TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тренерски ротации во нашата репрезентација

СуперСпорт - 21.01.2018

Веднаш по вечерашниот натпревар кој нашата репрезентација го игра со Шпанија ќе дојде до тренерска ротација во стручниот штаб на Раул Гонзалез. Таборот утре ќе го напушти Роберто Гарсија Парондо кој поради клупски обврски кон женскиот ракометен тим ...

Филип Лазаров ќе го замени Никола Марковски, а Хота Гонзалез на местото на Роберто Гарсија Парондо...

Н.Македонија - 21.01.2018

Филип Лазаров ќе го замени Никола Марковски, а Хота Гонзалез на местото на Роберто Гарсија Парондо Во пресрет на денешниот прв меч од главната фаза на Европското првенство во Хрватска, меѓу Македонија и Шпанија, македонскиот селектор Раул Гонзалез ...

ЕП ракомет 2018: Раул ќе има нов асистент на местото на Парондо

+инфо - 21.01.2018

Хота Гоналез ќе биде новиот асистент на македонскиот селектор Реул Гонзалес во продолжение на Европското првенство во Хрватска. Хота Гоналез ќе биде новиот асистент на македонскиот селектор Реул Гонзалес во продолжение на Европското првенство во ...

Рокада во стручниот штаб на македонската репрезентација: Парондо заминува, доаѓа нов Шпанец

Дерби - 21.01.2018

Македонската ракометна репрезентација денеска го игра првиот меч од втората фаза на шампионатот во Хрватска, а за противник ја имаме селекцијата на Шпанија. Оваа средба ќе биде последна за досегашниот прв помошник на Раул Гонзалес, господинот ...

Пристигнува замената за Парондо: Раул добива нов Шпанец во стручниот штаб

Спортклуб - 21.01.2018

Помошникот на Раул Гонзалез, Роберто Гарсија Парондо од утре мора да им се врати на клупските обврски во женскиот тим на Вардар, а Раул веќе ја пронајде неговата замена, која исто така е од Шпанија.

Парондо заминува, Раул од утре ќе има нов помошник

МКД - 21.01.2018

Помошникот на Раул Гонзалез, Роберто Гарсија Парондо од утре мора да им се врати на клупските обврски во женскиот тим на Вардар, на негово место доаѓа Хота Гонзалез. Поради клупски обврски со ЖРК Вардар, Парондо мора да се врати во Скопје и да го ...

Од денеска двајца Гонзалези ќе ја водат македонската репрезентација

РК Металург - 21.01.2018

Дојде до смена во тренерскиот состав на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска. Замина Роберто Гарсија Парондо, а дојде Хота Гонзалез, доскорешниот тренер на Ла Риоха, а сега иден помошник на Раул Гонзалез на клупата на ПСЖ.

Македонија како ПСЖ: Стигнува Хота наместо Парондо!

Sport 1 - 21.01.2018

Идентично како и пред две години, на Европското првенство во Полска, македонската репрезентација повторно останува без еден тренер. Тогаш Данило Брестовац мораше да го напушти Ивица Обрван поради обврските во Шамбери, а сега Роберто Гарсија Парондо ...

Рибера го врати Агинагалде за дуелот со Македонија

Gol.mk - 21.01.2018

Кружниот напаѓач на шпанскат репрезентација, Хулен Агинагалде ќе биде пријавен за вечерашниот дуел на „црвената фурија“ против Македонија. Корпулентниот ас на Киелце се најде на списокот на Жорди Рибера на местото на Гони.

Шпанците дефинитивно со Агинагалде против Македонија

SportMedia - 21.01.2018

Ниту репрезентацијата на Шпанија нема да се штеди на вечерашниот натпревар против Македонија, кој е прв за двете селекции од главната фаза. „Црвената фурија“ очекувано со сета сила ќе напаѓа, целта е пласман во полуфиналето на Европското првенство.

„Фуријата“ засилена за дуелот со Македонија: Се враќа Агинагалде

Sport 1 - 21.01.2018

Селекторот на Шпанија, Жорди Рибера денеска на натпреварот против Македoнија ќе може да смета на еден од најдобрите пикери во светот Хулен Агинагалде. Ракометарот на Кјелце се враќа во составот на „црвената фурија“, откако го пропушти дуелот со ...

Парондо утре се враќа за Скопје, доаѓа нов Гонзалез во македонскиот стручен штаб

Gol.mk - 21.01.2018

Вечерва по завршувањето на натпреварот против Шпанија, помошникот на Раул Гонзалез, некогашното крило на Сиудад Реал и шпанската репрезентација, Роберто Гарсија Парондо ќе се врати назад во Скопје, поради клупски обврски кон ЖРК Вардар.

