TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто „македонските Анонимуси “ предизвикаа паника на Бихаќка ?

Канал5 - 17.02.2015

Преку видео поставено на јутјуб македонските анонимуси деновиве му се закануваат на Зоран Заев дека имаат бомба , што ќе ја објават. Според текстот на видеото , ќе биде објавен материјал кој Заев сакал да го скрие.

„Анонимуси“ - вовед во опасно сценарио за граѓанска пресметка?

Deutsche Welle - 17.02.2015

Експертите очекуваат сериозна истрага за најавите на т.н. македонски анонимуси дека јавно ќе објавуваат материјали на Јутјуб, бидејќи нивното несанкционирање ќе биде вовед во опасно дестабилизирање на земјата Ако некој сака да ги засени, потисне и ...

„Македонски Анонимуси“ отфрлаат поврзаност со објавите на Јутјуб

Алсат-М - 17.02.2015

Откако дел од порталите во земјава објавија видео, кое деновиве e поставено на видео сервисот Јутјуб, а преку кое, како што се наведува, групата „Македонски анонимуси“ се заканува со објавување на материјал што Заев сакал да го скрие од јавноста, со ...

Демант од Македонски анонимуси: Ние не сме направиле Видео, анонимуси не се партиски поврзани!

Фокус - 17.02.2015

Нашата страница нема направено вакво видео и не стоиме зад ова Организацијата Анонимуси Македонија преку својот фејсбук профил демантираше дека стојат зад видеото објавено вчера од наводни Анонимуси.

(ФОТО) Вистинските „Анонимуси Македонија“ дематираат дека тие го поставиле видеото

Фактор - 17.02.2015

Откако вчера во јавноста излезе видео поставено на Јутјуб каналот во чија содржина се упатуваат закани до политички лидер во Македонија, и откако ја утврдивме автентичноста и веродостојноста на изворот на истото тоа видео и констатитравме дека ...

ВИДЕО: Пародија за вистината за Македонските Анонимуси

А1 On - 17.02.2015

На YouTube каналот се појави видео-пародија, на веста дека таканаречени „Македонски анонимуси“ се закануваат со објавување на бомба за Зоран Заев но притоа не наведуваат од каде ќе биде овој материјал-дали од странска служба или пак од домашната ...

Вистината за македонските Анонимуси

Окно - 17.02.2015

Откако се појави видео снимка во која група што се претставува како македонски Анонимуси - уникатна по тоа што се бори против опозицијата, за разлика од Анонимусите во светот кои секогаш се борат против власта - почнаа да се шират гласини околу тоа ...

Анонимуси демантираат дека ги хакирале компјутерите на СДСМ

+инфо - 17.02.2015

Неформалната организација „Анонумуси Македонија“ на својот профил на Фејсбук демантира дека стои зад хакирањето на компјутерите на СДСМ, во кои наводно се наоѓале материјалите за коруптивните афери на власта.

Кои се Македонските Анонимуси? (видео)

ЗаЗабава - 17.02.2015

Господинот точно објасни како е дојдено до ова групирање и формирање на Македонските Анонимуси. Еве го неговото ...

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Вистината за Македонските Анонимуси

Либертас - 17.02.2015

Откако вчера таканаречените „Македонски Анонимуси“ се заканија дека ќе објавуваат материјали против Заев, започнаа пародиите на социјалните мрежи. Освен шегите на Фејсбук и Твитер, некој ја направил и оваа урнебесна пародија на Јутјуб.

Заев: Подготвени сме за т.н. анонимуси… нека почнат па ќе видат што значат вистински анонимуси

Локално - 17.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, синоќа им се обрати на граѓаните преку својот Фејсбук профил, меѓудругото и за најавите за објави на таканаречени македонски анономуси . Неговиот статус ви го пренесуваме во ...

