TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Твитер: Бајден на денот на инаугурацијата ќе добие официјален претседателски профил

360 степени - 21.11.2020

Сите официјални претставници добиваат профил на Твитер што можат да го користат додека се на функција, а кога им завршува функцијата тие се архивираат со сите содржини Трамп секогаш твиташе од својот профил Твитер објави дека на денот на ...

Твитер ќе му го предаде на Бајден службениот претседателски профил дури во јануари

Канал5 - 21.11.2020

Твитер ќе му ја предаде контролата врз претседателската сметка @POTUS на Џо Бајден откако ќе ја положи заклетвата како претседател на САД, дури и ако сегашниот претседател Доналд Трамп не го признае поразот, објавија американските медиуми.

Бајден ќе добие официјален твитер профил веднаш по инаугурацијата

Поглед - 22.11.2020

Сите официјални претставници добиваат профил на Твитер што можат да го користат додека се на функција, а кога им завршува функцијата тие се архивираат со сите содржини Трамп секогаш твиташе од својот профил Твитер објави дека на денот на ...