TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анџелина Џоли искрена: „Холивуд не е здраво место, ако избирав сега – не би била актерка“

Локално - 08.12.2023

Анџелина Џоли е една од најпопуларните актерки во светот, а покрај улогите, вниманието често го привлекуваше и со приватниот живот. Посебно се пишуваше и зборуваше за нејзиниот брак со Бред Пит, со кој има шест деца – три посвоени и три биолошки, ...

Здравствената состојба на Анџелина Џоли наеднаш се влошила: По разводот се разболела од опасна болест

Еспресо - 08.12.2023

Ќе се преселам кога ќе можам, зашто од сите места на светот, Холивуд не е здраво место за живеење – изјави Џоли. Во последното интервју кое го даде за „Волстрит журнал“, Анџелина Џоли призна дека ако бирала што ќе прави денес во животот, никогаш ...

Анџелина Џоли призна дека пред разводот добила сериозно нарушување на здравјето: Стресот ми предизвика парализа

Фактор - 08.12.2023

Актерката Анџелина Џоли во своето последно интервју раскажа многу детали од својот живот и што би правела доколку не е актерка, но и со што се бори. -Денес не би ја одбрала професијата актерка.

Естетски хирург открива кои се маните на лицето на Анџелина Џоли што не може да се поправат

Црнобело - 08.12.2023

„Жените ја сакаат Анџелина Џоли, а навистина не знам зошто“ – вели познат австралиски естетски хирург, кој ги наброја сите недостатоци на лицето на актерката, кои таа не може да ги поправи.

Анџелина Џоли никогаш поискрена, заминува ли од сцената засекогаш: Да ја започнував кариерата денес, немаше да бидам ...

Вечер Прес - 07.12.2023

Актерката Анџелина Џоли изјави дека не би била актерка доколку ја започне својата кариера во денешната забавна индустрија. Анџелина Џоли во интервју за Wall Street Journal зборуваше за „лекувањето“ по разводот со Бред Пит, како и за градот кој и ...

Анџелина Џоли отвори модно ателје и ги повикува фановите да се пријават и да работат кај неа

Канал5 - 07.12.2023

Најновиот потфат на Анџелина Џоли ги изненади сите што ја познаваат. Филмската ѕвезда се пробива во светот на модата со Atelier Jolie, кое е замислено како „креативен колектив за самоизразување“.

Хали Бери ја открила тајната која ја поврзува со Анџелина Џоли, а за која никој не знаел: Еве што ги зближило познатите ...

Точка - 07.12.2023

И двете се познати актерки и ги поврзува тајна конекција која речиси на сите им е непозната. Во неодамнешното интервју за „Variety“, Хали Бери открила што е тоа што ја поврзува со Анџелина Џоли.

Анџелина Џоли го напушта Холивуд: Бред Пит е виновен за се?

Во Центар - 07.12.2023

Анџелина Џоли , како што признава, нема многу пријатели, но секогаш може да смета на своите деца. Во новото интервју за магазинот VSJ таа откри дека нејзините шест деца; Медокс (22), Пакс (20), Захара (18), Шајло (17) и 15-годишните близнаци Нокс и ...

„ГО МРАЗАМ ХОЛИВУД, ЌЕ СЕ ПРЕСЕЛАМ ВО КАМБОЏА!“ Анџелина Џоли откри дека се сели по мачниот развод со Бред Пит

+инфо - 07.12.2023

Анџелина Џоли објави дека сака да се пресели во Камбоџа штом ќе заврши нејзиниот горчлив развод. Анџелина Џоли објави дека сака да се пресели во Камбоџа штом ќе заврши нејзиниот горчлив развод.

Анџелина Џоли се пожали на својот живот во Холивуд и откри шокантни детали поврзани околу тоа

Вистина.мк - 07.12.2023

Анџелина Џоли (48) откри дека планира да го напушти „нездравиот Лос Анџелес“ и да помине повеќе време во Камбоџа откако „ја изгуби слободата да патува“ за време на жестоката битка со Бред Пит.