Анонимуси Македонија: Не наседнувајте, видеото не е наше

А1 On - 17.02.2015

Анонимуси Македонија се јавија по видеото кое се појави на Јутјуб, а кое содржеше закана до лидерот на СДСМ Зоран Заев, дека ќе објават компромитирачки материјали за него. -Нашата страница нема направено вакво видео и не стоиме зад ова.

Зад „Македонските анонимуси“ стои МВР?

Фокус - 16.02.2015

Загрижениот анонимус посочува дека групата со партиска координација проценила дека медиумското внимание што го привлекуваат прес конференциите на Зоран Заев кај домашната и меѓународната јавност, но и објавувањето на сериозните злоупотреби на ...

Заев: Подготвени сме за т.н. анонимуси… нека почнат па ќе видат што значат вистински анонимуси

Либертас - 17.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва им се обрати на граѓаните преку својот Фејсбук профил, меѓудругото и за најавите за објави на таканаречени македонски анономуси . Неговиот статус ви го пренесуваме во продолжение: Навивајте за нас затоа што ...

Паника на Бихаќка: СДСМ пријавиле во полиција дека им е украдена бомбата - сите материјали кај хакери

Press24 - 16.02.2015

СДСМ пријавиле во полиција дека македонските „Анонимуси“ им го хакирале компјутерот и им ги украле материјалите од бомбата на Заев, јавува поратлот на партијата од Бихаќка Либертас повикувајќи се на неофицијални информации.

Заев на Facebook им се закани на Анонимните: Ќе видите што значи вистински анонимуси

Press24 - 17.02.2015

По информацијата дека хакери кои се претставуваат како Анонимуси дошле до материјалите со кои располага СДСМ, Заев побара од неговите следбеници на ФБ да навиваат за ...

Македонските анонимуси деновиве ќе објават работи кои Зоран Заев ќе сакал да ги скрие

Фокус - 16.02.2015

Македонските анонимуси упатуваат закани до опозицијата На друштвените мрежи почна да кружи видео насловено „Правата вистина“ зад кое се потпишале Македонските анонимуси. Тие во видеото велат дека го хакирале дувлото на оние кои го креирале сето ова ...

Опозициски медиуми објавија: „Македонски анонимуси“ ќе објават материјал што Заев сака да го скрие

Република - 16.02.2015

Ние се бориме за слобода, ние се бориме за правда! Ова што ѝ се случува на Македонија е креирано сценарио на странски служби и домашни платеници и извршители. Со цел вистината да биде достапна до сите, но целата вистина, не половична, селективна и ...

(ВИДЕО) „Македонски Анонимуси“ праќаат закана до лидерот на опозицијата

Фактор - 16.02.2015

На социјалните мрежи наидовме на едно интересно видео кое што решивме да го споделиме со вас бидејќи ја заинтригирува македонската јавност која досега нема слушнато за тоа дека постојат и „Македонски анонимуси“.

Опозициски медиуми објавија: „Македонски анонимуси“ ќе објават материјал што Заев сака да го скрие

Курир - 16.02.2015

Дел од опозициските портали објавија видео кое деновиве e поставено на видео сервисот Јутјуб, а преку кое, како што пишуваат дел од опозициските портали, таканаречени „Македонски анонимуси“ се закануваат со објавување на бомба за лидерот на СДСМ ...

ВИДЕО: „Анонимуси“ му се закануваат на Заев?

А1 On - 16.02.2015

Таканаречени „Македонски анонимуси“ се закануваат со објавување на бомба за Зоран Заев но притоа не наведуваат од каде ќе биде овој материјал-дали од странска служба или пак од домашната служба.

DW: „Анонимуси“ – вовед во опасно сценарио за граѓанска пресметка?

Локално - 17.02.2015

Експертите очекуваат сериозна истрага за најавите на т.н. македонски анонимуси дека јавно ќе објавуваат материјали на Јутјуб, бидејќи нивното несанкционирање ќе биде вовед во опасно дестабилизирање на земјата Ако некој сака да ги засени, потисне и ...

