TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хоророт на Халкидики снимен од воздух: Ова се вистинските размери на катастрофата што ја погоди Грција

Сител - 11.07.2019

Бројот на загинати во силното невреме на Халикидики порасна на седум откако денеска е пронајдено телото на маж во областа меѓу Созопол и Неа Каликратија, јавува Катимерини, Објавени се и првите фотографии од Халкидики снимени од воздух.

Зошто немало предупредување за бурата во Грција?

Фактор - 11.07.2019

Портпаролот на Владата, Стелиот Пецас рекол дека ќе биде понудена финансиска помош за три општини на Халкидики поради реконструкција. Тој додал дека сервисот, со кој се испраќаат пораки за предупредување на мобилен телефон, уште не функционира и ...

ФОТО: Ужасот на Халкидики снимен од воздух - откриено зошто не било дадено предупредување за бура

Press24 - 11.07.2019

Бројот на загинатите во силното невреме на Халкидики порасна на седум откако денеска беше пронајдено телото на маж во областа меѓу Созопол и Неа Каликратија, јавува Катимерини. Објавени се и први фотографии од Халкидики снимени од воздух.

Грција брои жртви по катастрофалното невреме на Халкидики - загинаа седум луѓе

24 Вести - 11.07.2019

Ваков пустош остави невремето на Халкидики. Траеше точно 20 минути, но сцените од Неа Мудања и Неа Потидеа се апокалиптични. Досега невидената бура на Халкидики однесе седум животи, а 108 луѓе се повредени.

Бројот на загинати во невремето на Халкидики се искачи на седум

Алсат-М - 11.07.2019

Бројот на загинати во вчерашното невреме што го зафати регионот на Халкидики се искачи на седум. Како што пренесува Катимерини , последната жртва била пронајдена кај брегот на Неа Каликратиа и се испитува дали станува збор за 62 годишниот рибар што ...

Бројката на загинати се искачи на седум, Халкидики ќе добие финансиска помош (ВИДЕО)

МКД - 11.07.2019

Портпаролот на грчката влада, Стелиос Пецас, во четвртокот рече дека финансиска помош ќе им биде дадена на трите општини на Халкидики, за средувањето на штетите по невремето што го погоди регионот во средата вечер.

Пронајдена седма жртва од невремето во грција, речиси цел Халкидики без струја

Сакам да кажам - 11.07.2019

Бројот на загинати во вчерашното невреме на Халкидики порасна на седум, откако беше пронајдено уште едно тело во областа меѓу Созополи и Неа Каликратија. Властите веруваат дека станува збор за 62-годишниот рибар, кој исчезна во морето токму во таа ...

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

Независен - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...

Оставки од директорите на АНА-МПА и на ЕРТ

+инфо - 10.07.2019

Директорот на грчката новинска агенција АНА-МПА, Михалис Псилос и извршниот директор на грчката телевизија ЕРТ, Јанис Дросос на вчерашната средба со новиот министер надлежен за медиумите и владин портпарол, Стелиос Пецас ги доставиле нивните ...

Расте бројот на жртви од невремето во Грција

Фактор - 11.07.2019

Седум луѓе загинаа во невремето во Грција. Како што пренесува Катимерини , последната жртва е пронајдена кај брегот на Неа Каликратиа и се проверува дали станува збор за 62 годишниот рибар што претходно беше прогласен за исчезнат.

Пронајдено уште едно тело, расте бројот на загинати во невремето на Халкидики

Слободен Печат - 11.07.2019

Властите веруваат дека станува збор за 62-годишниот рибар. Бројот на загинати во вчерашното невреме на Халкидики порасна на седум, откако беше пронајдено уште едно тело во областа меѓу Созополи и Неа Каликратија.

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

Локално - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...

Директорите на АНА-МПА и на ЕРТ си поднесоа оставки

PressingTV - 10.07.2019

Директорот на грчката новинска агенција АНА-МПА, Михалис Псилос и извршниот директор на грчката телевизија ЕРТ, Јанис Дросос на вчерашната средба со новиот министер надлежен за медиумите и владин портпарол, Стелиос Пецас ги доставиле нивните ...

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

24 Вести - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...

Директорите на АНА-МПА и на ЕРТ си поднесоа оставки

Локално - 10.07.2019

Директорот на грчката новинска агенција АНА-МПА, Михалис Псилос и извршниот директор на грчката телевизија ЕРТ, Јанис Дросос на вчерашната средба со новиот министер надлежен за медиумите и владин портпарол, Стелиос Пецас ги доставиле нивните ...

Портпаролот на грчката Влада: Повредени 23 лица, повеќето од нив туристи

+инфо - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...

Директорите на АНА-МПА и на ЕРТ си поднесоа оставки

Опсервер - 10.07.2019

Директорот на грчката новинска агенција АНА-МПА, Михалис Псилос и извршниот директор на грчката телевизија ЕРТ, Јанис Дросос на вчерашната средба со новиот министер надлежен за медиумите и владин портпарол, Стелиос Пецас ги доставиле нивните ...

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

24Инфо - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...

Директорите на АНА-МПА и на ЕРТ си поднесоа оставки

А1 On - 10.07.2019

Директорот на грчката новинска агенција АНА-МПА, Михалис Псилос и извршниот директор на грчката телевизија ЕРТ, Јанис Дросос на вчерашната средба со новиот министер надлежен за медиумите и владин портпарол, Стелиос Пецас ги доставиле нивните ...

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

Опсервер - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...

Директорите на АНА-МПА и на ЕРТ си поднесоа оставки

24Инфо - 10.07.2019

Директорот на грчката новинска агенција АНА-МПА, Михалис Псилос и извршниот директор на грчката телевизија ЕРТ, Јанис Дросос на вчерашната средба со новиот министер надлежен за медиумите и владин портпарол, Стелиос Пецас ги доставиле нивните ...

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

ТВ21 - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...

Директорите на АНА-МПА и на ЕРТ си поднесоа оставки

MakPress - 10.07.2019

Директорот на грчката новинска агенција АНА-МПА, Михалис Псилос и извршниот директор на грчката телевизија ЕРТ, Јанис Дросос на вчерашната средба со новиот министер надлежен за медиумите и владин портпарол, Стелиос Пецас ги доставиле нивните ...

Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

iPortal - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...

Седма жртва на невремето, повредени 23 туристи на Халкидики

Република - 11.07.2019

Пронајдено е уште едно тело по синоќешното невреме на Халкидики, пишува грчкиот портал „ Њуз 24 7 “. Сè уште не е потврден идентитетот на загинатото лице, чие тело било пронајдено во Созополи (место под Неа Каликратија).

Се зголеми бројот на жртви од невремето на Халкидики

Курир - 11.07.2019

Пронајдено е уште едно тело по синоќешното невреме на Халкидики, пишува грчкиот портал „ Њуз 24 7 “. Сè уште не е потврден идентитетот на загинатото лице, чие тело било пронајдено во Созополи (место под Неа Каликратија).

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

А1 On - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...

Невремето на Халкидики зеде седум жртви, над 20 лица хоспитализирани

Нетпрес - 11.07.2019

Пронајдено е уште едно тело по синоќешното невреме на Халкидики, пишува грчкиот портал „ Њуз 24 7 “. Бројот на жртви се зголеми на седум. Сè уште не е потврден идентитетот на загинатото лице, чие тело било пронајдено во Созополи (место под Неа ...

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

MakPress - 11.07.2019

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот ...