TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски: Се намалува криминалитетот во Гостивар, расте ефикасноста на полицијата

Gostivarpress.mk - 13.06.2018

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Оливер Спасовски при денешната посета на Полиската станица во Гостивар, меѓу другото изјави дека во Гостивар се бележи намалување на криминалитетот, а зголемување на ефикасноста на полицијата.

Спасовски: Да ја вратиме довербата на граѓаните во полицијата

Локално - 13.06.2018

Враќањето на довербата на граѓаните во полицијата треба да започне со враќањето на врската помеѓу локалната самоуправа и централната власт, особено со МВР. Оваа порака денеска ја упати министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој ја посети ...

Седнаа на заедничка маса и ветија подобрена комуникација Полиција-Општина во Гостивар

Gostivarpress.mk - 13.06.2018

Повисоко ниво на соработка и подобрена комуникација на релација Полиција-Општина во Гостивар. Во оваа насока беа изјавите кои по денешната средба ги дадоа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и градоначалникот Арбен Таравари.

Министерот Спасовски во работна посета на СВР Тетово и на ПС Гостивар

iPortal - 13.06.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со директорот на Бирот за јавна безбедност при МВР Лазе Велковски денес беше во работна посета на Секторот за внатрешни работи Тетово каде што се сретна со раководството на оваа организациона ...

Министерот за внатрешни работи Спасовски во посета на Тетово

Н.Македонија - 13.06.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој беше во работна посета на Тетово истакна дека безбедносната состојба на подрачјето е стабилна , а не очекува промени или последици по објавувањето на договорот околу името со Грција .

Спасовски во посета на Тетово

Слободен Печат - 13.06.2018

Безбедносната состојба во земјава е стабилна и граѓаните се длабоко свесни за историскиот момент и напредок на Македонија и јас очекувам дека подршката на ЕУ и НАТО интеграциите се врвен приоритет, изјави министерот за внатрешни работи Оливер ...

Денес во Гостивар средба меѓу Спасовски и Таравари

Gostivarpress.mk - 13.06.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски попладнево ќе ја посети општина Гостивар. Како што е најавено, Спасовски ќе оствари средба со гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари во неговиот кабинет.

Спасовски: Да ја вратиме довербата на граѓаните во полицијата

Стандард - 13.06.2018

Враќањето на довербата на граѓаните во полицијата треба да започне со враќањето на врската помеѓу локалната самоуправа и централната власт, особено со МВР. Оваа порака денеска ја упати министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој ја посети ...

Спасовски во Тетово: Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Тетово е стабилна

А1 On - 13.06.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во работна посета на Секторот за внатрешни работи Тетово, каде што се сретна со раководството на оваа организациона единица при МВР, како и со претставници на локалната власт на чело со ...

Спасовски: Нема зголемување на бројот на вработени, се потполнуваат места кои биле испразнети поради пензионирање

Press24 - 13.06.2018

Безбедносната состојба во земјава е стабилна и граѓаните се длабоко свесни за историскиот момент и напредок на Македонија и јас очекувам дека подршката на ЕУ и НАТО интеграциите се врвен приоритет, изјави министерот за внатрешни работи Оливер ...

Спасовски: Да ја вратиме довербата на граѓаните во полицијата

Сител - 13.06.2018

Враќањето на довербата на граѓаните во полицијата треба да започне со враќањето на врската помеѓу локалната самоуправа и централната власт, особено со МВР. Оваа порака денеска ја упати министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој ја посети ...

Ќе се преземаат активности за поефикасно функционирање на СВР Тетово

Макфакс - 13.06.2018

Безбедносната состојба во Тетово е стабилна. Ваков е заклучокот при посетата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на Секторот за внатрешни работи Тетово, каде што се сретна со раководството на оваа организациона единица при МВР, како и ...

Министерот за внатрешни работи Спасовски во посета на Тетово

Бриф - 13.06.2018

Безбедносната состојба во земјава е стабилна и граѓаните се длабоко свесни за историскиот момент и напредок на Македонија и јас очекувам дека подршката на ЕУ и НАТО интеграциите се врвен приоритет, изјави министерот за внатрешни работи Оливер ...

Спасовски: Да ја вратиме довербата на граѓаните во полицијата

Press24 - 13.06.2018

Враќањето на довербата на граѓаните во полицијата треба да започне со враќањето на врската помеѓу локалната самоуправа и централната власт, особено со МВР. Оваа порака денеска ја упати министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој ја посети ...

Спасовски до Арифи: Потребна е поблиска комуникација на полицијата со локалните власти

+инфо - 13.06.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во работна посета на Секторот за внатрешни работи Тетово, каде што се сретна со раководството на оваа организациона единица при МВР, како и со претставници на локалната власт на чело со ...

Спасовски: Да ја вратиме довербата на граѓаните во полицијата

Вечер - 13.06.2018

Враќањето на довербата на граѓаните во полицијата треба да започне со враќањето на врската помеѓу локалната самоуправа и централната власт, особено со МВР. Оваа порака денеска ја упати министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој ја посети ...

Спасовски-Арифи: Потребна е поблиска комуникација на полицијата со локалните власти

Слободен Печат - 13.06.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во работна посета на Секторот за внатрешни работи Тетово, каде што се сретна со раководството на оваа организациона единица при МВР, како и со претставници на локалната власт на чело со ...

Спасовски: Да ја вратиме довербата на граѓаните во полицијата

Канал5 - 13.06.2018

Враќањето на довербата на граѓаните во полицијата треба да започне со враќањето на врската помеѓу локалната самоуправа и централната власт, особено со МВР. Оваа порака денеска ја упати министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој ја посети ...