TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исповед на Ѓорѓе Давид откако ја победи короната: Рокерот откри што најтешко му паѓало додека бил во болница

Вистина.мк - 09.04.2020

Пејачот Ѓорѓе Давид оздраве од коронавирус, излезе од болница и откри кои мерки му биле најтешки да ги почитува. „Кога излегов од болница и седнав во автомобилот, јас бев во шок, излегов на чист воздух.

Ѓорѓе Давид од „Гранд“ го победи коронавирусот

Репортер - 08.04.2020

Ѓорѓе Давид, член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, е излечен од коронавирусот. По две недели во болница, тој денес си замина дома. Дека веќе не е болен, Давид им откри на фановите преку „Инстаграм“. „Доме сладок доме! И ова го пребродив некако.

Убава вест: Ѓорѓе Давид го победи коронавирусот и излезе од болница!

Слободен Печат - 08.04.2020

Познатиот српски музичар и член на жирикомисијата на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорге Давид излезе од болница после лавовската борба со коронавирусот. Рокерот болницата ја напушти со заштитна маса на лицето, како и ракавици на рацете.

Покрај мене умре, а примен е како и јас: Ѓорѓе Давид за борбата со коронавирусот

iPortal - 07.04.2020

Рокерот Ѓорѓе Давид веќе две недели се бори против коронавирусот на одделението на пулмологија на Клиничкиот центар на Србија. Како што се наведува, засега се е како што треба, тој тој никако да се ослободи од чувството на страв од фатален исход.

Убава вест: Ѓорѓе Давид излезе како победник од болница

Скопје24 - 08.04.2020

Познатиот српски музичар и член на жирикомисијата на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорге Давид излезе од болница после лавовската борба. Рокерот болницата ја напушти со заштитна маса на лицето, како и ракавици на рацете.