TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мета: Доколку добиеме датум на 18 октомври ќе го одликувам Рама

Вечер - 11.09.2019

Албанскиот претседател Илир Мета на прес конференција одржана доцна попладнево задржувајќи се 18 октомври, како значаен датум за Албанија на патот кон ЕУ рече дека доколку се добие позитивен одговор, подготвен е да го одликува премиерот Еди Рама.

Мета: Ако добиеме датум на 18 октомври ќе го одликувам Рама

Слободен Печат - 11.09.2019

Тој искажа почит кон Венецијанската комисија која испрати делегација да прибере информации за тоа дали го прекршил уставот или не, што од неа го побара албанскиот ...

Мета порача дека на функцијата останува до 2022 година

Р.С.Европа - 10.09.2019

Албанскиот претседател Илир Мета по речиси тричасовното испрашување во парламентарната анкетна комисија со прва реакција се јави на неговиот профил на Фејсбук. Очевидно повеќе од задоволен тој наведува дека е среќен што по две години се вратил во ...

Мета: Останувам столб во одбраната на албанскиот Устав

Макфакс - 10.09.2019

Албанскиот претседател, Илир Мета по тричасовното испрашување во парламентарната анкетна комисија изјави дека е среќен што по две години се враќа во паламентот и им порача на оние кои сакаат да го разрешат дека како претседател ќе остане во одбрана ...

Мета порача дека на функцијата останува до 2022, за граѓаните тој е вистински државник

Опсервер - 10.09.2019

Албанскиот претседател Илир Мета по речиси тричасовното испрашување во парламентарната анкетна комисија со прва реакција се јави на неговиот профил на Фејсбук. Очевидно повеќе од задоволен тој наведува дека е среќен што по две години се вратил во ...

Мета: Доколку добиеме датум на 18 октомври ќе го одликувам Рама

Независен - 12.09.2019

Албанија – Албанскиот претседател Илир Мета на прес конференција одржана доцна попладнево задржувајќи се 18 октомври, како значаен датум за Албанија на патот кон ЕУ рече дека доколку се добие позитивен одговор подготвен е да го одликува премиерот ...

Мета порача дека на функцијата останува до 2022 година

Алсат-М - 10.09.2019

Албанскиот претседател Илир Мета по речиси тричасовното испрашување во парламентарната анкетна комисија со прва реакција се јави на неговиот профил на Фејсбук. Очевидно повеќе од задоволен тој наведува дека е среќен што по две години се вратил во ...

Мета: Останувам столб во одбраната на албанскиот Устав

Точка - 10.09.2019

Албанскиот претседател, Илир Мета по тричасовното испрашување во парламентарната анкетна комисија изјави дека е среќен што по две години се враќа во паламентот и им порача на оние кои сакаат да го разрешат дека како претседател ќе остане во одбрана ...

Мета: Останувам столб во одбраната на албанскиот Устав

Centar - 10.09.2019

Албанскиот претседател, Илир Мета по тричасовното испрашување во парламентарната анкетна комисија изјави дека е среќен што по две години се враќа во паламентот и им порача на оние кои сакаат да го разрешат дека како претседател ќе остане во одбрана ...