TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски на денешниот митинг го рецитираше Славко Јаневски, откако во 2013 година ВМРО ДПМНЕ го лустрираше Славко ...

Во Центар - 29.11.2020

На денешниот протест пред Владата, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача: Да не дозволиме Заев да ја менува историјата, туку тој да стане историја. Протест и митинг како и секој протест на која било опозициска партија во последните 30 ...

Димовски до Ковачев: Тоа што сте нашле квислинзи не значи дека Македонците ќе ви попуштат, ние ќе пееме за Јане, оној ...

Нетпрес - 28.11.2020

Мaкедонија има свои интереси,своја политика и своја иднина, Андреј Ковачев. А Христијан Mицкоски е предводник на отпорот и последниот бедем, кој во стои на патот на уништување на Mакедонија, му порача на бугарскиот европратеник Димитар Димовски од ...

Ковачев: Ќе мора пред Европската народна партија да расправаме за ВМРО-ДПМНE

МКД - 28.11.2020

„Бидејќи ВМРО-ДПМНЕ на Христијан Мицкоски е дел од Европската народна партија, заради неговите обвинувања на сметка на Бугарија и неговите повикувања да не се почитуваат договорите, не можеме, а да не го покренеме ова прашање пред таа партија", рече ...

Андреј Ковачев: Мицкоски е лажго и зборува глупости. Софија атерира: Не го спориме јазикот и идентитетот!

Во Центар - 28.11.2020

Со своите лаги, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја уништува европската иднина на македонските граѓани. Ова го изјави европратеникот Андреј Ковачев за агенцијата БГНЕС по повод изјавите на Мицкоски на митингот во Скопје.

Андреј Ковачев: Мицкоски лаже и ја уништува европската иднина на македонските граѓани

360 степени - 28.11.2020

Неговата реакција следува по денешниот говор на Мицкоски во кој рече дека викендов Македонија ќе се распарчува во Софија Со своите лаги, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, ја уништува европската иднина на македонските граѓани.

Кавга меѓу „браќата“ во Европската народна партија: Ковачев му рече на Мицкоски дека „лаже“

Независен - 28.11.2020

Бугарскиот европратеник порачува дека во рамките на ЕПП ќе покрене расправа за однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ Уште не беше пренесена во повеќето македонски медиуми изјавата на Христијан Мицкоски дадена денеска пред Владата, оти има „информација дека ...

Ковачев: Мицкоски ја уништува европската иднина на македонските граѓани

А1 On - 28.11.2020

Со своите лаги, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја уништува европската иднина на македонските граѓани. Ова за БГНЕС го изјави европратеникот и еден од најголемите поддржувачи за пристапување на РС Македонија во ЕУ, Андреј Ковачев.

Трет ден протести на ВМРО-ДПМНЕ – Мицкоски: Викендов во Софија се распарчува идентитетот

ТВ21 - 28.11.2020

Заев подготвува национален пораз, но од секој од нас зависи дали тоа ќе го промениме. Ова, пред присутните на протестот одржан пред Владата го рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Димовски до Ковачев: Со вазали сакате да го остварите тоа што не им успеа на вашите дедовци

Expres - 28.11.2020

Во текст со наслов “МАКЕДОНИЈА ИМА СВОИ ИНТЕРЕСИ,СВОЈА ПОЛИТИКА И СВОЈА ИДНИНА” членот на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Димитров му се обраќа на Андреј Ковачев европратеник и еден од најблиските соработници на Бојко Борисов: Ова што ...

Ковачев: Мицкоски со своите лаги ја уништува европската иднина на македонските граѓани

Локално - 28.11.2020

Европратеникот и еден од најголемите поддржувачи за пристапување на РС Македонија во ЕУ Андреј Ковачев во изјава за БГНЕС вели дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со своите лаги, ја уништува европската иднина на македонските граѓани.

Протест на ВМРО-ДПМНЕ: Се бара оставка од премиерот Зоран Заев

24 Вести - 28.11.2020

Викендов во Софија се преговара за распарчување на Македонија и се преговара за иднината на македонскиот идентитет, рече меѓу другото, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денешниот протест на партијата пред Владата.

