TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиер Лига на европското карате, пријавени 25 учесници од Македонија

Алсат-М - 06.10.2017

Карате клубовите од Македонија за третиот круг во Премиер Лигата на европското карате, пријавија 25 учесници. Викендов домаќин на овие борби ќе биде австрискиот град Салцбург каде ќе учествуваат над 1.400 каратисти.

Јакупи и Заборска како главни адути

SportMedia - 05.10.2017

Каратистите на „Макпетрол" заминуваат за Салзбург каде што следниов викенд ќе земат учество на силниот турнир од Светската 1 премиер карате лига, А-серија. Ова е претпоследниот турнир во организација на ВКФ, (Светската карате федерација), за оваа ...