Anonymous Macedonia демантираат: Не сме направиле никакво видео

Нова ТВ - 17.02.2015

Организацијата Анонимуси Македонија преку својот Фејсбук профил демантираше дека стојат зад видеото објавено вчера од наводни „Анонимуси“. „Нашата страница нема направено вакво видео и не стоиме зад ова.

(ВИДЕО) Пародија за вистината за Македонските Анонимуси

Локално - 17.02.2015

На YouTube каналот се појави видео-пародија, на веста дека таканаречени „Македонски анонимуси“ се закануваат со објавување на бомба за Зоран Заев но притоа не наведуваат од каде ќе биде овој материјал-дали од странска служба или пак од домашната ...

Анонимуси Македонија: Не наседнувајте, видеото не е наше

МК News - 17.02.2015

Анонимуси Македонија се јавија по видеото кое се појави на Јутјуб, се појави и информација дека биле хакирани информациите од комјутерот на СДСМ од страна на Анонимусите, што беше демантирано од страна на партијата.

ВИДЕО: Зад таканаречените „Македонски Анонимуси“ стои МВР?! Се закануваат со снимки за Заев?!

Либертас - 16.02.2015

Од загрижен член на групата „Македонски анонимуси“ кои денеска се огласија со спот и најава дека ги хакирале компјутерите на СДСМ и наводно дошле до материјали кои Зоран Заев имал намера да ги сокрие во аферата со прислушувањето, до редакцијата на ...

Заев: Подготвени сме за т.н. анонимуси… нека почнат па ќе видат што значат вистински анонимуси

Sky - 17.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва им се обрати на граѓаните преку својот Фејсбук профил, меѓудругото и за најавите за објави на таканаречени македонски анономуси. Неговиот статус ви го пренесуваме во продолжение: Навивајте за нас затоа што ...

Анонимуси му ја хакираа бомбата на Заев - следи тотален циркус!

Вечер Прес - 16.02.2015

Од партијата тврдат дека зад профилот на YouTube стои МВР повикувајќи се на анонимен извор. Интересно е што СДСМ случајот го пријавиле во полиција, а истовремено се сомневаат дека полицијата им го хакирала компјутерот.

Видео: Еве што Македонските анонимуси му порачаа на Заев!

Пулс24 - 16.02.2015

Откако се „активираа“ бомбите на Заев, се активираа и Македонските анонимуси. Македонски анонимуси како што велат нема да дозволат Заев да сее страв кај нароот. Па токму со ова видео најауваат дека ќе ја откријат вистината.

ФОТО: Заев во паника почна да се заканува на Facebook: Објавете па ќе видите што се Анонимуси

Сител - 17.02.2015

По информацијата дека хакери кои се претставуваат како Анонимуси дошле до материјалите со кои располага СДСМ, Заев побара од неговите следбеници на ФБ да навиваат за ...

Опозициски медиуми: „Македонски анонимуси“ ќе објават материјал што Заев сака да го скрие

Денешен - 16.02.2015

Дел од опозициските портали објавија видео кое деновиве e поставено на видео сервисот Јутјуб, а преку кое, како што пишуваат дел од опозициските портали, таканаречени „Македонски анонимуси“ се закануваат со објавување на бомба за лидерот на СДСМ ...

(ВИДЕО) T.Н. – „Анонимуси“ му се закануваат на Заев?

Локално - 16.02.2015

Таканаречени „Македонски анонимуси“ се закануваат со објавување на бомба за Зоран Заев но притоа не наведуваат од каде ќе биде овој материјал-дали од странска служба или пак од домашната служба.

И лажни Анонимуси влегоа во македонската валкана политичка пресметка

МКД - 17.02.2015

Вчера македонскиот интернет-простор беше преполн со наводната појава на Анонимуси во актуелната политичка пресметка меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во врска со објавувањето на снимките. Прво се појави видео што наводно македонските Анонимуси го поставиле и ...

Демант на Анонимуси Македонија: Не наседнувајте, видеото не е наше !