СДСМ: Мицкоски призна дека е хистеричен, но го навреди и македонскиот народ

360 степени - 28.11.2020

Владејачката СДСМ реагира на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот антивладин протест . Од СДСМ велат дека Мицкоски е хистеричен, а дека ги навредил и македонските граѓани.

Мицкоски до Заев: Наместо да ја менуваш, замини во историјата

Сител - 28.11.2020

Наместо да кажува дека обезбедува иднина и да ни ја ревидира историјата Зоран Заев треба да замине во историјата и да се тргне од премиерската функција. Колку навреди треба да искажат бугарските политичари Захариева и Каракачанов за да му текне на ...

Мицкоски: Заев не е во можност себе си да си обезбеди иднина, а не пак на државата и народот

Опсервер - 28.11.2020

-Овие денови гледам ги гледам од Владата во налет да му ја спасат фотелјата на Зоран Заев оркестрирано пишуваат дека обезбедиле иднина. Да прашам јазикот, а идентитетот, а историјата, нашите цивилизациски придобивки на нашите предци кои ги жртвувале ...

Дрскост и лицемерие е Мицкоски да го цитира Славко Јаневски, кога неговата ВМРО-ДПМНЕ срамно го лустрираше

24Инфо - 28.11.2020

Откако ги навреди граѓаните и кажа дека Македонците се хистеричен народ, Мицкоски сега се обидува да им препише и амнезија. Мицкоски денеска бесрамно и дрско го цитираше великанот Славко Јаневски, чија лустрација, партијата на Мицкоски во 2013 ...

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Канал5 - 28.11.2020

Имам информација дека овој викенд се распарчува Македонија во Софија и се преговара за иднината на нашиот идентитет, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протест пред Владата.

Додека по болниците починаа рекордни 41 човек, Христијан Мицкоски организираше митинг со групирање на повеќе од 300 ...

Centar - 28.11.2020

Додека Македонија се бори со опасниот коронавирус, кој буквално пламти низ Балканските земји и денес беа регистрирани бројки од рекордни 41 починат и 1022 новозаразени, лидерот на опозицијата кој само пред една недела побара полициски час продолжи ...

ВМРО на протест, Мицкоски: „Викендов Македонија се распарчува во Софија“

Алсат-М - 28.11.2020

Оставка на Зоран Заев и стоп за тргувањето со македонскиот идентитет. Опозицијата денеска на нов протест во Скопје. Од пред Владата, лидерот на партијата Христијан Мицкоски рече дека има информација оти викендов Македонија се распарчувала во Софија ...

Вечерен преглед: Нови 1.022 ковид случаи и 41 починати, Ковачев вели Мицкоски лаже и ја уништува европската иднина на ...

Frontline - 28.11.2020

Нови 1.022 ковид случаи, 41 починати пациенти, најмладиот на 31 година. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 680 оздравени пациенти. Заев: Немам закажано средба со Борисов. Бугарија ја признава реалноста за македонскиот јазик и ...

Реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати и политички поделби, вели Мицкоски!

Магазин - 28.11.2020

За да владините функционери и Заев обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, политички поделби и откажувања, порача денеска на протестот од Скопје лидерот на Вмро-Дпмне, ...

Мицкоски: Предупредив дека Заев ѝ ветил на Софија ретуширање на историјата

360 степени - 28.11.2020

Имам информација дека овој викенд се распарчува Македонија во Софија и се преговара за иднината на нашиот идентитет, рече Мицкоски на денешниот антивладин протест Четири пораки упати лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ...

Мицкоски: Имам информации дека овие денови Заев ја продава Македонија во Софија

Опсервер - 28.11.2020

На денешниот протест за оставка на Зоран Заев и слобода на народот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика граѓаните на масовни протести бидејќи има информација дека деновиве Заев ја продава Македонија.

Андреј Ковачев: Мицкоски лаже и ја руши европската иднина на македонските граѓани

Frontline - 28.11.2020

Со своите лаги лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја руши европската инднина на македонските граѓани, изјави за БГНЕС европратеникот Андреј Ковачев . Повод за ваквиот коментар е хистеричната изјава на Мицкоски на денешниот протест дека во ...