Анџелина Џоли ја отвори душата: „Шест месеци пред разводот добив Белова парализа“

Убавина и Здравје - 07.12.2023

Анџелина Џоли во своето последно интервју, кое го даде за Wall Street Journal, призна дека ако треба да избере што ќе прави во животот, никогаш немало да стане актерка. Можеби би размислувала за театар, но никогаш повеќе не би избрала живот и ...

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо - 06.12.2023

Анџелина Џоли нема многу пријатели, како што признава, но секогаш може да смета на своите деца. Во новото интервју за WSJ. магазинот откри дека нејзините шест деца; Медокс (22), Пакс (20), Тахара (18), Шајло (17) и 15-годишните близнаци Нокс и ...

Бред Пит конечно ја откри тајната за својот младолик изглед: Еве што прави познатиот актер на лицето за да изгледа ...

Во Центар - 07.12.2023

Појавувањето на Бред Пит на трибините на финалето на Вимблдон оваа година привлече огромно внимание кај корисниците на социјалните мрежи и медиумите. Причина? Неговото лице , поточно, неверојатно младешки за маж кој на 18 декември ќе го прослави ...

Анџелина Џоли: Се разболев шест месеци пред разводот

MTM - 07.12.2023

Во нејзиното последно интервју, кое го даде за „Wall Street Journal“, Анџелина Џоли призна дека ако треба да избере што да прави во животот, никогаш нема да стане актерка. Можеби би размислувала за театарски одбори, но никогаш повеќе не би избрала ...

Анџелина Џоли се откажува од глумата и го напушта Холивуд: Сѐ уште се опоравува од разводот со Бред Пит

Слободен Печат - 07.12.2023

Во новото интервју за магазинот „VSJ“, Анџелина Џоли откри дека нејзините шест деца, Медокс (22), Пакс (20), Захара (18), Шајло (17) и 15-годишните близнаци Нокс и Вивиен ѝ се најблиски, бидејќи семејството сѐ уште се опоравува од разводот со ...

Анџелина Џоли се повлекува од Холивуд? Актерката ја шокираше јавноста, во новото интервју призна дека ѝ е доста од сѐ!

Попара - 07.12.2023

Во новото интервју за магазинот „VSJ“, Анџелина Џоли откри дека нејзините шест деца, Медокс (22), Пакс (20), Захара (18), Шајло (17) и 15-годишните близнаци Нокс и Вивиен ѝ се најблиски, бидејќи семејството сѐ уште се опоравува од разводот со ...

Анџелина Џоли се повлекува од Холивуд? Актерката ја шокираше јавноста, во новото интервју призна дека ѝ е доста од сѐ!

365 - 07.12.2023

Во новото интервју за магазинот „VSJ“, Анџелина Џоли откри дека нејзините шест деца, Медокс (22), Пакс (20), Захара (18), Шајло (17) и 15-годишните близнаци Нокс и Вивиен ѝ се најблиски, бидејќи семејството сѐ уште се опоравува од разводот со ...

Анџелина Џоли призна дека нејзиното здравје е влошено

А1 On - 07.12.2023

Анџелина Џоли во последното интервју, кое го даде за „Волстрит журнал“, призна дека ако треба да избере што ќе прави во животот денес, никогаш нема да стане актерка. – Денеска не би избрала работа како актерка.

Хали Бери ја откри врската со Анџелина Џоли за која никој не знаеше: Еве што ги зближило познатите актерки, Бред Пит ...

Во Центар - 08.12.2023

И двете се познати актерки и ги поврзува тајна врска која речиси на сите им е непозната. Во неодамнешното интервју за Variety , Хали Бери откри што ја поврзува со Анџелина Џоли. Сè започна околу важни теми и ќе има големо влијание врз новиот филм ...