TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајката на Коста К. ги шокирала сите во судницата: „Од каде мојата ДНК на чаурата? Оставете ја вашата фантазија!

Вечер Прес - 16.05.2024

Мајката на Коста Кецмановиќ, момчето-убиец од основното училиште „Владислав Рибникар“, во Вишиот суд во Белград вчера ја негираше вината и ги разбесни родителите на убиените деца кои нејзиното излагање го коментираа со зборовите „Не можам да слушам ...

„ВЕ ИНТЕРЕСИРА ОД КАДЕ МОЈАТА ДНК НА ЧАУРИТЕ ВО УЧИЛНИЦАТА? ПУШТЕТЕ ЈА ФАНТАЗИЈАТА СЛОБОДНО“ Бранењето на мајката на ...

Во Центар - 16.05.2024

Во Вишиот суд во Белград, мајката на момчето кое го започна масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“, М.К ја негираше вината и го предизвика гневот на родителите кои нејзиното излагање го коментираа со зборовите „Не можам да слушам ...

Maјката на Коста: Прашувате од каде мојата ДНК на чаурите на синот-пуштете на фантазијата

PressingTV - 16.05.2024

Во Вишиот суд во Белград, мајката на Коста Кецмановиќ негираше вина и го предизвика гневот на родителите на убиените деца. Миљана ги шокираше сите присутни во судницата со одговор од каде ѝ е ДНК на чаурата пронајдена во училницата по историја каде ...

Мајката на детето убиец од „Рибникар“ рекла дека вината не е нејзина: Мачна и тешка атмосфера, родителите на жртвите ...

Точка - 15.05.2024

Судењето на родителите на детето убиец кое на 3-ти мај минатата година во Основното училиште Владислав Рибникар уби 10 лица, денеска е завршено. Мајката на детето убиец, како што пишува српски „Курир“, на почетокот на изнесувањето на својата одбрана ...

На молотовите коктели кои Коста планирал да ги фрли пронајдена ДНК од мајката

Република - 15.05.2024

Денеска продолжи судењето за масовното убиство во ОУ „Владислав Рибникар“ кое го изврши малолетниот Коста Кецмановиќ, а беше сослушана неговата мајка Миљана. На молотовите коктели кои Коста планирал да ги фрли во училницата пронајдени се биолошки ...

„Не сум виновна“, вели мајката на убиецот од „Владислав Рибникар“ во Белград

А1 On - 15.05.2024

Судењето на родителите на момчето кое на 3 мај минатата година уби девет соученици и чувар во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград продолжи во средата со сослушување на мајката која ја изнесе својата одбрана негирајќи ја вината што и се припишува од ...

„Доста со лаги“: Татковците на убиените деца во „Рибникар“ ја напуштија судницата, мајката на Коста негира вина

Вечер Прес - 15.05.2024

Таткото на Анѓелина Аќимовиќ, Анѓелко, како и татковците на Андријана Дукиќ-Дане Дуиќиќ и Мара Анѓелковиќ – Бранко Анѓелковиќ, ја напуштија судницата на Вишиот суд во Белград, каде што сведочеше мајката на момчето убиец кој на 3 мај минатата година ...

„НЕ МОЖЕМЕ ДА ГИ СЛУШАМЕ ОВИЕ ЛИТЕРАТУРНИ ДЕЛА!“ Родители на жртвите од Рибникар згрозени од сведочењето на мајката на ...

+инфо - 15.05.2024

Majката, исто така, им изрази сочувство на родителите на убиените деца кои седеа во судницата, но тоа им изгледаше сосема неискрено, до тој степен што еден од татковците гласно рече „Не можам да ги слушам овие литературни дела“ и си замина, откри ...

Мајката на момчето убиец од „Рибникар“ ја негира вината: бурно на судењето, татковците на убиените девојчиња ја ...

Макфакс - 15.05.2024

Миљана Кецмановиќ (46), мајката на момчето убиец кое на 3 мај минатата година уби девет ученици и обезбедување во ОУ „Владислав Рибникар“, денеска за прв пат по злосторството во Високиот суд во Белград.

Миљана, мајката на Коста.К, момчето убиец од „Рибникар“ денеска очи во очи со родителите на убиените деца

Вечер Прес - 15.05.2024

Во Вишиот суд во Белград денеска со сослушување на мајката треба да продолжи судењето на родителите на момчето кое уби девет ученици и чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“. Миљана Кецмановиќ во придружба на адвокатите Ирина Боровиќ и ...

Мајката на детето кое уби девет ученици и чуварот во основно училиште во Белград ги отфрли сите обвинувања

ТВ21 - 15.05.2024

Во судот во Белград денеска мајката на детето К. Кецмановиќ, кој во ОУ „Владислав Рибникар“ уби девет деца и чуварот на училишитето, ја изнесе одбраната и ги отфрли сите обвинувања. Милјана Кецмановиќ ја изнела детално одбраната, и одговараше на ...

Мајката на момчето убиец од „Рибникар“ ја негирала вината: бурно на судењето, татковците на убиените девојчиња ја ...

Опсервер - 15.05.2024

Миљана Кецмановиќ (46), мајката на момчето убиец кое на 3 мај минатата година уби девет ученици и обезбедување во ОУ „Владислав Рибникар“, денеска за прв пат по злосторството во Високиот суд во Белград.

Мајката на момчето убиец од „Рибникар“ ја негира вината

Независен - 15.05.2024

Мајката на момчето убиец од „Рибникар“ ја негира вината: бурно на судењето, татковците на убиените девојчиња ја напуштиле судската салаОбјавено пред 42 минути – 15 мај, Милјана Кецмановиќ (46), мајката на момчето убиец, кое на 3 мај минатата година ...

Мајката на момчето убиец од „Рибникар“ ја негира вината: бурно на судењето, татковците на убиените девојчиња ја ...

Centar - 15.05.2024

Милјана Кецмановиќ (46), мајката на момчето убиец, кое на 3 мај минатата година уби девет ученици и лице на обезбедувањето во ОУ „Владислав Рибникар“, денеска првпат по злосторството во судница во Високиот суд во Белград.

„ВЕ ИНТЕРЕСИРА ОД КАДЕ МОЈАТА ДНК НА ЧАУРА ВО УЧИЛНИЦАТА? ОСЛОБОДЕТЕ ЈА ВАШАТА ИМАГИНАЦИЈА“ - Одбраната на мајката на ...

Фактор - 16.05.2024

Во Вишиот суд во Белград, М.К., мајката на момчето кое го направи масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“, негираше вина и го предизвика гневот на родителите кои нејзиното излагање го коментираа со зборовите „Не можам да слушам ...