TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Најмалку 20 лица се повредени во експлозијата во Париз

Макфакс - 12.01.2019

Францускиот министер за внатерпни работи, Кристофер Кастанер веднаш по експлозијата во центарот на Париз, го посети местото на несреќата и притоа изјави дека биласнот од експлозијата е тежок.

Во експлозијата во Париз повредени се 36 луѓе, 12 во критична состојба

24Инфо - 12.01.2019

Во големата експлозија во Париз повреднеи се 36 луѓе од кои 12 се во критична состојба, изјави портпарол на пожарникарската служба. Министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастане изјави дека „ситуацијата сега е под контрола”.

Повеќе повредени лица во голема експлозија во Париз

Deutsche Welle - 12.01.2019

Во голема експлозија што се случи изутринава во Париз се повредени повеќе лица, соопшти полицијата. Како можна причина за експлозијата се претпоставува протекување на гас. Порпаролка на париската полиција изјави дека експлозијата која се случи во ...

Кастанер: Билансот од експлозијата во Париз е тежок, станува збор за несреќен случај

А1 On - 12.01.2019

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер, кој веднаш го посети местото на експлозијата во Париз, изјави дека „билансот од експлозијата е тежок“. Во моментов има најмалку 20 повредени, во експлозијата се повредени и тројца ...

Во експлозијата во пекара во Париз најмалку 20 повредени

Пулс24 - 12.01.2019

Во експлозијата која се случи денес во пекара во Париз повредени се најмалку 20 луѓе, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата се случила заради истекување на гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека во инцидентот ...

Дваесетмина повредени во голема експлозија во Париз

Телма - 12.01.2019

Најмалку 20 лица се повредени во голема експлозија која се случила во пекарница во Париз. Според првичните информации од локалните власти најверојатно причина за експлозијата е протекување на гас.

Голема експлозија во центарот на Париз, има повредени (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 12.01.2019

Силна експлозија одекна во централниот дел на Париз денес наутро, потврди полицијата. Според извештаите неколку лица се повредени во експлозијата за која се верува дека ја предизвикало истекување на гас.

Најмалку 20 повредени во силната експлозија во Париз (ВИДЕО)

Канал5 - 12.01.2019

Најмалку 20 станари во зградата во која експлодира плинска боца се повредени , јавува полицијата. Во експлозијата и пожарот во центарот на Париз има најмалку 20 повредени , голем број возила се оштетени , а зградата каде што се случила експлозијата ...

Неколку повредени во силна експлозија во центарот на Париз

Сакам да кажам - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозијата и пожарот што се случија во една пекарница во центарот на Париз, соопшти полицијата, додавајќи дека засега нема информации дека има загинати. Се верува дека експлозијата е предизвикана од протекување на гас, ...

Експлозија во Париз, се верува дека е предизвикана од плин

Р.С.Европа - 12.01.2019

Во силна експлозија што се случи во деветтиот округ во Париз ова утро, повеќе луѓе се повредени, а стаклата во неколку околни згради се оштетени, објавија полицијата и новинарите од францускиот печат.

ВИДЕО: Силна експлозија во продавница за бели пецива во Париз, има повредени

А1 On - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз. Експлозијата била причинета по пожар во магацин на продавницата. Голема материјална штета е предизвикана на околните објекти и на местото на инцидентот ...

Парижани разбудени од силна детонација: Експлозија во пекара во центарот на градот! Има повредени

Точка - 12.01.2019

Рано утрово во Париз одекнала силна експлозија. Сите надлежни служи се на терен, а уште нема официјални информации за повредени, настрадани, ниту за штета. Француската полиција се огласила на официјалната Твитер страна, потврдувајќи дека е пријавена ...

Силна експлозија во центарот на Париз, има повредени

OhridNews - 12.01.2019

Во центарот на Париз се случи силна експлозија, во која се повредени неколку лица. Очевидци изјавиле дека експлозијата се случила во зграда и дека повеќе луѓе биле затрупани под урнатините од објектот.

[Обновено] Четири жртви во експлозија на гас во центарот на Париз

Радио МОФ - 12.01.2019

Четири лица го изгубиле животот при силната експлозија во пекара во централен Париз, а повредени се уште дваесетина луѓе. Од експлозијата, за која полицијата засега тврди дека е предизвикана од протекување на гас, настрадале повеќе автомобили и ...

(Видео) Силна експлозија во центарот на Париз

Макфакс - 12.01.2019

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми. При експлозијата повеќе луѓе се повредени, а од фотографиите обајвени од местото на несреќата може да се забалежи дека од пожарот бил зафатен поголем дел од ...

