TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трајановски до Шилегов: Бидете среќен што сте градоначалник после мене

Фокус - 20.11.2019

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски во вечерашниот ТВ дуел со сегашниот градоначалник Петре Шилегов на Канал 5 му порача дека треба да е среќен што е градоначалник после него.

Шилегов: Коце дозволил да се потрошат 18 милиони евра за фасади

Слободен Печат - 20.11.2019

Шилегов се пожали дека наследил лоша ситуација, каде се трошеле оргомни суми пари за фасади. Во ТВ дуелот на Канал 5 Телевизија сегашниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов и поранешниот Коце Трајановски, разговараат за состојбите на Град Скопје.

Трајановски го барал Шилегов, тој не му се јавил: Бев зафатен решавајќи ги проблемите кои ги остави

Фокус - 20.11.2019

Градоначаникот на Скопје, Петре Шилегов во вечерашниот дуел со Коце Трајановски на Канал 5 потврди дека во една прилика Трајановски го побарал на телефонот, но тој не можел да му одговори.

Шилегов – Трајановски: Брзоплетите решенија не водат до квалитет

Слободен Печат - 20.11.2019

Шилегов уште на самиот почеток напомена дека одговорноста која ја има пред граѓаните е многу голема за градот Скопје да биде тоа што очекуваат и заслужуваат граѓаните на овој Град. Сегашниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов и поранешниот Коце ...

Шилегов до Трајановски: Градот го оставивте со над 40 милиони евра долг

Локално - 20.11.2019

Јас кога дојдов на функцијата граоначалник, наидов на над 40 милиони евра долгови, на ниво над еден градски буџет, рече градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во емисијата Само вистина на Канал 5 Телевизија во дуел со поранешниот градоначалник Коце ...

Шилегов: ЈП ,,Улици и патишта” имаше две неисплатени плати од 96 милиони денари

24Инфо - 20.11.2019

Вечерва на Канал 5ТВ гостуваат актуелниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов и ексградоначалникот Коце Трајановски. Шилегов на ТВ-дуелот изјави, кога го добив мандатот за градоначалник Јавното претпријатие ,,Улици и патишта” имаше две ...

Трајановски: Проширувањето на „Пластичарска“ е мој проект

iPortal - 20.11.2019

Тешко градот кој што три години прави проект. Ако вие за осум години сте реконструирале 22 километри, јас за две години сум реконструирал 15 километри, му рече градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на ексградоначалникот Коце Трајановски во ТВ ...

Трајановски до Шилегов: Бидете среќен што сте градоначалник после мене

Курир - 20.11.2019

Во емисијата „Само Вистина“ гостуваше Коце Трајановски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека сегашниот градоначалник на Скопје Шилегов има среќа што станал градоначалник по него. -Господине Шилегов бидете среќен што сте градоначалник после ...

Вечерва очекувајте го дуелот на Метрополата!

Канал5 - 20.11.2019

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Петре Шилегов и Коце Трајановски. Почитувани дами и господа, Дојде време за дуелот на метрополата! Ова е дуелот што сите го баравме, дуел што го посакувавме, и потајно го очекувавме..

Коце Трајановски против Петре Шилегов вечерва во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија

Курир - 20.11.2019

Вечерва гостувам на Канал5. Да размениме мислења за нашето Скопје заедно со Петре Шилегов во Само вистина. Следете ме, пишува на Фејсбук поранешниот грагоначалник на Град Скопје Коце ...

Шилегов против одлуките на инспекторатот за чистењето на Вардар

Канал5 - 19.11.2019

Шилегов не го пишмани забраната од Инспекторатот за животна средина за чистење на Вардар. Багерите и денеска работеа на делот од реката во близина на Топланата позади ПИОМ. Се товареа камиони со извадениот песок и кал од речното корито.

Утре очекувајте го дуелот на Метрополата!

Канал5 - 19.11.2019

Во „Само вистина“ гости ќе бидат Петре Шилегов и Коце Трајановски. Сегашниот и поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов и Коце Трајановски ќе откријат кои биле и кои се визиите за Скопје.

