TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАТО: Русија има рок до 2 август да се усогласи со нуклеарниот договор

Локално - 25.06.2019

Земјите членки на НАТО утре ќе разговараат за следните чекори во случај Русија да не престане да го прекршува нуклеарниот договор за ракети од среден дострел. НАТО и дава рок на Москва до 2 август да се усогласи со потпишаниот договор, јави ...

НАТО ѝ дава рок на Русија најдоцна до 2 август да се врати кон придржување до ракетниот договор

365 - 25.06.2019

НАТО ѝ дава рок на Русија најдоцна до 2 август да се врати кон придржувањето на договорот за уништување на проектилите со мал и среден досег (INF), соопшти денес генералниот секретар на Алијансата – Јенс Столтенберг.

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декемвр

Скопје инфо - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

НАТО: Русија има рок до 2 август да се усогласи со нуклеарниот договор

24Инфо - 25.06.2019

Земјите членки на НАТО утре ќе разговараат за следните чекори во случај Русија да не престане да го прекршува нуклеарниот договор за ракети од среден дострел. НАТО и дава рок на Москва до 2 август да се усогласи со потпишаниот договор, јави ...

Столтенберг се надева дека Македонија ќе стане полноправна членка до декември

Канал5 - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна чле ...

НАТО: Русија има рок до 2 август да се усогласи со нуклеарниот договор

Опсервер - 25.06.2019

Земјите членки на НАТО утре ќе разговараат за следните чекори во случај Русија да не престане да го прекршува нуклеарниот договор за ракети од среден дострел. НАТО и дава рок на Москва до 2 август да се усогласи со потпишаниот договор, јави ...

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

1tv - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

НАТО: Русија има рок до 2 август да се усогласи со нуклеарниот договор

А1 On - 25.06.2019

Земјите членки на НАТО утре ќе разговараат за следните чекори во случај Русија да не престане да го прекршува нуклеарниот договор за ракети од среден дострел. НАТО и дава рок на Москва до 2 август да се усогласи со потпишаниот договор, јави ...

Столтенберг: Заев беше храбар, Северна Македонија да биде полноправна членка до декември

Press24 - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

НАТО: Русија има рок до 2 август да се усогласи со нуклеарниот договор

iPortal - 25.06.2019

Земјите членки на НАТО утре ќе разговараат за следните чекори во случај Русија да не престане да го прекршува нуклеарниот договор за ракети од среден дострел. НАТО и дава рок на Москва до 2 август да се усогласи со потпишаниот договор, јави ...

Столтенберг очекува до декември сите да го ратификуваат протоколот за НАТО

+инфо - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

НАТО: Русија има рок до 2 август да се усогласи со нуклеарниот договор

MakPress - 25.06.2019

Земјите членки на НАТО утре ќе разговараат за следните чекори во случај Русија да не престане да го прекршува нуклеарниот договор за ракети од среден дострел. НАТО и дава рок на Москва до 2 август да се усогласи со потпишаниот договор, јави ...

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

еМагазин - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

НАТО: Русија има рок до 2 август да се усогласи со нуклеарниот договор

Сител - 25.06.2019

Земјите членки на НАТО утре ќе разговараат за следните чекори во случај Русија да не престане да го прекршува нуклеарниот договор за ракети од среден дострел. НАТО и дава рок на Москва до 2 август да се усогласи со потпишаниот договор, јави ...

Столтенберг се надева дека Македонија ќе стане полноправна членка до декември

Слободен Печат - 25.06.2019

Столтенберг ја упати пораката ден пред почетокот на министерскиот состанок за одбрана кој ќе се одржи утре и задутре во Брисел и на кој учествува македонската министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска.

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

24Инфо - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг: Очекувам до декември сите да го ратификуваат протоколот за НАТО

Либертас - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

24 Вести - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг: Северна Македонија може да стане членка на НАТО до декември

PressingTV - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг очекува Северна Македонија да стане членка на НАТО во декември

Р.С.Европа - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

А1 On - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

Локално - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг се надева дека до декември Северна Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО

МКД - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг се надева дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг ги пофали Заев и Ципрас: Се надевам дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

Фокус - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Македонија ќе се заврши до декември годинава и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна членка.

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

Нова ТВ - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, се надева дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна членка.

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

Независен - 25.06.2019

Фото: Б. Грданоски Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе ...

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

Телма - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

Опсервер - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг се надева дека до декември Северна Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО

Република - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг се надева дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг очекува до декември да бидат ратификувани пристапните протоколи за НАТО

MakPress - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...

Столтенберг се надева дека Северна Македонија ќе стане полноправна членка до декември

Сител - 25.06.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изрази надеж дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември годинава, и дека на претстојниот самит на НАТО во Лондон земјата ќе стане полноправна ...