(ФОТО) Експлозија го потресе центарот на Париз

ТВ21 - 12.01.2019

Силна експлозија утрово се случи Париз. Горат згради, а оштетени се и автомобили во околината. Првичните информации, според француските медиуми, велат дека пожарот настанал во пекарница, а причината е експлозија на гас, а неофицијално е дека има и ...

Најмалку 20 повредени во експлозијата во пекара во Париз (ВИДЕО)

Локално - 12.01.2019

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во ...

Силна експлозија го потресе Париз

Независен - 12.01.2019

Силна експлозија утрово го потресе Париз. Горат згради во деветтиот кварт, а оштетени се и автомобили во околината. Според неофицијални информации има и човечки жртви. Првичните информации, според француските медиуми, велат дека пожарот настанал во ...

Силна експлозија во Париз

Тера - 12.01.2019

Силна експлозија го потресе пред малку центарот на Париз. На улиците има уништени автомобили и оштетени згради . Не е познато дали има и повредени лица. Експлозијатас е случила во деветиот кварт во централното градско подрачје.

Силна експлозија во центарот на Париз, има и жртви

Макфакс - 12.01.2019

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми. Според полициски извори до експлозијата дошло поради истекување на гас во пекара која се наоѓача во центарот на градот, но оваа информација засега не е со ...

Силна експлозија во центарот на Париз

Локално - 12.01.2019

Силна експлозија го потресе центарот на францускиот главен град Париз, објави РИА Новости. Според локалната полиција, инцидентот бил околу девет часот наутро во Тревизо во деветтата област на француската престолнина.

ВО ЖИВО: Масивна експлозија во Париз!

Опсервер - 12.01.2019

Повеќемина повредени во голема експлозија во центарот на Париз. Се претпоставува дека е поради истекување на гас. Се чека на дополнителни информации од ...

Во експлозијата во Париз повредени се 36 луѓе, 12 во критична состојба

Вечер - 12.01.2019

Во големата експлозија во Париз повреднеи се 36 луѓе од кои 12 се во критична состојба, изјави портпарол на пожарникарската служба. Министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастане изјави дека „ситуацијата сега е под контрола“.

Експлозијата во Париз е несреќен случај

Независен - 12.01.2019

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер, кој веднаш го посети местото на експлозијата во Париз, изјави дека билансот од експлозијата е тежок. Министерот исто така појасни дека првите индикации зборуваат очигледно дека станува збор ...

Најмалку 20 лица повредени во голема експлозија во Париз

Слободен Печат - 12.01.2019

Според досегашните сознанија причината за експлозијата е протекување на гас, а се отфрла секоја можна поврзаност со масовните протести на Жолтите елеци. Силна експлозија која се случила во пекарница во Париз утрово ги вознемири граѓаните.

Голема експлозија во центарот на Париз, има и повредени

Фокус - 12.01.2019

Силна експлозија одекна во централниот дел на Париз денес наутро, потврди полицијата. Според извештаите неколку лица се повредени во експлозијата за која се верува дека ја предизвикало истекување на гас.

(ВИДЕО) Најмалку 20 повредени во силната експлозија во Париз

Нетпрес - 12.01.2019

Најмалку 20 станари во зградата во која експлодира плинска боца се повредени , јавува полицијата. Во експлозијата и пожарот во центарот на Париз има најмалку 20 повредени , голем број возила се оштетени , а зградата каде што се случила експлозијата ...

Дваесет повредени во силна експлозија во центарот на Париз ВИДЕО

+инфо - 12.01.2019

Дваесет луѓе се повредени во експлозијата и пожарот што се случија во една пекарница во центарот на Париз, соопшти полицијата, додавајќи дека засега нема информации дека има загинати. Се верува дека експлозијата е предизвикана од протекување на гас, ...

Силна експлозија во продавница за бели пецива во Париз, има повредени

24Инфо - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз. Експлозијата била причинета по пожар во магацин на продавницата. Голема материјална штета е предизвикана на околните објекти и на местото на инцидентот ...

(Видео) Силна експлозија во центарот на Париз

Нетпрес - 12.01.2019

Рано утринава во центарот на Париз се случила силна експлозија, јавуваат тамошните медиуми. При експлозијата повеќе луѓе се повредени, а од фотографиите обајвени од местото на несреќата може да се забалежи дека од пожарот бил зафатен поголем дел од ...

(ФОТО) Експлозија го потресе центарот на Париз

4NEWS - 12.01.2019

Силна експлозија утрово се случи Париз. Горат згради, а оштетени се и автомобили во околината. Првичните информации, според француските медиуми, велат дека пожарот настанал во пекарница, а причината е експлозија на гас, а неофицијално е дека има и ...

Најмалку 20 повредени во експлозијата во пекара во Париз

А1 On - 12.01.2019

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во ...