Шилегов: за Отстранување на галиите ќе се чекаат парите од запленетиот имот на ВМРО ДПМНЕ

24 Вести - 19.11.2019

Отстранување на трите галии, изградени во центарот на Скопје , во коритото на реката Вардар, како дел од проектот Скопје 2014 беа дел од предизборната кампања на градоначалникот на Скопје , Петре Шилегов, испраќањето на галиите во историјата пак, ...

Кога ќе се заплени и продаде имотот на ВМРО-ДПМНЕ, со тие пари ќе ги отстраниме бродовите од Вардар, рече Шилегов

Сакам да кажам - 19.11.2019

Град Скопје има законска обврска да го одржува коритото на реката Вардар, не ни е потребна дозвола од Инспекторатот за животна средина, вели градоначалникот Петре Шилегов за активностите во коритото на реката кај населбата Ќерамидница.

Кога ќе го продадеме имотот на ВМРО-ДПМНЕ, со тие пари ќе ги тргнеме галиите од Вардар!

Вечер Прес - 19.11.2019

Чистењето на коритото на Вардар е законска обврска на Град Скопје и за вакви активности не е потребна дозвола од никого. Вака искоментира градоначалникот Петре Шилегов по стопирањето од страна на Инспекторатот на активностите на чистење на песочниот ...

Шилегов: Со запленетите пари од ВМРО- ДПМНЕ, ќе ги отстраниме бродовите во Вардар

Слободен Печат - 19.11.2019

ВМРО- ДПМНЕ е најбогата партија во Европа, со нивните пари, откако ќе им биде запленет имотот, ќе ги обештетиме сопствениците на галиите во Вардар, а потоа ќе ги отстраниме од речното корито, рече денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре ...

Шилегов: Бродовите од Вардар ќе ги тргнеме кога ќе се зaплeни и продаде имотот на ВМРО-ДПМНЕ

365 - 19.11.2019

Наместо да шири дезинформации дека на Град Скопје му е потребна дозвола за да го отстрани островот во коритото кај населбата Ќерамидница, инспекторката од Инспекторатот за животна средина требало да го спречи поставувањето на бродови во Вардар – што ...

Галиите од Вардар ќе заминат кога ќе се заплени имотот на ВМРО ДПМНЕ

Фактор - 19.11.2019

Има ли градот дозвола за чистење на речното корито на Вардар кај хотелот Русија го прашаа денеска новинарите градоначалникот Петре Шилегов, кој пак вели дека тоа е редовна активност на градот.

Шилегов: Ќе ги тргнеме галиите, кога ќе го продадеме имотот на ВМРО-ДПМНЕ

Expres - 19.11.2019

„Кога ќе се заплени имотот на ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа и ќе се продаде, дел од парите ќе ги искористиме да ги отстраниме бродовите“, изјави градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Шилегов со запленетите пари од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги отстранува галиите од Вардар

Независен - 19.11.2019

Фото: Б. Грданоски Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов кој долго време најавува отстранување на галиите во Вардар, денеска рече дека нашол решение. Имено, според неговите зборови, ВМРО- ДПМНЕ е најбогата партија во Европа, а со нивните пари, ...

Шилегов: Кога ќе се заплени и продаде имотот на ВМРО-ДПМНЕ, тогаш ќе ги отстраниме бродовите од Вардар

Локално - 19.11.2019

Град Скопје деновиве го чисти островот кој е создаден во речното корито на реката Вардар, откако според градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов претставувал опасност ако дојде до обилни врнежи од дожд.

Шилегов: Отстранувањето на бродовите од Вардар ќе не чини 6–7 милиони евра

iPortal - 19.11.2019

Град Скопје деновиве го чисти островот кој е создаден во речното корито на реката Вардар, откако според градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов претставувал опасност ако дојде до обилни врнежи од дожд.

