TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од буцкастата Бриџит Џонс до неверојатна убавица! Рене и се врати на глумата, но со нов имиџ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Филмот ги прикажува последните моменти од кариерата на легендарната Џуди Гарленд, погледнете го трејлерот за филмот кој во кината треба да се појави на 27 септември. Холивудската ѕвезда заблеска на премиерата на филмот „Judy“ на филмскиот фестивал ...

Громогласни овации за Рене Зелвегер во улога на Џуди Гарланд

Макфакс - 11.09.2019

Филмот кој ја обработува животната приказна на Џуди Гарланд беше топло примен на филмскиот фестивал во Торонто. Главната улога на Џуди Гарланд ја толкува Рене Зелвегер, а премиерата на филмот во Британија е закажана за наредниот месец.

Стоечки овации за Рене Зелвегер по премиерата на „Џуди“ во Торонто

Сакам да кажам - 11.09.2019

Новиот филм за Џуди Гарланд со Рене Зелвегер во главната улога доби одлични реакции на Филмскиот фестивал во Торонто. Дејството на филмот „Џуди“ се случува во 1968 година во Лондон, во периодот кога Гарланд се бори со зависности и има финансиски ...

Од „буцкастата“ Бриџит Џонс до манекенка: Рене со комплетна трансфромација на изгледот и се врати на глумата (фото)

Вистина.мк - 11.09.2019

Актерката Рене Зелвегер (50) направи значајно враќање на филмската сцена по 6 годишна пауза. Холивудската sвезда се појави на филмскиот фестивал во Торонто и присуствуваше на премиерата на нејзиниот нов филм „,Judy“.