TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо со насмевка на лицето го прифати отказот од Тотенхем, дури и се шегуваше со новинарот (Видео)

Дерби - 19.04.2021

Жозе Мурињо ова претпладне не стана топ тема во спортската јавност само поради една причина, бидејќи сите светски медиуми најмногу се занимаваат со откривање детали и пренесување на изјави поврзани за новата европска Супер лига која дефинитивно ...

Мурињо заработил богатство од отказот од Тотенхем

Локално

Жозе нема да одмора од фудбалот, брзо ќе го заборави отказот од Тотенхем

Спортманија

Руни не може да го сфати отказот на Мурињо само поради една причина

Дерби

Мурињо ќе си замине од Тотнем со куферче полно со пари

24Фудбал

Тотнем го отпушти Мурињо, но ќе мора да му исплати 20 милиони фунти

Sport 1

Мурињо повторно добро ќе се офајди – Португалецот ќе добие 20 милиони фунти за отказот во Тотенхем

Екипа

Дриблинг ТВ21 МКД Вечер Прес Бриф 24Фудбал Дриблинг Точка

Мурињо кратко ќе биде без работа, германските медиуми му „најдоа“ атрактивен клуб од Бундеслигата

Дриблинг - 19.04.2021

Жозе Мурињо непланирано кратко се задржа во Тотенхем, му пресудија резултатите, но тој и кога е во лоша ситуација е во фокусот, сега медиумите од Германија го селат во Баерн Минхен. Медиумите, или оние блиските на шампионот на Германија, сугерираат ...

Мурињо си замина од Тотенхем, германските медиуми го селат во Минхен

Gol.mk

Топ10 тренери со најголеми шанси да го наследат Мурињо во Тотенхем

Спортклуб

Клоп со свој став за Супер лигата: Не ми се допаѓа што се симнуваат транспаренти на „Енфилд“…. (Видео)

Дерби - 19.04.2021

Јирген Клоп потврди дека се уште стои зад својот став од пред две години и вели дека е против формирање на Супер лига, или поточно, нагласи дека верува во вредностите и традицијата која ја носи со себе најелитното европско натпреварување, Лигата на ...

Што велеше Клоп во 2019: Се надевам дека Супер-лигата никогаш нема да се случи…

Екипа

Клоп не се плаши од отказ: Не кријам, не ми се допаѓа Суперлигата!

Sport 1 - 19.04.2021

Германецот Јирген Клоп е првиот тренер на една од екипите кои се дел од новоформираната Суперлига, кој јавно го искажа своето мислење околу ова натпреварување, кое преку ноќ предизвика вистински шок во светскиот фудбал.

Солскјер: Дали може да ги стигнеме Сити? Чудни работи се случуваат во фудбалот

Дриблинг - 19.04.2021

Манчестер Јунајтед по победата над Барнли дојде на осум бода негатива во однос на лидерот Сити во Премиер лигата на шест кола до крајот на сезоната. Солскјер по овој триумф го издвои Гринвуд, кој постигна два гола, како играчот кој може да прави ...

Мурињо доби отказ од Тотенхем, но и богатство за предвремениот раскин на договорот

Дриблинг - 19.04.2021

Мурињо денес доби отказ од Тотенхем, а поради предвремениот раскин на договорот со клубот Португалецот ќе добие и цело богатство. Како што пишуваат медиумите од Англија, Мурињо ќе добие 23 милиони фунти отпремнина, значително помалку отколку што ...

Познато е колкаво обештетување добива Мурињо по отказот од Тотенхем

Канал5

Кејн го прекина молкот кај фудбалерите на Тотнем за отказот на Мурињо

24Фудбал

Ако се гледаат парите, Мурињо е цар – Со отказот во Тотенхем стигна блиску до 100 милиони фунти

Спортманија

Ќе чека трета среќа – Мурињо нека не доаѓа во Македонија, по секоја посета добива отказ

Спортманија

Очекувано – Мурињо доби отказ во Тотенхем

Спортманија

Нема крај на потресите: Тотенхем го отпушти Мурињо!

Спортклуб

Република

Тотенхем го отпушти Жозе Мурињо

24 Вести - 19.04.2021

Португалскиот фудбалски стручњак Жозе Мурињо повеќе нема да биде тренер на Тотенхем објавија „Телеграф“ и уште неколку други британски медиуми. Според нив, управата на лондонскиот клуб одлучила да го отпушти 58-годишниот Мурињо.

Тотенхем го отпушти Мурињо, причините не се само фудбалски

OhridNews

Мурињо повеќе не е тренер на Тотенхем

Денар

Тотенхем го отпушти Мурињо

iPortal

Мурињо доби отказ од Тотенхем

Независен

Тотенхем го отпушти Мурињо

+инфо

Мурињо доби отказ од Тотенхем

Нова ТВ

Опсервер Кајгана Фокус MakPress Frontline

Лестер сити е финалист во ФА купот - првпат од 1969 година

24 Вести - 19.04.2021

Лестер вчеравечер го победи Саутемптон со 1:0 во полуфиналето на ФА купот и избори учество во мечот за трофејот. „Лисиците“ стигнаа до финалето на Националниот куп за прв пат од 1969 година, кога тимот загуби со 0:1 од Манчестер сити.

На 15 мај на Вембли: Лестер во финалето на ФА купот за прв пат од 1969 година

Денешен

Лестер стигна до финалето на ФА купот за прв пат од 1969 година

Опсервер

Лестер стигна до финалето на ФА купот за прв пат од 1969 година

MakPress

Тотенхем го отпушти Жозе Мурињо

ММС - 19.04.2021

Вестите од фудбалскиот свет во последните 24 часа се нижат како на лента, а последната која ги шокираше љубителите на фудбалот доаѓа од Англија, Лондон. Според новинарот на „Телеграф“, Џон Перси, Тотенхем утрово му врачил отказ на португалскиот ...

И тоа се случи: Тотенхем го отпушти Жозе Мурињо

Фактор

Сунес посочи што Ливерпул треба да направи за да се врати на врвот во Премиер лигата

Дерби - 19.04.2021

Ливерпул оваа сезона не успеа да ги повтори игрите и резултатите од минатата кампања кога по долга пауза дојде до пехарот во Премиер лигата. Трофејот во оваа година е недостижен за „црвените“ кои сега се фокусирани кон Топ 4 пласман или поточно ...

Сунес посочи што Ливерпул треба да направи за да се врати на врвот во Премиер лигата

Точка

Фофана партнер на Мегваер

Вечер Прес - 19.04.2021

Менаџерот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскер, побара од клупските челници веднаш да испратат официјална понуда за стандардниот првотимец во дресот на Лестер, Весли Фофана.

Солскјер: Се чувствував како срцето да ми чука во петиците

Спортклуб - 19.04.2021

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Олд Гунар Солскјер беше пресреќен по петтата последователна победа на неговиот тим во сите натпреварувања. „Црвените ѓаволи“ беа подобри од Барнли со 3: 1 во 32.

„Ѓаволите“ се уште ја бркаат титулата – Гринвуд ги доближи до Сити

Денар - 18.04.2021

Манчестер Јунајтед со новата победа во Премиерлигата докажа дека борбата за титулата се уште не е завршена иако предноста на градскиот ривал се уште е голема. Избраниците на Оле Гунар Солскјер попладнево на „Олд Трафорд“ со 3-1 славеа против екипата ...