TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“ГИ ИГНОРИРАА НАШИТЕ ПРЕДУПРЕДУВАЊА“ – Се огласи потпаролот на Хути по нападот на бродовите во Црвеното Море

Во Центар - 03.12.2023

Откако Пентагон објави дека американски воен брод и неколку комерцијални бродови биле нападнати во Црвеното Море, се огласи портпаролот на паравоената формација Хути од Јемен, кој потврди дека тие стојат зад нападот на бродовите.

Хутите по драмата во Црвеното Море: „Нападнавме два израелски бродови“

МКД

Се огласија Хутите по нападот на американски воен брод

Канал5

Се огласија Хутите по инцидентите во Црвеното Море: Нападнавме два израелски брода

360 степени

Хутите ја презедоа одговорноста за нападот на американски бродови во Црвеното море

Lider

Се огласија Хутите по драмата во Црвеното Море: „Нападнавме два израелски брода“

Локално

Хутите по нападите во Црвеното Море: Гаѓавме израелски бродови

Слободен Печат

НАПАДНАТ АМЕРИКАНСКИ ВОЕН БРОД: Нова драма откако британски товарен брод беше погоден во Црвеното Море, ИТНО СЕ ОГЛАСИ ...

Во Центар - 03.12.2023

Според Пентагон, американски воен брод и неколку комерцијални бродови биле нападнати во Црвеното Море ! – Свесни сме за извештаите за напади на УСС Карни и комерцијални бродови во Црвеното Море и ќе обезбедиме информации штом ќе станат достапни – ...

Пентагон: Американски воен брод и комерцијални бродови нападнати во Црвеното Море

Телма

ГОЛЕМИ ТЕНЗИИ ВО ЦРВЕНОТО МОРЕ, НАПАДНАТ И АМЕРИКАНСКИ РАЗУРНУВАЧ: Пентагон има информации

Фактор

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални бродови нападнати во Црвеното Море

Zoom

АМЕРИКАНСКИ ВОЕН БРОД Е НАПАДНАТ ВО ЦРВЕНО МОРЕ Пентагон тврди дека иста судбина имале и повеќе комерцијални бродови

+инфо

Пентагон: Американски воен брод нападнат во Црвеното Море

Слободен Печат

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални бродови нападнати во Црвеното Море

Курир

Нетпрес 365 Независен Рацин Денешен 24Инфо Во Центар Пулс24

НАПАДНАТ БРИТАНСКИ БРОД ВО ЦРВЕНОТО МОРЕ: Инцидент во теснецот Баб ел-Мандеб

Фактор - 03.12.2023

Британски товарен брод наводно бил погоден со проектил додека бил во Црвеното Море, соопшти денеска безбедносна компанија Амбри. „Британски товарен брод под знамето на Бахамите, наводно, бил нападнат со проектил додека го минувал Црвеното Море, ...

Британски брод погоден од ракета во близина на Јемен

Опсервер

Проектил погоди британски брод во Црвеното Море

Курир

Проектил погоди британски брод во Црвеното Море

Денешен

Проектил погоди британски брод во Црвеното Море

Нетпрес

Британската армија известува за експлозија на брегот на Јемен

МКД - 03.12.2023

На поморската рута во Црвеното Море, во близина на брегот на Јемен, се случил инцидент кој беше оквалификуван како „потенцијална експлозија“. Ова го соопшти денеска британската армија. Службата за поморски трговски операции на британската армија ...