TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се сеќавате на Брешано? Сега произведува марихуана

SportMedia - 25.09.2018

Марк Брешано беше еден од најдобрите австралиски фудбалери Играше за многу европски и светски клубови, а во 2015 година ги закачи копачките и се одлучи за нова работа и не продолжи со фудбалот.

ВИДЕО: “Кристијано Роналдо ја украде мојата прослава на гол”

Sport M - 25.09.2018

Поранешниот австралиски фудбалер Марк Брешиано во изјавата за италијанските медиуми го обвини Кристијано Роналдо за кражба на неговата прослава на гол. Роналдо е познат по неговата прослава на гол што стана хит низ целиот свет, но поранешниот играч ...

„Кристијано Роналдо ми ја украде прославата на гол!“

Sport 1 - 25.09.2018

Начинот на кој Кристијано Роналдо прославува голови веќе добро му е познат на секој фудбалски гледач. Таа стана заштитен знак за Португалецот, арно ама се јави еден поранешен фудбалер со обвинување за „плагијат“.

Поранешна ѕвезда на Парма и Лацио: Роналдо ја украде мојата прослава (Видео)

Дерби - 25.09.2018

Оние кои подолго време ги пратат случувањата во италијанскиот фудбал сигурно се сеќаваат на името на Марк Брешано кој повеќе од една деценија мина играјќи на Апените за екипите на Емполи, Парма, Палермо и Лацио.

Сериозни обвинувања: Кристијано Роналдо ја украде мојата прослава на гол

Спортклуб - 25.09.2018

Поранешниот репрезентативец на Австралија, Марк Брешиано во изјава за италијанските медиуми го обвини Кристијано Роналдо за кражба на неговата прослава на гол. Португалецот е познат по својата прослава на гол кој стана хит ширум светот, но ...

„Кристијано Роналдо ја украде мојата прослава на гол“

Спортски - 25.09.2018

Поранешниот австралиски фудбалер Марк Брешано во изјава за италијанските медиуми го обвини Кристијано Роналдо дека ја украл неговата прослава на гол. Роналдо е познат по својата прослава на гол која стана хит ширум светот, но поранешниот играч на ...