Шилегов: Чекам да се заплени имотот на ВМРО-ДПМНЕ па со тие пари ќе ги извадам галиите од Вардар

Press24 - 19.11.2019

Наместо да шири дезинформации дека на Град Скопје му е потребна дозвола за да го отстрани островот во коритото кај населбата Ќерамидница, инспекторката од Инспекторатот за животна средина требало да го спречи поставувањето на бродови во Вардар – што ...

Шилегов: Кога ќе се заплени и продаде имотот на ВМРО ДПМНЕ, со тие пари ќе ги отстраниме бродовите од Вардар

Либертас - 19.11.2019

Град Скопје има законска обврска да го одржува коритото на реката Вардар, не ни е потребна дозвола од Инспекторатот за животна средина, вели за СДК градоначалникот Петре Шилегов за активностите во коритото на реката кај населбата Ќерамидница.

Шилегов: Ќе ги тргнеме галиите кога ќе го продадеме имотот на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 19.11.2019

Чистењето на коритото на Вардар е законска обврска на Град Скопје и за вакви активности не е потребна дозвола од никого. Вака искоментира градоначалникот Петре Шилегов по стопирањето од страна на Инспекторатот на активностите на чистење на песочниот ...

Галиите од Вардар, Шилегов ќе ги отстранува со запленетите пари од ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 19.11.2019

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов кој долго време најавува отстранување на галиите во Вардар, што беше дел и од неговата предизборна кампања, денеска рече дека нашол решение. Објаснувајќи дека ВМРО- ДПМНЕ е најбогата партија во Европа, па со ...

„Со парите од запленетиот имот на ВМРО-ДПМНЕ ќе се отстранат галиите од Вардар“

IRL - 19.11.2019

Со оглед на неопходните средства да се отстранат галиите од реката Вардар, скопскиот градоначалник Петре Шилегов, кој и во предизборната кампања го форсираше прашањето со галиите, најави нова мерка.

Шилегов: Ќе ги тргнеме галиите кога ќе го продадеме имотот на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје инфо - 20.11.2019

Чистењето на коритото на Вардар е законска обврска на Град Скопје и за вакви активности не е потребна дозвола од никого. Вака искоментира градоначалникот Петре Шилегов по стопирањето од страна на Инспекторатот на активностите на чистење на песочниот ...

Вечерва во „Само вистина“ дуел на актуелниот и поранешниот градоначалник, Шилегов и Трајановски

+инфо - 20.11.2019

Само на Канал 5, во САМО ВИСТИНА – дуел на сегашниот и претходниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов и Коце Трајановски. – Тие вечерва, во името на вистината, само за вас за прв пат и којзнае кога повторно ќе се соочат лице в лице и ќе откријат ...

Шилегов: Наидовме на ситуација во која 18 милиони евра биле дадени за фасади

iPortal - 20.11.2019

Јас кога дојдов на функцијата граоначалник, наидов на над 40 милиони евра долгови, на ниво над еден градски буџет, рече градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во емисијата Само вистина на Канал 5 Телевизија во дуел со поранешниот градоначалник Коце ...

Трајановски до Шилегов: Јас сум возрасен човек, никој не треба да ми дозволи да дојдам на емисија

Локално - 20.11.2019

Тешко градот кој што три години прави проект. Ако вие за осум години сте реконструирале 22 километри, јас за две години сум реконструирал 15 километри, му рече градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на ексградоначалникот Коце Трајановски во ТВ ...

Трајановски го барал Шилегов, тој не му се јавил: Бев зафатен решавајќи ги проблемите кои ги остави

24Инфо - 20.11.2019

Градоначаникот на Скопје, Петре Шилегов во вечерашниот дуел со Коце Трајановски на Канал 5 потврди дека во една прилика Трајановски го побарал на телефонот, но тој не можел да му одговори.

Трајановски му предочи на Шилегов: Бидете среќен што сте градоначалник после мене

Нетпрес - 20.11.2019

Во емисијата „Само Вистина“ гостуваше Коце Трајановски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека сегашниот градоначалник на Скопје Шилегов има среќа што станал градоначалник по него. -Господине Шилегов бидете среќен што сте градоначалник после ...