СДСМ: Единствената желба на Мицкоски е да го закочи напредокот на државата

Макфакс - 28.11.2020

Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај, велат од СДСМ по денешниот протест организиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ . Споре нив, на протестите во организација на Мицкоски има се помалку негови ...

(Видео) Мицкоски: Навестувам дека Зоран Заев подготвува нов национален пораз

Макфакс - 28.11.2020

Заев станува изолиран со тесна клика на платеници и клиентелисти и во лична битка за задржување на фотелјата, наместо во битка за спасување на државата, рече денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на протестот во Скопје на кој беше ...

СДСМ: Мицкоски ги навреди граѓаните, тој e хистеричен според сите дефиниции

МКД - 28.11.2020

„Губитникот Христијан Мицкоски е осамен и изолиран во сопствената хистерија, во сопствениот очај. Тоа се гледа на секој негов таканаречен протест, каде има се помалку негови поддржувачи", се вели во сопштението на СДСМ како реакција на неговиот ...

СДСМ: Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, ние не сме хистеричен народ

Press24 - 28.11.2020

Хистерија по сите дефиниции е карактеристика на нервно растројство. Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот македонски народ, ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

А1 On - 28.11.2020

Имам информација дека овој викенд се распарчува Македонија во Софија и се преговара за иднината на нашиот идентитет. Да не дозволиме и од утре внимателно да ја блокираме Македонија секој нареден ден, да не дозволиме овие луѓе да ни ја продадат ...

Мицкоски: Бугарија да се извини, а Заев ќе биде отстранет како диво месо

Сител - 28.11.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на антивладиниот протест со четири пораки упатени до Владата, граѓаните, бугарските политичари и европските авторитети. Катерина ...

Мицкоски: Викендов во Софија се преговара за распарчување на Македонија

МКД - 28.11.2020

Имам информација дека овој викенд се распарчува Македонија во Софија и се преговара за иднината на нашиот идентитет, да не дозволиме овие луѓе да ни ја продадат верата, нацијата и кожата, како што тие одамна си го продале својот ген на ѓаволот, ...

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Опсервер - 28.11.2020

Почитувани граѓани, драги пријатели, Славко Јаневски напиша: Тиквешко негде, в некое село, кај в слана тивко венеше цвете, – убија дете. Не смееме да ги игнорираме пораките кои ни ги оставиле нашите големи луѓе.

Мицкоски: Заев не може да си обезбеди иднина себеси, камоли на Македонија

Press24 - 28.11.2020

Зоран Заев не може себеси да си обезбеди иднина, а не па на народот, порача на денешниот протест опозицискиот лидер Христијан Мицкоски. Вели дека тој водел битка за зачувување на фотељата, наместо битка за народот.

МИЦКОСКИ ДО БУГАРИЈА: Ако мислите дека со овој квислинг и со оваа квислиншка Влада ќе завршите работа, се лажете!

Денешен - 28.11.2020

На денешниот протест пред Владата, Христијан Мицкоски упати пораки и до Бугарија: „Ако мислите дека измисливте, пронајдовте и поддржавте квислинг и квинслиншка влада овде во Македонија, се лажете.

СДСМ: Очајот во ВМРО-ДПМНЕ се гледа и на нивните таканаречени протести

Макфакс - 28.11.2020

Таканаречените протести на ВМРО-ДПМНЕ, поддржани од малубројни приврзаници на Мицкоски се доказ за очајот во кој е западната оваа партија, велат од владејачката СДСМ. „Ова е само наводна загриженост и заработка на политички поени од страна на тие ...

Таканаречените протести на ВМРО-ДПМНЕ, поддржани од малубројни приврзаници на Мицкоски се доказ за очајот во кој е ...

24Инфо - 28.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски е деструктивна партија без став, која секогаш ги става партиските интереси пред државните и во сите клучни моменти за европската иднина на земјата, се обидува да ги поткопува државните позиции, ...

Мицкоски пред владата: Предводам македонска хистерија и нема да запрам (ВИДЕО)

Expres - 28.11.2020

На денешниот протест против владините политики со Бугарија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ им најави на Заев, СДСМ и владата дека ќе одговараат за велепредавство ако направат штетен договор со Софија.

