далеку по три процентниот изборен праг се десничарската Независни Грци и Сојузот на центристите со по 1.5 проценти поддршка. Со предност од девет процентни поени пред владејачката Коалиција на радикалната левица (СИРИЗА), грчката опозициска ...

Името надвисна „облаци“ над грчката владина коалиција

+инфо - 16.03.2018

„Несогласувањето на Каменос, може да го поведе премиерот Алексис Ципрас дури и до веројатноста да се повлече од скопското прашање, со изговор, како што велат, неизнаоѓање решение за прашањето со Уставот со ПЈРМ“, пишува грчкиот портал „Ин“.

Анкета Грција: Нова демократија води со 9 проценти пред Сириза

Нова ТВ - 16.03.2018

Со предност од девет проценти пред владејачката Коалиција на радикалната левица (СИРИЗА), грчката опозициска конзервативна партија Нова демократија и натаму е најпопуларна политичка сила во Грција, покажуава последното истражување на јавното мислење ...

„Облаци“ над грчката владина коалиција

Сител - 16.03.2018

Прашањето за името на Македонија, случајот со грчките војници притворени во Турција, но и позициите за сопственикот на ПАОК, Иван Савидис, се главните точки, кои, според грчките медиуми, придонесуваат за зголемување на несогласувањата и разликите ...

„Облаци“ над грчката владина коалиција

А1 On - 16.03.2018

Прашањето за името на Македонија, случајот со грчките војници притворени во Турција, но и позициите за сопственикот на ПАОК, Иван Савидис, се главните точки, кои, според грчките медиуми, придонесуваат за зголемување на несогласувањата и разликите ...

„Облаци“ над грчката владина коалиција

Локално - 16.03.2018

Прашањето за името на Македонија, случајот со грчките војници притворени во Турција, но и позициите за сопственикот на ПАОК, Иван Савидис, се главните точки, кои, според грчките медиуми, придонесуваат за зголемување на несогласувањата и разликите ...