TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Мојот првенец е заразен, те сака тато“ – Претседателот на Србија со емотивна објава за синот со корона вирус

Црнобело - 09.04.2020

Корона вирусот не бира помеѓу млади и стари, богати и сиромашни, познати, политичари или „обични“ луѓе, а последно претседателот на Србија сподели дека неговиот син е заразен. Александар Вучиќ има три деца, а најстариот, Данило, е заразен со корона ...

Постариот син на Вучиќ заразен со Ковид-19, сместен на Инфективната клиника во Белград

24 Вести - 09.04.2020

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, објвавија српските медиуми. „Кога се почна, мојот Данило ми кажа дека предавањето не е ...

Сака да им укаже на граѓаните дека секому може да му се случи: Дали Вучиќ намерно ја тера приказната дека синот има ...

Република - 09.04.2020

Големо внимание во Србија предизвика информацијата дека синот на претседателот Александар Вучиќ има корона. Според нив, тоа е уште еден „пи-ар“ потег на Вучиќ со цел на српските граѓани да им укаже колку е сериозна состојбата и оти секому може да му ...

Што доколку граѓаните имаат итна потреба од лекар во полициски час?

OhridNews - 09.04.2020

Измина првиот продолжен полициски час во земјава, кој од вчера во работните денови е подолг за пет часа и трае од 16 до 05 часот. Во викендите, пак, целосно е забрането движење, освен во случаите пропишани со Уредбата на Владата, за службените лица ...

Синот на претседателот Александар Вучиќ заврши на Инфективна клиника: Позитивен е на коронавирусот

Убавина и Здравје - 09.04.2020

Данило Вучиќ , син на Александар Вучиќ , е позитивен на коронавирусот, е напишано на официјалниот инстаграм-профил на српскиот ...

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен со коронавирус

ММС - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, е позитивен на новиот коронавирус, соопшти Вучиќ на својот официјален инстаграм профил. – Кога сето ова започна, Данило ми кажа дека откажувањето не е опција.

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен од коронавирус

Сител - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку Инстаграм.

Синот на Вучиќ заболен од коронавирус

Макфакс - 08.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека неговиот син Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во Белград, објави „РТС“. „Кога почна сè, мојот Данило ми рече дека откажувањето не е опција.

Стартуваше полицискиот час од 16 до 05 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Канал5 - 08.04.2020

Скопје и Македонија од денеска под продолжен полициски час.. Веќе четири и пол часа од стапување на сила на мерката која во работните денови ќе почнува од 16 часот.. Канал 5 и попладнето направи обиколка низ главниот град, а и вечерва дежурната ...

Синот на претседателот на Србија, Вучиќ заразен со коронавирус

А1 On - 08.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ објави дека неговиот син Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во Белград. „Мојот првенец е заразен со коронавирусот, а според клиничката слика мораше да биде примен на Инфективната ...

Вучиќ: Мојот првенец Данило е заболен од коронавирусот

+инфо - 08.04.2020

Претседателот на Србија соопшти дека неговиот син Данило е примен на Инфективната клиника. Синот на претседателот на Србија, Данило Вучиќ, е заболен од коронавирусот, беше објавено на Инстаграм порфилот на претседателот на оваа земја, Александар ...

Почна полицискиот час од 16 часот – ангажирана цела полиција, извадени 27 илјади дозволи

ТВ21 - 08.04.2020

„Во споредба со другите денови, денеска полицискиот час во целата земја започна во 16 часот. Улиците се празни, а поминуваат само полициски возила за да проверат каква е состојбата“, вели репортерката на ТВ21.

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Слободен Печат - 08.04.2020

Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку Инстаграм. Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус.

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус, емотивна порака од српскиот претседател

Курир - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. -Кога сево ова започна, мојот Данило ми реле дека оредавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што е примен на ...

