TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Богоев и Петров ги искараа новите пратеници на СДСМ, треба да дискутирате, а не да се сликате

МКД - 28.05.2024

Андреј Петров од СДСМ и Стефан Богоев, негов сопартиец и можен кандидат за претседател на партијата, денеска, независно еден од друг, упатија жестоки критики на новите пратеници на социјалдемократите за нивниот молк на денешната конститутивна ...

Петров и Богоев разочарани од сопартиците оти молчеа во Собранието на конститутивната седница

24Инфо - 28.05.2024

Андреј Петров, член на Извршниот одбор на СДСМ за Сител вечерва искажа разочараност оти на денешната седница во Собранието никој од неговите сопартици – пратениците не смогнал сила да излезе на говорница и да каже некој збор.

Богоев и Петров со жестоки критики до пратениците од СДСМ: Опозицијата треба да критикува, а не да молчи

Скопје инфо - 28.05.2024

Потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев и актуелниот член на извршниот избор на партијата, Андреј Петров, денеска, независно еден од друг, упатија жестоки критики на новите пратеници на социјалдемократите за нивниот молк на денешната конститутивна ...

Богоев: Пратениците се избрани од народот во Собрание да дискутираат, а не да се сликаат и молчат

Фокус - 28.05.2024

Потпретседателот на СДСМ – Стефан Богоев попладнево на социјалните мрежи ја коментираше денешната седница во Собранието на која се верифицирани мандатите на пратениците, а на која Африм Гаши (коалиција ВРЕДИ) е избран за собраниски спикер.

Богоев: Пратениците се избрани од народот да дискутираат во Собрание, а не да се сликаат и да молчат

ТВ21 - 28.05.2024

Уште еден член на СДСМ се јави со реакција по повод денешната собраниска седница и однесувањето на пратениците од новата опозиција. После Андреј Петров, кој кажа дека се срами од однесувањето на пратениците на СДСМ кои со молчење го проследиле ...

БОГОЕВ: Пратениците треба да знаат дека се избрани од народот за во Собрание да аргументираат и дискутираат, а не да се ...

Фактор - 28.05.2024

Стефан Богоев од СДСМ на социјалните мрежи ја коментира денешната седница во Собранието на која се верифицирани мандатите на пратениците, а Африм Гаши е избран за спикер. Тој вели дека пратениците треба да дискутираат, а не да молчат и да се сликаат.

Богоев: Пратениците се избрани од народот во Собрание да дискутираат, а не да се сликаат и молчат

Курир - 28.05.2024

Потпретседателот на СДСМ – Стефан Богоев попладнево на социјалните мрежи ја коментираше денешната седница во Собранието на која се верифицирани мандатите на пратениците, а на која Африм Гаши (коалиција ВРЕДИ) е избран за собраниски спикер.

НАРОДОТ ВЕ ИЗБРА ЗА ДА ДИСКУТИРАТЕ ВО СОБРАНИЕТО, А НЕ ДА СЕ СЛИКАТЕ И ДА МОЛЧИТЕ Богоев распали по пратениците од СДСМ

+инфо - 28.05.2024

„Пратениците треба да знаат дека се избрани од народот за да аргументираат и да дискутираат во Собрание, а не да се сликаат и да молчат! Особено на седници на кои се формира владејачко мнозинство и се бира претседател на Собрание.

И Богоев ги искритикува пратениците на СДСМ: Тие треба да дискутираат, не да се сликаат и молчат

Press24 - 28.05.2024

Уште еден член на СДСМ се јави со реакција по повод денешната собраниска седница и однесувањето на пратениците од новата опозиција. После Андреј Петров, кој кажа дека се срами од однесувањето на пратениците на СДСМ кои со молчење го проследиле ...

Богоев: Пратениците се избрани од народот во Собрание да дискутираат, а не да се сликаат и молчат

Нетпрес - 28.05.2024

Потпретседателот на СДСМ,– Стефан Богоев попладнево на социјалните мрежи ја коментираше денешната седница во Собранието на која се верифицирани мандатите на пратениците, а на која Африм Гаши (коалиција ВРЕДИ) е избран за собраниски спикер.

Богоев: Пратениците треба да знаат дека се избрани од народот за да аргументираат и дискутираат, а не да се сликаат и ...

Локално - 28.05.2024

После Андреј Петров, критики кон пратениците на СДСМ поради тоа што денес не беа активни во Собраните упати и Стефан Богоев. „Пратениците треба да знаат дека се избрани од народот за во Собрание да аргументираат и дискутираат, а не да се сликаат и ...

Богоев: Пратениците се избрани од народот во Собрание да дискутираат, а не да се сликаат и молчат

Либертас - 28.05.2024

Потпретседателот на СДСМ – Стефан Богоев попладнево на социјалните мрежи ја коментираше денешната седница во Собранието на која се верифицирани мандатите на пратениците, а на која Африм Гаши (коалиција ВРЕДИ) е избран за собраниски спикер.

„Пратениците треба да дискутираат, а не да молчат и да се сликаат“, им порача Стефан Богоев на своите сопартијци

ММС - 28.05.2024

Стефан Богоев од СДСМ на социјалните мрежи даде свој коментар на денешната седница во Собранието на која се верифицирани мандатите на пратениците, а Африм Гаши е избран за претседател на Собранието.

Богоев: СДСМ треба да има конструктивна, но пред се корективна и проактивна улога во Собранието

Frontline - 28.05.2024

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев смета дека пратениците треба да дискутираат во Собрание, а не да молчат. – Пратениците треба да знаат дека се избрани од народот за во Собрание да аргументираат и дискутираат, а не да се сликаат и да молчат! ...

По Андреј Петров и Стефан Богоев со коментар: Пратениците треба да знаат дека се избрани од народот за во Собрание да ...

Република - 28.05.2024

Потпретседателот на СДСМ – Стефан Богоев попладнево на социјалните мрежи ја коментираше денешната седница во Собранието на која се верифицирани мандатите на пратениците, а на која Африм Гаши (коалиција ВРЕДИ) е избран за собраниски спикер.

Богоев ги искритикува пратениците на СДСМ: Избрани сте од народот за да дисикутирате, а не за да се сликате

Вечер Прес - 28.05.2024

Потпретседателот на СДСМ – Стефан Богоев попладнево на социјалните мрежи ја коментираше денешната седница во Собранието на која се верифицирани мандатите на пратениците, а на која Африм Гаши (коалиција ВРЕДИ) е избран за собраниски спикер.

Богоев и Петров со критика до новите пратеници од нивните редови: – Наместо да се сликаат треба да дискутираат!

Слободен Печат - 28.05.2024

Жестоки критики на сметката на новите пратеници на социјалдемократскиот сојуз од дел од нивните сопартијци. Нивниот молк на денешната конститутивна собраниска седница предизвика реакции меѓу членовите на партијата.

Богоев: СДСМ треба да има конструктивна, корективна и проактивна улога во Собранието

Бриф - 28.05.2024

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев смета дека пратениците треба да дискутираат во Собрание, а не да молчат. – Пратениците треба да знаат дека се избрани од народот за во Собрание да аргументираат и дискутираат, а не да се сликаат и да молчат! ...

По Петров и Богац со критика за пратениците на СДСМ: Тие се избрани за да дискутираат, а не само да се сликаат

MakPress - 29.05.2024

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев смета дека пратениците треба да дискутираат во Собрание, а не да молчат. - Пратениците треба да знаат дека се избрани од народот за во Собрание да аргументираат и дискутираат, а не да се сликаат и да молчат! ...