Мицкоски до Бугарија: Ако мислите дека преку поддршката на квинслинг во Македонија ќе успеете, се лажете

MakPress - 28.11.2020

На денешниот протест претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на граѓаните порача дека овој протест е против лошите политики на Заев кои носат лош живот урнисано достоинство. Мицкоски упати и неколку пораки во текот на своето обраќање пред ...

Граѓаните ја дадоа довербата, денеска народот ја живее слободата за која Зоран Заев се избори заедно со нив, по 11 ...

24Инфо - 27.11.2020

После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за убиство на пратеници, тепање студенти и бројни случаи за пресметка со неистомислениците, работите се променети од корен.

СДСМ: Народот ја живее слободата за која Заев се избори заедно со нив, по 11 години режим

Канал5 - 27.11.2020

Сега народот ја живее слободата и демократијата за која Зоран Заев се избори заедно со нив, рамо до рамо со сите слобоумни граѓани. После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за ...

СДСМ: Граѓаните даваат доверба, на избори, а избори имаше пред само четири месеци

Press24 - 27.11.2020

Граѓаните ја дадоа довербата, денеска народот ја живее слободата за која Зоран Заев се избори заедно со нив, по 11 години режим, стои во соопштението на СДСМ, реакција на прес-конференција на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Граѓаните ја дадоа довербата, денеска народот ја живее слободата за која Заев се избори заедно со нив, по 11 ...

iPortal - 27.11.2020

„После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за убиство на пратеници, тепање студенти и бројни случаи за пресметка со неистомислениците, работите се променети од корен.

И во јавни настапи Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту пак одговор што ќе понуди

24Инфо - 27.11.2020

Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди! „Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе понудите и наједноставен ...

СДСМ: И во јавни настапи Мицкоски самиот си потврдува дека нема став

Канал5 - 27.11.2020

Нема идеја, ниту пак одговор што ќе понуди. Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди! „Често пати мене ми велат добро еве ...

СДСМ кон Николоски: Граѓаните даваат доверба на избори, избори имаше пред 4 месеци

Локално - 27.11.2020

„После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за убиство на пратеници, тепање студенти и бројни случаи за пресметка со неистомислениците, работите се променети од корен.

СДСМ: Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту одговор што ќе понуди

+инфо - 27.11.2020

Мицкоски заслужено е во опозиција и уште долго ќе остане таму, се вели во соопштението на СДСМ. Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе ...

СДСМ: Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту пак одговор што ќе понуди

Либертас - 27.11.2020

Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди! „Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе понудите и наједноставен ...

СДСМ: Граѓаните даваат доверба, на избори, а избори имаше пред само четири месеци

Либертас - 27.11.2020

После 11 години режим на ВМРО-ДПМНЕ, без слобода, со замолчувања, медиумски мрак, упад во Собрание со обиди за убиство на пратеници, тепање студенти и бројни случаи за пресметка со неистомислениците, работите се променети од корен.

СДСМ: Мицкоски самиот си потврдува дека нема став, нема идеја, ниту пак одговор што ќе понуди

Опсервер - 27.11.2020

Скопје, 27 ноември 2020 – Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди! „Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе ...

СДСМ: Христијан „немам став“ Мицкоски заслужено е во опозиција!

Фокус - 27.11.2020

Докажаниот губитник Христијан Мицкоски во јавни настапи самиот си потврдува дека став, нема понуда, нема идеја, тој нема ниту одговор на прашање што ќе понуди, велат од владејачката СДСМ. „„Често пати мене ми велат добро еве критикувате, вие што ќе ...

Богојески: Единствен начин да ја ослободиме Македонија од Заев е само Мицкоски се тргне од ВМРО ДПМНЕ

Мак. Весник - 27.11.2020

„Мицкоски или Македонија?!? – Единствен начин да ја ослободиме Македонија од владеачката гарнитура на чело со Зоран Заев е само ако Христијан Мицкоски се тргне од ВМРО ДПМНЕ. Буквално, ако денес Мицкоски не е лидер на таа партија, за шест месеци ...