Стартуваше полицискиот час од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Канал5 - 08.04.2020

Веќе два часа продолжен полициски час во Македонија.. Стапи на сила најстрогата мерка досега, полицискиот час, кој почна во 16 часот и така ќе биде во сите работни денови.. Како и дел од државните институции, и новинарите се изземени од мерката..

Синот-првенец на српскиот претседател Александар Вучиќ заболен од Ковид-19

iPortal - 08.04.2020

Синот од првиот брак на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило, е позитивен на тестот за Ковид-19. Ова го потврди и самиот претседател Александар Вучиќ, кој на својот инстаграм профил напиша: “Кога сето ова започна, мојот Данило ми кажа дека ...

Синот на Вучиќ позитивен на коронавирус: Примен на Клиниката за инфективни болести

Локално - 08.04.2020

Синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ е заразен со коронавирус, се вели во официјалниот профил на Инстаграм на претседателот. „Кога сето тоа започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Александар Вучиќ заразен и примен на Инфективна

Денешен - 08.04.2020

Данило Вучиќ, син на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, позитивен е на корона вирусот, пишува Блиц врз основа на наведеното на официјалниот Инстаграм профил на српскиот ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје пусто, почна полицискиот час

Фактор - 08.04.2020

По 16 часот почна полицискиот час во земјава. Скопје е пусто, а по улиците можат да се движат само луѓето кои имаат извадено дозволи. Полицискиот час ќе трае до 5 часот утре. Целта е да се спречи ширењето на коронавирусот, кој денес однесе три жртви.

Синот на српскиот претседател заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Магазин - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, е примен на Клиниката за инфективни болести и е позитивен на коронавирус. Данило Вучиќ е заразен со злобниот вирус и сега е на лекување.

Синот на Александар Вучиќ е заразен со коронавирус

AKO - 08.04.2020

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, објави на Инстаграм дека неговиот син од првиот брак е заразен со коронавирус. ,,Мојот прв син е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што мораше да биде примен на Инфективната клиника“-напиша ...

Во Србија полициски час од петок во 17 часот до 5 часот во понеделник

Локално - 08.04.2020

Во Србија ќе се воведе полициски час кој ќе започне во петок од 17 часот и ќе трае до 5 часот во понеделник. Иако се вели дека полицискиот час може да се воведе за Белград и Ниш како најголеми жаришта, тој ќе важи за целата земја.

Полициски час во Србија од петок до понеделник

Слободен Печат - 08.04.2020

Од српската влада за Танјуг потврдиле дека следниот викенд полициски час ќе биде од петок во 17 часот до понеделник во пет наутро. Како што пренесуваат српските медиуми, тоа ќе важи за целата Србија.

КАКО ДА ГИ СЛЕДАТ НАШИТЕ СТАПКИ - Во Белград и Ниш полициски час цел викенд, ќе почне уште во петок во 15 часот

Фактор - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, гостувајќи на вчерашната емисија „Прашалник“ на РТС, рече дека е веројатно дека полицискиот час во Србија за викенд ќе започне во петок наместо во сабота.

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

Макфакс - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Полицискиот час денеска од 21, а утре од 16 часот

Канал5 - 07.04.2020

Коронавирусот во Македонија денеска зема шест жртви, во земјава има и нови 29 заболени... Во центарот на градот е Михаела Димовска, полицискиот час уште денеска е од 21 часот, а од утре стапуваат на сила најновите рестриктивни ...

Вучиќ најавува полициски час од петок до понеделник

Независен - 07.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави за РТС дека не мисли оти се далеку или близу да се донесе одлука 24-часовна забрана за движење и дека тоа се оценува врз дневна основа. Тој најави дека во иднина најверојатно полицискиот час ќе биде од ...

