TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автолитии од Бијело Поље до Бар: Колони автомобили на протест ширум Црна Гора

Слободен Печат - 09.08.2020

Во Црна Гора и денеска се организирани автолитии во знак на протест поради усвојувањето на Законот за слобода на вероисповед, пренесуваат Вијести. Автолитии се органиизрани во неколку градови – Бијело Поље, Бар, Плужани, Будва и Херцег Нови.

Во Црна Гора 30 нови случаи на коронавирус

Макфакс - 09.08.2020

Во изминатите 24 часа во Црна Гора се регистрирани 30 нови случаи на коронавирус, а две лица починале, соопшти Институтот за јавно здравје на Црна Гора. Повеќето нови случаи, 15, се од Подгорица, по што следат Бијело Поље со шест случаи, Бар и Улцињ ...

Во Црна Гора 30 нови случаи на коронавирус

Вечер - 09.08.2020

Во изминатите 24 часа во Црна Гора се регистрирани 30 нови случаи на коронавирус, а две лица починале, соопшти Институтот за јавно здравје на Црна Гора. Повеќето нови случаи, 15, се од Подгорица, по што следат Бијело Поље со шест случаи, Бар и Улцињ ...

Во Црна Гора 30 нови случаи на коронавирус

24Инфо - 09.08.2020

Во изминатите 24 часа во Црна Гора се регистрирани 30 нови случаи на коронавирус, а две лица починале, соопшти Институтот за јавно здравје на Црна Гора. Повеќето нови случаи, 15, се од Подгорица, по што следат Бијело Поље со шест случаи, Бар и Улцињ ...

Во Црна Гора 30 нови случаи на коронавирус

Centar - 09.08.2020

Во изминатите 24 часа во Црна Гора се регистрирани 30 нови случаи на коронавирус, а две лица починале, соопшти Институтот за јавно здравје на Црна Гора. Повеќето нови случаи, 15, се од Подгорица, по што следат Бијело Поље со шест случаи, Бар и Улцињ ...