TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради влошена здравствена состојба на Зеќири, се одложи денешното судско рочиште

360 степени - 30.01.2023

Од одбраната на Зеќири посочуваат дека тој е во влошена психичка состојба поради смртта на неговиот брат пред десетина дена и затоа не може да го следи судењето. Извештај за неговата состојба е испратен и до судот, но, сепак, денеска полиција отишла ...

Болест го одложи судењето на Мухамед Зеќири

МКД - 30.01.2023

Наместо на продолжение на судскиот процес поранешниот генерален секретар на Владата остана дома каде што утрово била повикана Брза помош. Судијката Фанка Јанчулева Михаиловска го прифати како веродостојно известувањето на полицијата дека утрото не ...

Се одложи рочиштето на Зеќири – не бил спроведен од куќен притвор поради здравствени причини

ТВ21 - 30.01.2023

Во Кривичниот суд денеска се одложи рочиштето против поранешниот генерален секретар Мухамед Зеќири. Имено, тој не бил спроводен од куќен притвор поради болест, јавува Фокус . Адвокатот Мирослав Вуиќ за „Фокус“ истакнал дека се надева дека до ...

Зеќири не беше донесен на судење, се разболел

Фокус - 30.01.2023

Денеска во Кривичниот суд се одложи рочиштето против поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зеќири, кој не беше спроведен од куќен притвор поради здравствени причини. Адвокатот Мирослав Вуиќ за „Фокус“ појаснува дека Зеќири не можел да се ...

Поранешниот ГЕНСЕК на Владата Зекири наместо во судница, во болница

Слободен Печат - 30.01.2023

Во Кривичниот суд беше одложено судењето против поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зекири, кој е обвинет за незаконски склучени договори во четири очи со што ја оштетил државата за 1,5 милион евра.

ВИДЕО: Полицијата не можеше да го донесе Мухамед Зеќири на судење, била повикана брзата помош

А1 On - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е болен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

Зеќири се разболел- Одложено рочиштето против поранешниот владин генсек

Вечер Прес - 30.01.2023

На барање на одбраната на поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, беше одложено денешното судско рочиште, за предметот во кој тој се товари за злоупотреба на службената должност и овластување.

Продолжува судењето против поранешниот генсек Мухамед Зекири

24 Вести - 30.01.2023

Во Кривичниот суд ќе продолжи судењето против поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зекири, кој е обвинет за незаконски склучени договори во четири очи со што ја оштетил државната каса за 1,5 милиони евра.

Зеќири се разболел: Одложено рочиштето против поранешниот генерален секретар

Скопје инфо - 30.01.2023

Денешното рочиште во Кривичниот суд против поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири се одложи затоа што обвинетиот се разболел. На судењето требаше да се сослуша сведокот Петко Димитриевс од Бугарија, како и вештото лице Кире ...

Се одложи рочиштето против поранешниот генсек Мухамед Зекири

Вечер Прес - 30.01.2023

Се одложи денешното рочиште во Кривичниот суд против поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зекири на барање на одбраната, поради како што беше истакнато од здравствени причини на обвинетиот.

(Видео) Зеќири не беше донесен на судење; Судијката: Повикана е брзата помош, а во зависност од проблемите, ќе биде ...

Макфакс - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е болен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

Зеќири не беше донесен на судење, судијката: Повикана е Брза помош, а зависно од проблемите ќе биде однесен во болница

Press24 - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е болен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

(Видео) Зеќири не беше донесен на судење; Судијката: Повикана е брзата помош, а во зависност од проблемите, ќе биде ...

Точка - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор бидејќи кога службениците дошле да го земат, тој ги известил дека е болен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од Полициската ...

Зеќири не беше донесен на судење, судијката: Повикана е Брза помош, а зависно од проблемите ќе биде однесен во болница

Скопје24 - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е бо лен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

Зеќири не беше донесен на судење, судијката: Повикана е Брза помош, а зависно од проблемите ќе биде однесен во болница

Република - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е бо лен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

Зеќири не беше донесен на судење, судијката: Повикана е Брза помош, а зависно од проблемите ќе биде однесен во болница

Курир - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е бо лен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

НАМЕСТО ВО СУД, ЗА ЗЕЌИРИ ПОВИКАНА БРЗА ПОМОШ Рочиштето одложено за наредната недела

+инфо - 30.01.2023

Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска додаде дека ќе го прифати за веродостојно известувањето од командирот на ПС Карпош за неможноста да се спроведе Зеќири. Таа рече дека во зависност од проблемите тој ќе биде однесен во болница.