Лазаров: Македонија има своја предност пред Шпанија

Спортклуб - 21.01.2018

Капитенот на Македонија Кире Лазаров, во изјва за шпански AS, истакна која е предноста на нашата репрезентација за денешната средба против „црвената фурија“. Тој веднаш потенцираше дека селекторот Гонзалес е нашата предност и доколку тој ги прочита ...

Парондо си оди среде ЕП, на негово место Хота Гонзалес

Екипа - 21.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Веднаш по вечерашниот натпревар со Шпанија ќе дојде до рокада на клупата на македонската репрезентација, и тоа од принуден карактер бидејќи Роберто Гарсија Парондо мора да ...

Рибера сепак го вметна засилувањето во составот за мечот со Македонија

Спортклуб - 21.01.2018

Како потврда од шпанските медиуми денеска доаѓа веста дека селекторот на „црвената фурија“ ќе го има пивотот Агинагалде за денешната пресметка со Македонија. И покрај тоа што Агинагалде има се уште проблеми со повредата на грбот која го мачи одреден ...

По мечот со Шпанија – Македонија ќе остане без еден од тренерите во стручниот штаб

Спортклуб - 21.01.2018

За дуелите против Чешка во вторник и Данска во четврток, стручниот штаб на Македонија ќе биде посиромашен за Гарсија Парондо. Парондо од Вараждин по натпреварот со Шпанија, мора да се врати назад во Скопје да се подготвува со дел од ракометарите на ...

Замена кај Шпанците: Агинагалде ќе игра против Македонија

Екипа - 21.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Шпанија ќе биде посилена за Хулен Агинагалде за вечерашниот натпревар против Македонија, откако селекторот Жорди Рибера реши повторно да го вклучи одличниот пивот во ...

Шпанија прави замена: Агинагалде ќе игра против Македонија

24 Ракомет - 21.01.2018

Пикерот на репрезентацијата на Шпанија, Хулен Агинагалде е пријавен за вториот круг на ЕП. Тој ќе игра против Македонија, а ова беше само потврда на најавите дека ќе се врати на терен. Агинагалде влегува во составот на местото на Гони Леоз така што ...

Новиот тандем на ПСЖ ја води Македонија до крајот на ЕП

24 Ракомет - 21.01.2018

Еден Шпанец си заминува друг доаѓа на клупата на репрезентацијата на Македонија, а Раул Гонзалес добива поддршка од својот иден соработник во редовите на ПСЖ. Новиот тренер до крајот на Европското првенство ќе биде Хота Гонзалес со кој Македонија ќе ...

Агинагалде го објасни својот проблем и ги загрижи Шпанците пред најавеното „финале“ со Македонија

Дерби - 21.01.2018

Жорди Рибера го посочи натпреварот против Македонија како едно од трите финалиња кои треба да ги одиграат неговите играчи во главната фаза на Европското првенство во Хрватска, а со оглед на важноста што ќе го има денешниот дуел кој се игра во ...

Хота Гонзалез наместо Парондо на клупата на Македонија

SportMedia - 21.01.2018

Од Вараждин, Марија Ковачева Машката ракометна репрезентација на Македонија ќе претрпи промена во стручниот штаб на Европското првенство во Хрватска. На местото на актуелниот асистент на селекторот Раул Гонзалез, Роберто Парондо, ќе седне Хота ...

Репрезентацијата останува без тренер: Шпанецот Парондо заминува од Вараждин

24 Ракомет - 21.01.2018

На последните два натпревари од главната фаза на ЕП во Хрватска репрезентацијата на Македонија ќе биде без еден тренер во стручниот штаб. Шпанецот Гарсија Парондо заминува од Вараждин и нема да биде дел од репрезентацијата на следните два ...

Рибера го пријави Агинагалде за дуелот со Македонија

Шеталиште - 21.01.2018

Хулен Агинагалде иако е на листата на повредени ракометари, најверојатно ќе се најде меѓу играчите кои ќе бидат пријавени за утрешниот меч со нашата репрезентација во Вараждин. Последните информации од Хрватска велат дека Шпанците ќе успеат да го ...

Тренерски ротации во македонската репрезентација

ЗаЗабава - 21.01.2018

Веднаш по вечерашниот натпревар кој нашата репрезентација го игра со Шпанија ќе дојде до тренерска ротација во стручниот штаб на Раул Гонзалез. Таборот утре ќе го напушти Роберто Гарсија Парондо кој поради клупски обврски кон женскиот ракометен тим ...

Агинагалде и Гвардиола се враќаат за Македонија: „Сите знаеме дека нè чека тежок дуел“!

Gol.mk - 20.01.2018

Македонската ракометна репрезентација утре ќе го одигра својот прв натпревар од главната групна фаза на Европското првенство, кое се игра во Хрватска. Прв наш противник во оваа фаза ќе биде некогашниот светски и европски шампион, Шпанија, кој ...

Шпанците засилени со Агинагалде против Македонија

24 Ракомет - 20.01.2018

Пивотот на репрезентацијата на Шпанија, Хулен Агинагалде и понатаму е на листата на повредени ракометари, но се очекува да се најде меѓу играчите коишто ќе бидат пријавени за првиот меч од втората рунда на кој Шпанците играат против Македонија.

Потполнето испразнетото тренерско место – двајца Гонзалези ќе ја водат македонската репрезентација

Република - 21.01.2018

Хота Гоналез ќе биде новиот асистент на македонскиот селектор Реул Гонзалес во продолжение на Европското првенство во Хрватска. Откако Македонија вечерва ќе го одигра дуелот против Шпанија, досегашниот асистент на Гонзалез, Роберто Гарсија Парондо ...

Раул добива нов Шпанец во стручниот штаб

Канал5 - 21.01.2018

Помошникот на Раул Гонзалез, Роберто Гарсија Парондо од утре мора да им се врати на клупските обврски во женскиот тим на Вардар, а Раул веќе ја пронајде неговата замена, која исто така е од Шпанија.

По мечот со Шпанија Ел Команданте ќе има нов помошник-тренер

Телма - 21.01.2018

Раул Гонзалез од утре ќе има нов помошник на Европското првенство во Хрватска откако доскорешниот помошник Роберто Гарсија Парондо мора да им се врати на клупските обврски во женскиот тим на Вардар.

Од денеска двајца Гонзалези ќе ја водат македонската репрезентација

Sport M - 21.01.2018

Дојде до смена во тренерскиот состав на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска. Замина Роберто Гарсија Парондо, а дојде Хота Гонзалез, доскорешниот тренер на Ла Риоха, а сега иден помошник на Раул Гонзалез на клупата на ПСЖ.

Парондо се враќа во Скопје, Хота Гонзалес е нов помошник на Раул!

Спортски - 21.01.2018

Хота Гонзалес ќе го пополни местото на Парондо за преостанатиот дел од ЕП во Хрватска, почнувајќи од утре. Ова не е потег во трк, туку испланирано и познато сценарио, информираат од репрезентацијата.

Замена кај Шпанците: Опасниот пивот ќе игра против Македонија

Република - 21.01.2018

Шпанија ќе биде посилена за Хулен Агинагалде за вечерашниот натпревар против Македонија, откако селекторот Жорди Рибера реши повторно да го вклучи одличниот пивот во составот. На утринскиот технички состанок беше потврдено дека Агинагалде ќе биде ...

Агинагалде под знак прашалник за вечерашниот натпревар ?

Спортски - 21.01.2018

Македонскиот селектор Раул Гонзалес во својата најава за овој натпревар посочи дека Шпанците сигурно ќе ризикуваат со Хулен Агинагалде кој одигра само десет минути на претходните два натпревари, но сега информациите кои пристигнуваат од самиот играч ...

Среде ЕП Македонија останува без тренер

Република - 21.01.2018

На последните два натпревари од главната фаза на ЕП во Хрватска репрезентацијата на Македонија ќе биде без еден тренер во стручниот штаб. Шпанецот Гарсија Парондо заминува од Вараждин и нема да биде дел од репрезентацијата на следните два ...

Лазаров: Голема предност ќе ни биде што Раул е Шпанец

МКД - 19.01.2018

Капитенот на Македонија, Кире Лазаров вели дека нашата репрезентација со секој противник оди на победа, а за неделниот меч со Шпанија предноста наша е поради двоецот на клупата Раул и Парондо.

Кире Лазаров: Не треба да мудруваме, туку да победуваме

Екипа - 19.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Стеван Цаневски, Билјана Б. Петрушева, Игор Паневски Македонскиот национален тим е веќе фокусиран на следниот предизвик, дуелите од втората фаза на Европското првенство во Хрватска.

Раул: Не знам што би правел без Дејвис и Парондо

24 Ракомет - 19.01.2018

Македонија го има најдобриот настап на едно големо ракометно натпреварување, а една од најголемите заслуги за тоа одат на името на Раул Гонзалес. Од своето пристигнување во Македонија па се до денес популарниот “Ел Команданте” остава неверојатен ...

Познато дали Агинагалде ќе игра против Македонија

Курир - 20.01.2018

Пивотот на репрезентацијата на Шпанија, Хулен Агинагалде и понатаму е на листата на повредени ракометари, но се очекува да се најде меѓу играчите коишто ќе бидат пријавени за првиот меч од втората рунда на кој Шпанците играат против Македонија.

ЕП ракомет 2018: Раул ќе има нов асистент на местото на Парондо

Слободен Печат - 21.01.2018

Хота Гоналез ќе биде новиот асистент на македонскиот селектор Рaул Гонзалес во продолжение на Европското првенство во Хрватска. Откако Македонија вечерва ќе го одигра дуелот против Шпанија, досегашниот асистент на Гонзалез, Роберто Гарсија Парондо ...

Македонија останува без еден тренер на Европското

Курир - 21.01.2018

На последните два натпревари од главната фаза на ЕП во Хрватска репрезентацијата на Македонија ќе биде без еден тренер во стручниот штаб. Шпанецот Гарсија Парондо заминува од Вараждин и нема да биде дел од репрезентацијата на следните два ...

Кире: Имам драгоцени совети за Шпанија за сите соиграчи!

Sport 1 - 19.01.2018

Ако со некој треба да има предност Македонија на хартија, тогаш тоа е репрезентацијата на Шпанија. Имаме Шпанец селектор, сонародник му е и неговиот поношник, а во составот ни се Кире Лазаров и Борко Ристовски, поранешен и актуелен играч на ...

Познато дали Агинагалде ќе игра против Македонија

Сител - 20.01.2018

Пивотот на репрезентацијата на Шпанија, Хулен Агинагалде и понатаму е на листата на повредени ракометари, но се очекува да се најде меѓу играчите коишто ќе бидат пријавени за првиот меч од втората рунда на кој Шпанците играат против Македонија.

Македонија останува без еден тренер на Европското

Скопје инфо - 21.01.2018

На последните два натпревари од главната фаза на ЕП во Хрватска репрезентацијата на Македонија ќе биде без еден тренер во стручниот штаб. Шпанецот Гарсија Парондо заминува од Вараждин и нема да биде дел од репрезентацијата на следните два ...

ЛАЗАРОВ: Да не не понесе емоцијата, да останеме цврсто на земја

Спортклуб - 19.01.2018

Капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров најдобро ја познава шпанската репрезентација и условите кај нив. Голем период од кариерата помина во оваа земја, со дел од шпанските репрезентативци беше соиграч и може да биде од голема помош ...

Агинагалде повреден, но најверојатно ќе игра против Македонија

Нетпрес - 20.01.2018

Пивотот на репрезентацијата на Шпанија, Хулен Агинагалде и натаму е на листата на повредени ракометари, но се очекува да се најде меѓу играчите коишто ќе бидат пријавени за првиот меч од втората рунда на кој Шпанците играат против Македонија.

Македонија останува без еден тренер на Европското

Скопје24 - 21.01.2018

На последните два натпревари од главната фаза на ЕП во Хрватска репрезентацијата на Македонија ќе биде без еден тренер во стручниот штаб. Шпанецот Гарсија Парондо заминува од Вараждин и нема да биде дел од репрезентацијата на следните два ...

Лазаров: Раул и Парондо ги познаваат Шпанците, тоа е голема предност за нас!

Gol.mk - 19.01.2018

Македонските репрезентативци веќе два дена се во Вараждин, каде се подготвуваат за втората групна фаза од Европското ракометно првенство кое се одржува во Шпанија. Македонија зад себе остави фантастични три меча во првата фаза и со три бода на ...

Репрезентацијата останува без тренер: Шпанецот Парондо заминува од Вараждин

Локално - 21.01.2018

На последните два натпревари од главната фаза на ЕП во Хрватска репрезентацијата на Македонија ќе биде без еден тренер во стручниот штаб. Шпанецот Гарсија Парондо заминува од Вараждин и нема да биде дел од репрезентацијата на следните два ...

Лазаров: Без разлика со кого играме, мора да излеземе со една мисла - ПОБЕДА

SportMedia - 19.01.2018

Од Загреб, Марија Ковачева Свежи и рекуперирани, нашите ракометари ќе го дочекаат првиот меч од главната фаза на Европското првенство, против Шпанија. Во нашите редови покрај шпанскиот тренерски тандем, долго време во тамошниот шампионат беше и ...

Лазаров: Наша предност се Раул и Парондо...

Н.Македонија - 19.01.2018

Лазаров: Наша предност се Раул и Парондо Македонската машка ракометна репрезентација попладнево одржа тренинг во салата во „Мурско Средишче“. Покрај стандардното загревање и истегнување репрезентативците малку се растрчаа и со баскет, како ...