Локално - 17.02.2015

Анонимуси Македонија се јавија по видеото кое се појави на Јутјуб, а кое содржеше закана до лидерот на СДСМ Зоран Заев, дека ќе објават компромитирачки материјали за него. -Нашата страница нема направено вакво видео и не стоиме зад ова.

Кој стои зад „Македонските анонимуси“ ?

Фактор - 16.02.2015

Во македонската јавност денеска се појавија „Македонски анонимуси“ кои преку видео порака упатија закани до опозицискиот лидер дека ќе ги објават тие работи кои тој нема да ги објави бидејќи како што посочуваат ги хакирале компјутерите на СДСМ и ...

Заев: Нека почнат, ќе видат што се вистински анонимуси

А1 On - 17.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на најaвите дека таканаречени македонски анонимуси ќе објавеле материјали за него “ за да се дознаела вистината“ возврати на својот Фејбук профил. -Подготвени сме за т.н анонимуси.

Заев до "македонските анонимуси" Почнете па ќе видите што се анонимуси

Нова ТВ - 17.02.2015

Јутјуб канал со наслов Правата вистина денска објави видео порака од група која се нарекува "Македонски анонимуси" . Во видео пораката тие соопштуваат дека го хакирале, како што велат "дувлото" на Зоран Заев и дека ќе објавуваат матерјали за кој ...

ПАНИКА на Бихаќка: СДСМ пријавиле во полиција дека им е украдена бомбата

Пулс24 - 17.02.2015

СДСМ пријавиле во полиција дека македонските „Анонимуси“ им го хакирале компјутерот и им ги украле материјалите од бомбата на Заев, јавува поратлот на партијата од Бихаќка Либертас повикувајќи се на неофицијални информации.

„Македонски анонимуси“ ќе објават материјал што Заев сакал да го скрие

Нетпрес - 16.02.2015

Дел од опозициските портали објавија видео кое деновиве e поставено на видео сервисот Јутјуб, а преку кое, како што пишуваат дел од опозициските портали, таканаречени „Македонски анонимуси“ се закануваат со објавување на бомба за лидерот на СДСМ ...

Анонимуси Македонија: Не наседнувајте, видеото не е наше

Sky - 17.02.2015

Анонимуси Македонија се јавија по видеото кое се појави на Јутјуб, а кое содржеше закана до лидерот на СДСМ Зоран Заев, дека ќе објават компромитирачки материјали за него. -Нашата страница нема направено вакво видео и не стоиме зад ова.

Заев: Подготвени сме за т.н. анонимуси

+инфо - 17.02.2015

Подготвени сме за т.н. анонимуси, нека почнат па ќе видат што значи вистински анонимуси, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев на својот профил на Фејсбук. „Навивајте за нас затоа што искрено и чесно се бориме за слободата.

Заев до “македонските анонимуси“:Почнете па ќе видите што се анонимуси!

Бриф - 17.02.2015

Јутјуб канал со наслов Правата вистина денеска објави видео порака од група која се нарекува “Македонски анонимуси” . Во видео пораката тие соопштуваат дека го хакирале, како што велат “дувлото” на Зоран Заев и дека ќе објавуваат матерјали за кој ...

Опозициски медиуми објавија: „Македонски анонимуси“ ќе објават материјал што Заев сака да го скрие

Press24 - 16.02.2015

Дел од опозициските портали објавија видео кое деновиве e поставено на видео сервисот Јутјуб, а преку кое, како што пишуваат дел од опозициските портали, таканаречени „Македонски анонимуси“ се закануваат со објавување на бомба за лидерот на СДСМ ...

Заев до македонските анонимуси:Почнете па ќе видите што се анонимуси!

МК News - 17.02.2015

Јутјуб канал со наслов Правата вистина денеска објави видео порака од група “Македонски анонимуси” . Во видео пораката тие соопштуваат дека го хакирале “дувлото” на Зоран Заев и дека ќе објавуваат матерјали кој Заев сака да ги сокрие.