TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вудс на итна операција, познато е со какви повреди се здобил во сообраќајката

Спортманија - 23.02.2021

Легендарниот голф играч со својот автомобил излета од патот Тајгер Вудс не е во животна опасност по сообраќајната несреќа која ја имаше денеска легендарниот голф играч. Славниот спортист бил сам во автомобилот, кога загубил контрола и излетал од ...

Тајгер Вудс превезен во болница со повреди на нозете по тешка сообраќајна несреќа

Сакам да кажам - 23.02.2021

Еден од најуспешните голфери на сите времиња Тајгер Вудс е тешко повреден во сообраќајна несреќа откако се превртел со своето возило во Лос Анџелес. Од канцеларијата на шерифот на Лос Анџелес кажаа дека друго возило не учествувало во несреќата и ...

Тајгер Вудс доживеа тешка сообраќајна несреќа (Видео)

Спортманија - 23.02.2021

Најпопуларниот голф играч со својот автомобил излетал од патот Легендарниот голф играч Тајгер Вудс доживеа тешка сообрачајна несреќа по која итно бил пренесен во болница. Вудс бил сам во автомобилот, кој е тешко оштетен во несреќата.

Страшна сообраќајка: Тајгер Вудс е тешко повреден, го извлекувале противпожарни служби

Република - 23.02.2021

Тој се здобил со повеќекратни повреди на нозете и од уништениот автомобил бил извлечен со помош на противпожарните служби и лекарите пред да биде префрлен во болница со амбулантно возило. соопшти неговиот агент Марк Стајнберг.

ВИДЕО: Стравична сообраќајка на Тајгер Вудс, пожарникари го сечеа неговиот автомобил за да го извлечат

Слободен Печат - 23.02.2021

Американскиот голфер Тајгер Вудс е повреден во сообраќајна несреќа во Јужна Калифорнија. Како што соопшти полицијата на Лос Анџелес, сообраќајната несреќа се случија неколку минути по седум часот наутро по локално време, на подрачјето помеѓу ...

Вудс е надвор од животна опасност, но итно е опериран поради скршеници на нозете и колкот (ВИДЕО)

Екипа - 23.02.2021

Еден од најголемите голфери на сите времиња Тајгер Вудс во моментов е на операција по тешката сообраќајна несреќа која ја доживеа денеска. Сепак, за среќа, според последните информации од медиумите од САД, Вудс е надвор од животна опасност.

Вудс заврши на операција: Имал скршеници на нозете и на едната рака!

Sport 1 - 23.02.2021

Пристигнаа нови информации за здравствената состојба за легендарниот голфер Тајгер Вудс, кој имаше сообраќајна несреќа, па во моментов се наоѓа на операција. Вудс доживеа несреќа во Лос Анџелес, а пожарникарите морале да го сечат автомобилот за да ...

(ВИДЕО) Тајгер Вудс е тешко повреден во сообраќајна незгода

ММС - 23.02.2021

Легендарниот голф играч Тајгер Вудс доживеа тешка сообраќајна незгода во Лос Анџелес, откако автомобилот со кој управувал се превртил и завршил покрај патот, пренесуваат американските медиуми.

Тајгер Вудс тешко повреден во сообраќајна несреќа🎥

Спортски - 23.02.2021

Легендарниот голф играч Тајгер Вудс се здобил со потешки повреди, во сообраќајката која се случила денеска во Лос Анџелес. 45-годишниот Вудс бил сам во автомобилот кој при голема брзина излетал од регионален пат.

НЕОДГОВОРНОСТА НА ТАЈГЕР ВУДС: Ова е негова трета сообраќајна несреќа, во 2009 го удрил својот автомобил, во 2017 возел ...

Локално - 23.02.2021

Тајгер Вудс утрово по американско време, доживеа сериозна сообраќајна несреќа. Додека светот се справува со сообраќајна несреќа во Калифорнија, каде неговиот автомобил се преврте во близина на станбени згради, по што тој заврши во болница, ве ...

ВИДЕО: Тајгер Вудс во критична состојба по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес

Дриблинг - 23.02.2021

Легендарниот голфер и еден од најбогатите спортисти во светот, Тајгер Вудс се бори за својот живот откако имал тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес. Според последните информации од САД, 45 годишниот Вудс бил сам во својот автомобил кога излетал ...

Тајгер Вудс во критична состојба по сообраќајна несреќа

Опсервер - 23.02.2021

Еден од најдобрите голф играчи на сите времиња Тајгер Вудс се наоѓа во критична состојба во болница, по сообраќајна несреќа што денес се случи во Лос Анџелес. Локалната полиција соопшти дека Вудс претрпел сериозни повреди, откако возилото во кое се ...

Легендарниот Тајгер Вудс се бори за живот по доживеана тешка сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Екипа - 23.02.2021

Најдобриот голфер на сите времиња, легендарниот Тајгер Вудс доживеа тешка сообраќајна несреќа денеска во близина на Лос Анѓелес, по што се бори за живот, пренесуваат американските медиуми.

Тајгер Вудс се преврте со автомобил, го ваделе пожарникари

Независен - 23.02.2021

Најдобриот голфер на сите времиња, Тајгер Вудс имал сообраќајна несреќа. Тој се превртел со автомобил во Лос Анџелес. полицјиата добила повик за сообраќајна незгода и голема штета на автомобилот кој се превртел, се наведува во соопштението, пренесоа ...

Тајгер Вудс доживеа сообраќајна незгода (ВИДЕО)

Курир - 23.02.2021

Еден од најдобрите спортисти ма сите времиења голферот Тајгер Вудс заработил сериозни повреди во сообраќајна незгода и е итно хоспитализиран објавија американските медиумите. Веднаш бил префрлен во болница во Лос Анџелес, а првичните информации се ...

Тајгер Вудс имал тешка сообраќајна несреќа, веднаш пренесен на операција (ВИДЕО)

МКД - 23.02.2021

Тајгер Вудс имал тешка сообраќајна несреќа, со својот авомобил излетал од патот во околината на Лос Анџелес, легендарниот голфер веднаше е пренесен во болница на операција. Тајгер Вудс повторно е во фокусот поради проблеми надвор од голф терените, ...

Тајгер Вудс потешко повреден во сообраќајна несреќа

OhridNews - 23.02.2021

Еден од најтрофејните голф играчи Тајгер Вудс се здобил со потешки повреди на нозете и телото, во сообраќајката која се случила денеска во Лос Анџелес. Како што пренесува „ Дејли Меил“ , автомобилот кој го управувал Вудс од засега непознати причини ...

Тајгер Вудс заработил сериозни повреди во сообраќајна несреќа (Видео)

Дерби - 23.02.2021

Тајгер Вудс заработил сериозни повреди во сообраќајна несреќа и е итно хоспитализиран, – објавија американските медиумите. Големата голф ѕвезда имала сериозен инцидент, во кој неговиот автомобил излетал од патот, а Вудс бил ослободен од внатрешноста ...

ШОК: Лекарите се борат за животот на Тајгер Вудс по тешка сообраќајна несреќа

Спортклуб - 23.02.2021

Најдобриот голфер на сите времиња, Тајгер Вудс, доживеа тешка сообраќајна несреќа. Вудс беше итно пренесен во болница, од каде се чекаат нови информации. Лекарите во моментов се борат за неговиот живот.

Автомобилот на Вудс смачкан, чудо е како преживеал! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 23.02.2021

Шокантна вест вечерва ја потресе Америка откако сите медиуми објавија дека најдобриот голфер во историјата, Тајгер Вудс имал тешка сообраќајка и во моментов се наоѓа во критична состојба. Пожарникарите пристигнале на местото на инцидентот, по што ...

Тајгер Вудс доживеал тешка сообраќајка, итно пренесен во болница!

SportMedia - 23.02.2021

Тајгер Вудс, еден од најголемите и најпознати спортисти во историјата, иконата на голфот денеска доживеал тешка сообраќајна несреќа во близината на Лос Анџелес. Какошто пишуваат медиумите во САД, тој итно бил пренесен во болница.

Тешка сообраќајка на Тајгер Вудс, го сечеле автомобилот за да го спасат!

Sport 1 - 23.02.2021

Најдобриот голфер во историјата, Тајгер Вудс доживеа тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, по што пожарникарите морале да го сечат автомобилот за да го извлечат спортистот. Првите информации кои ги објавија американските медиуми се дека голферот ...

Страшна сообраќајна несреќа на Тајгер Вудс: Го сечеле автомобилот за да го извадат (ВИДЕО)

Локално - 23.02.2021

Тајгер Вудс, еден од најдобрите голфери на сите времиња, е повреден во тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес. Оваа информација ја пренесоа американските медиуми, во кои се наведува дека Вудс бил единствената личност во возилото, а пожарникарите ...

(ВИДЕО) Тајгер Вудс доживеа сообраќајна незгода и има сериозни повреди

Нетпрес - 23.02.2021

Еден од најдобрите спортисти ма сите времиења голферот Тајгер Вудс заработил сериозни повреди во сообраќајна незгода и е итно хоспитализиран објавија американските медиумите. Веднаш бил префрлен во болница во Лос Анџелес, а првичните информации се ...

(Видео)Тајгер Вудс се бори за живот по доживеана тешка сообраќајна несреќа

Либертас - 23.02.2021

Најдобриот голфер на сите времиња, легендарниот Тајгер Вудс доживеа тешка сообраќајна несреќа денеска во близина на Лос Анѓелес, по што се бори за живот, пренесуваат американските медиуми.