Експертот на Вучиќ кој го исмеваше коронавирусот: Одеднаш станав дебил и кретен (ВИДЕО)

Слободен Печат - 07.04.2020

Пред повеќе од еден месец цела Србија и пошироко го запознаа д-р Бранимир Несторовиќ. Несторовиќ на 27 февруари, додека коронавирусот започна да се шири во Европа, како експерт се појави на прес-конеференција на српскиот претседател Александар Вучиќ.

Полициски час - 06.04.2020

24 Вести - 07.04.2020

Полицискиот час во Скопје ги испразни улиците, локалите и парковите кои се вообичаено полни со луѓе. Додека граѓаните се затворени во своите домови, здравствените работници се надвор од своите, на работна задача.

Вучиќ откри до кога ќе трае вонредната состојба

Локално - 07.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва на првиот канал на јавниот сервис зборуваше за коронавирусот и борбата против епидемијата. Тој најави дека се надева дека ќе ја укине вонредната состојба во рок од еден месец и напомена дека по ...

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

24Инфо - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

MTM - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Србија разгледува можности за засилување на мерките за најголемите жаришта

Н.Македонија - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

Точка - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Вучиќ: Полициски час преку цел викенд, вонредна состојба уште еден месец

Centar - 08.04.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот, би можела да биде укината во рок од еден месец, но во меѓувреме најави полициски час за време на целиот викенд во Белград и Ниш.

Синот на српскиот претседател Вучиќ инфициран со коронавирус

Нетпрес - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија. „Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Вучиќ заразен со коронавирус

ТВ21 - 08.04.2020

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија со синот под која истакна дека истиот е заразен со коронавирус. Тој додаде дека неговиот син е примен на Инфективна клиника „Кога се ова започна, мојот Данило ми ...

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Press24 - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија. -Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Вучиќ заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Република - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку Инстаграм.

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус, емотивна порака од српскиот претседател

Пулс24 - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија. -Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Александар Вучич има коронавирус

Алсат-М - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија, Александар Вучиќ. „Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Српскиот претседател Вучиќ: "Мојот Данило има коронавирус! Сине, ќе победиш, те сака тато, сите те сакаме"

Точка - 08.04.2020

Данило Вучиќ, син на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, е примен на инфективна клиника поради коронавирус. Данило Вучиќ е заразен со вирусот, а сега му претстои лечење. Оваа вест на Инстаграм ја објавил самиот претседател на Србија.

Синот на Александар Вучиќ е заразен со корона вирусот

Фокус - 08.04.2020

Данило Вучиќ, син на српскиот претседател Александар Вучиќ, е заразен со корона вирус. „Кога сето тоа започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првороден син е заразен со коронавирус.

Постариот син на Вучиќ заразен со Ковис-19, сместен на Инфективната клиника во Белград

Вечер - 08.04.2020

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило Вучиќ, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, јави Танјуг . Веста ја објави самиот претседател на својот инстаграм профил ...

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Centar - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија. -Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Вучиќ заразен со Ковид-19 сместен на Инфективната клиника во Белград

24Инфо - 08.04.2020

– Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило Вучиќ, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, јави Танјуг . Веста ја објави самиот претседател на својот инстаграм профил ...

Постариот син на Вучиќ заразен со Ковис-19, сместен на Инфективната клиника во Белград

Опсервер - 08.04.2020

Белград, 8 април 2020 () – Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило Вучиќ, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, јави Танјуг .

Синот на Александар Вучиќ заразен со коронавирус

МКД - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, е позитивен на тестот за коронавирусот, објавено е на официјалниот профил на Александар Вучиќ на Инстаграм. View this post on Instagram Када је све почело, мој Данило ми је рекао да предаја није опција.

Синот на Вучиќ заразен со коронавирус

Репортер - 08.04.2020

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило е заразен со корона вирус и е сместен на инфективната клиника во Белград. Веста ja потврди и Вучиќ. „Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Вучиќ заболен од коронавирус

MTM - 08.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека син му Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во Белград, објави РТС. Када је све почело, мој Данило ми је рекао да предаја није опција.