TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Апели за помош: Бројни штети по силното невреме во Неготино

Слободен Печат - 16.08.2022

Попладнево се случи силно невреме во Неготино кое предизвика тешки материјални последици во градот, известија од Центарот за управување со кризи (ЦУК). Повеќе неготинци пријавиле штети од невремето – има искорнати дрвја, паднати бандери, оштетени ...

Oштетени кровови и поплавени домови од невремето во Неготино

Р.С.Европа

(ВИДЕО) Нови видеа од невремето во Неготино, граѓаните бараат помош, штетите се огромни

Скопје1

(ВИДЕО) Хаос после невремето во Неготино - жителите бараат помош од надлежните

Press24

Силно невреме во Неготино

Фокус

(ФОТО) Невреме направи хаос во Неготино - поплавени улици, скршени дрвја и оштетени автомобили

Фактор

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО НЕГОТИНО Поплавени улици, искорнати дрвја, гранки…

+инфо

ТВ21 Локално Centar А1 On Скопје1 360 степени

(Видео) Невреме во Неготино – паднати дрвја, бандери, поплавени дуќани и автомобили

Макфакс - 16.08.2022

Големото невреме кое денеска го зафати Неготино зад себе остави паднати дрвја, бандери, поплавени дуќани и автомобили. Силниот ветер носел покриви од куќи, а паднатите дрвја го блокирале патот Дуброво-Војшанци.

Бучеше страшно и секој момент чекавме да ни одлета кровот над глава, вакво нешто никогаш не сме виделе!

Фокус

Торнадо носеше покриви од куќи во Неготино, паднати дрвја го блокираа патот Дуброво-Војшанци

24Инфо

Силно невреме однесе повеќе покриви од куќи во Неготино (ВИДЕО)

Канал5

Откорнати кровови и блокирани патишта - невремето предизвика штети во земјава

Press24

Невреме во Неготино: Откорнати кровови од куќи и паднати дрвја

Сител

Откорнати кровови и блокирани патишта – невремето предизвика штети во земјава

Скопје24

Вечер Прес Lider +инфо MTM MakPress