TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Битола нови 59 позитивни на ковид-19, оздравени 39, активни 287 случаи

Битола Њуз - 09.08.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, н аправени се 1.537 тестови, а регистрирани се нови 679 случаи на КОВИД-19, од Битола се 59.

За три дена во Битола 97 нови позитивни на ковид-19, оздравени 86, починато едно лице

Битола Њуз

693 нови случаи на ковид-19, пријавени се 2 починати лица

Слободен Печат - 10.08.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство известува дека во последните 24 часа се направени 1480 тестови, а регистрирани се нови 693 случаи на ковид-19: Скопје – 255, Битола – 49, Куманово – 44, Кавадарци – 42, ...

Регистрирани се 693 нови позитивни случаи на КОВИД-19, починаа 2 лица

24 Вести

МЗ: Регистрирани се 693 нови случаи на Ковид-19, пријавени се 2 починати лица

Канал5

Нови 693 позитивни на Ковид-19, починати се две лица

Макфакс

Починаа две лица од ковид-19, регистрирани 693 нови случаи

МКД

Нови 693 новозаразени, има и починати

Centar