TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Motorola One Fusion најавен со пониска цена

Телефони.мк - 05.07.2020

Motorola најпрво го лансираше Plus моделот на One Fusion смартфонот, за сега да ја лансира „Lite“ верзијата која иако ја нема таа додавка во името доаѓа со нешто пониска цена и за нијанса променети компоненти во однос на помоќниот и поскап модел.

Motorola One Fusion објавен со Snapdragon 710 чип и 48MP камера

USB - 03.07.2020

Откако претходно во текот на јуни беше претставен One Fusion+ телефонот, Motorola сега го објави стандардниот One Fusion модел. Во споредба со Plus моделот, Motorola One Fusion стигнува со неколку послаби карактеристики, но по атрактивна цена.