Мухамед Зеќири известил дека е болен и не можел да биде спроведен до судот, била повикана брза помош

Н.Македонија - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат, тој ги известил дека е болен, објавува Макфакс. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот ...

Зеќири не беше донесен на судење, судијката: Повикана е Брза помош, а зависно од проблемите ќе биде однесен во болница

Либертас - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е болен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

Зеќири се разболел – рочиштето е одложено против поранешниот владин генсек

Нетпрес - 30.01.2023

На барање на одбраната на поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, беше одложено денешното судско рочиште, за предметот во кој тој се товари за злоупотреба на службената должност и овластување.

Судското рочиште се одложи, оти Зекири е болен

Lider - 30.01.2023

Полицијата не можела да го спроведе Мухамед Зеќири од куќен притвор, бидејќи кога службениците дошле да го земат – тој ги известил дека е бо лен. Судијката Фанка Јанчулева-Михаиловска на судењето посочи дека имала повик од командирот од полициската ...

Зеќири се разболел: Одложено рочиштето против поранешниот генерален секретар

Независен - 30.01.2023

Денешното рочиште во Кривичниот суд против поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири се одложи затоа што обвинетиот се разболел. На судењето требаше да се сослуша сведокот Петко Димитриев од Бугарија, како и вештото лице Кире Костов, ...

Адвокатот на Зекири: Мојот клиент не е болен туку e во лоша психичка состојба вознемирен поради смртен случај во ...

Либертас - 30.01.2023

Адвокатот на поранешниот генерален секретар Мухамед Зекири во реакција до јавноста ги демантираше наодите дека неговиот клиент е болен, и поради тоа не се појавил на денешното рочиште. Според адвокатот Александар Трајковски, Зекири бил со влошена ...

Зекири се разболел не се појави на судењето

Денешен - 30.01.2023

Денеска во Кривичниот суд се одложи рочиштето против поранешниот генерален секретар на Владата Мухамед Зеќири, кој не беше спроведен од куќен притвор поради здравствени причини. Адвокатот Мирослав Вуиќ за „Фокус“ појаснува дека Зеќири не можел да се ...

ТОЈ Е ПОД ТЕРАПИЈА ПОРАДИ СМРТТА НА БРАТ МУ Адвокатот објасни зошто Зеќири не дојде во суд

+инфо - 30.01.2023

Денешното рочиште за поранешниот генерален секретар на Вчадата, Мухамед Зеќири , беше одложено поради здравствената состојба на обвинетитот. Неговиот бранител поландево испрати допис во кој ги објасни причините за „недоразбирањата“ околу ...

Зеќири не беше донесен на судење, се разболел

4NEWS - 30.01.2023

Во Кривичниот суд денеска се одложи рочиштето против поранешниот генерален секретар Мухамед Зеќири. Имено, тој не бил спроводен од куќен притвор поради болест, јавува Фокус . Адвокатот Мирослав Вуиќ за „Фокус“ истакнал дека се надева дека до ...

Психички не е добро, под терапија е поради смртта на брат му: Адвокатот објасни зошто Зеќири не дојде во суд

Република - 30.01.2023

Денешното рочиште за поранешниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, беше одложено поради здравствената состојба на обвинетитот. Неговиот бранител попладнево испрати допис во кој ги објасни причините за „недоразбирањата“ околу ...

Зеќири не се појави на судење откако бил на преглед во Клиниката за психијатрија и му била препишана терапија

MakPress - 31.01.2023

“Со цел правилно информирање на јавноста за денешната ситуација околу одложување на рочиштето за мојот клиент Мухамед Зеќири, јас Александар Трајковски како негов бранител обврзан сум да реагирам на известувањата во дел од медиумите во кои се ...