ФОТО: Силна експлозија во центарот на Париз, има повредени

Курир - 12.01.2019

Силна експлозија во која има уништени автомобили и оштетени згради, одекна утринава во Париз. Светските медиуми јавуваат дека во експлозијата која се случила во деветиот кварт во централното градско подрачје, има повредени лица но нивниот број и ...

Во експлозијата во Париз повредени се 36 луѓе, 12 во критична состојба

Курир - 12.01.2019

Во големата експлозија во Париз повреднеи се 36 луѓе од кои 12 се во критична состојба, изјави портпарол на пожарникарската служба. Министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастане изјави дека „ситуацијата сега е под контрола“.

Кастанер: Билансот од експлозијата во Париз е тежок, станува збор за несреќен случај

+инфо - 12.01.2019

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер, кој веднаш го посети местото на експлозијата во Париз, изјави дека „билансот од експлозијата е тежок“, јавува дописникот на МИА. Во моментов има најмалку 20 повредени, во експлозијата се ...

Најмалку 20 повредени во силна експлозија во Париз

Република - 12.01.2019

Најмалку 20 станари во зградата во која експлодира плинска боца се повредени , јавува полицијата. Во експлозијата и пожарот во центарот на Париз има најмалку 20 повредени , голем број возила се оштетени , а зградата каде што се случила експлозијата ...

Силна експлозија во продавница за бели пецива во Париз, има повредени

24 Вести - 12.01.2019

Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз. Експлозијата била причинета по пожар во магацин на продавницата. Голема материјална штета е предизвикана на околните објекти и на местото на инцидентот ...

(ВИДЕО) Експлозија во центарот на Париз, повредени неколку лица

Скопје1 - 12.01.2019

Во центарот на Париз утрово дошло до експлозија, а според неофицијални податоци повредени се 15 лица меѓу кои еден пожарникар. Полицијата соопшти дека експлозијата веројатно била предизвикана од истекување на гас во пекара во центарот на градот.

(ВИДЕО) Најмалку 20 повредени во експлозијата во пекара во Париз

Бриф - 12.01.2019

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во ...

Силна експлозија во центарот на Париз, има повредени

Сител - 12.01.2019

Силна експлозија во која има уништени автомобили и оштетени згради, одекна утринава во Париз. Светските медиуми јавуваат дека во експлозијата која се случила во деветиот кварт во централното градско подрачје, има повредени лица но нивниот број и ...

Во експлозијата во Париз повредени се 36 луѓе, 12 во критична состојба

+инфо - 12.01.2019

Во големата експлозија во Париз повреднеи се 36 луѓе од кои 12 се во критична состојба, изјави портпарол на пожарникарската служба. Министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастане изјави дека „ситуацијата сега е под контрола“.

Кастанер: Билансот од експлозијата во Париз е тежок, станува збор за несреќен случај

Либертас - 12.01.2019

Во моментов има најмалку 20 повредени, во експлозијата се повредени и тројца пожарникари кои интервенирале при запирање на истекување на природен гас, кој според министерот Кастанер е најверојатно и причината за експлозијата.

(Видео) Повеќе повредени лица во голема експлозија во пекарница во Париз

1tv - 12.01.2019

Во голема експлозија што се случи во пекарница во Париз повредени се најмалку 20 луѓе, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во ...

Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

Н.Македонија - 12.01.2019

Француските власти соопштија дека според последниот биланс од екслозијата што се случи изутринава во 9. париски арндисман животот го загубиле четири лица, јавува дописникот на МИА. Меѓу четворицата загинати има два пожарникари кои биле во ...

Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

А1 On - 12.01.2019

Француските власти соопштија дека според последниот биланс од експлозијата што се случи изутринава во 9. париски арндисман животот го загубиле четири лица. Меѓу четворицата загинати има два пожарникари кои биле во интервенција по пријавата за ...

Кастанер: Билансот од експлозијата во Париз е тежок, станува збор за несреќен случај

Локално - 12.01.2019

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер, кој веднаш го посети местото на експлозијата во Париз, изјави дека „билансот од експлозијата е тежок“, јавува дописникот на МИА. Во моментов има најмалку 20 повредени, во експлозијата се ...

Силна експлозија во центарот на Париз, најмалку 20 повредени

Вечер - 12.01.2019

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во ...

Кастанер: Билансот од експлозијата во Париз е тежок, станува збор за несреќен случај

Вечер - 12.01.2019

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер, кој веднаш го посети местото на експлозијата во Париз, изјави дека „билансот од експлозијата е тежок“, јавува дописникот на МИА. Во моментов има најмалку 20 повредени, во експлозијата се ...

Најмалку 20 повредени во експлозијата во Париз

Курир - 12.01.2019

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми. Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас. Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во ...