TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Притворот за уставобранителите мора веднаш да прекине

А1 On - 14.01.2018

„Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава. Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници. Јасно е дека во овој момент Република Македонија е во тотален мрак, а од правната држава нема ...

ВМРО-ДПМНЕ - Скандалозна е одлуката за продолжување на притворите

Р.С.Европа - 13.01.2018

Скандалозна е одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите во луѓето во врска со настаните во Собранието на 27 април, оценува опозициската ВМРО-ДПМЕН во соопштение. „Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото.

ВМРО ДПМНЕ: Партиските инсталации во судството ги уриваат функционирањето на правдата и правната држава

AKO - 14.01.2018

,,Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава. Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници. Јасно е дека во овој момент Република Македонија е во тотален мрак, а од правната држава нема ...

ВМРО ДПМНЕ: Апелацискиот суд замижа пред сите факти и приговори и ги продолжи притворите

24 Вести - 12.01.2018

Апелацискиот суд денеска беше соучесник во уништувањето на правната држава, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, откако скопска апелација ги потврди одлуките за продолжување на 11 осомничени за настаните од 27 април.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот денес беше соучесник во уништувањето на правната држава

А1 On - 12.01.2018

„Владата на СДСМ економски и политички ја урива Македонија, а судот со денешната одлука влезе во сценариото на поддршка на катастрофалните политики кои водат во натамошно продлабочување на кризата и конфликтите.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот беше соучесник во уништувањето на правната држава

Мета - 12.01.2018

За ВМРО-ДПМНЕ одлуките на Апелациски суд Скопје да ги отфрли жалбите на единаесеттемина притворени за насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април лани се уништување на правната држава и гола политичка конструкција.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на судот да ги продолжи притворите за 27 април е политичка конструкција

Фокус - 13.01.2018

Скандалозна е одлуката на Апелацискиот суд за продолжување на притворите на лицата поврзани со настаните во Собранието на 27 април, оценува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот е директен учесник во раздорот предизвикан од владата на СДСМ

Макфакс - 14.01.2018

Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава, потенцираат во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. „Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници.

ВМРО-ДПМНЕ: Правосудството во Македонија останува срам за Европа

Фокус - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ попладнево преку соопштение реагираше на продолжувањето на притворот на осомничените за насилствата во Собранието на 27 април. -Судот денес беше соучесник во уништувањето на правната држава.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација скандалозна, судот замижа пред фактите

Макфакс - 12.01.2018

Отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е целосно правно неиздржано, реагира опозијата по одлуката на Апелација. „Притворените патриоти не се терористи.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за продолжените притвори

24 Вести - 13.01.2018

Скандалозна е одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите за луѓето во врска со настаните во собранието на 27 април, оценува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото.

ВМРО-ДПМНЕ: Вистинските виновници кои го прекршија Уставот и законите во моментов ги водат институциите, притворените ...

Курир - 14.01.2018

Од опозициската партија велат дека Дурловски, Јовановски, Дамовски, Илиевски, Божиновска, Чавков и останатите приведени се жртва на политички прогон само заради нивната храброст гласно да го искажат своето несогласување со антидржавните политики на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација скандалозна, судот замижа пред фактите

Вечер - 12.01.2018

Отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е целосно правно неиздржано, реагира опозијата по одлуката на Апелациониот суд. „Притворените патриоти не се терористи.

ВМРО-ДПМНЕ: Судиите кои го продолжија притворот на патриотите се срам за правосудството

Фактор - 14.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со поддршката за притворените кои се осомничени од ЈОРМ за настаните во Собранието на 27 април и овој пат жестоко реагира кон судиите кои донесоа одлука да остане притворот без да земе повеќе аргументи во предвид.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација скандалозна, судот замижа пред фактите

Република - 12.01.2018

Отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е целосно правно неиздржано, реагира опозијата по одлуката на Апелациониот суд. „Притворените патриоти не се терористи.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот е директен учесник во раздорот предизвикан од владата на СДСМ

Вечер - 14.01.2018

Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава, потенцираат во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. „Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелацискиот суд за продолжување на притворите е скандалозна

МКД - 12.01.2018

Судот со денешната одлука влезе во сценариото на поддршка на катастрофалните политики кои водат во натамошно продлабочување на кризата и конфликтите во земјата, а отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судиите станаа партиски војници, а судот алатка за политичка инквизиција

Фокус - 14.01.2018

Доколку судиите имаа интегритет, совест и свест ќе ги ослободеа сите неправедно притворени лица од 27-ми април, но очигледно е дека за нив е најважен политичкиот интерес, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација скандалозна, судот замижа пред фактите

Точка - 12.01.2018

Отфрлањето на жалбите на одбраната и решението патриотите да останат во притвор е целосно правно неиздржано, реагира опозијата по одлуката на Апелациониот суд. „Притворените патриоти не се терористи.

ВМРО-ДПМНЕ: Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава

Стандард - 14.01.2018

„Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава. Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници. Јасно е дека во овој момент Република Македонија е во тотален мрак, а од правната држава нема ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот денес беше соучесник во уништувањето на правната држава

Стандард - 12.01.2018

„Владата на СДСМ економски и политички ја урива Македонија, а судот со денешната одлука влезе во сценариото на поддршка на катастрофалните политики кои водат во натамошно продлабочување на кризата и конфликтите.

ВМРО-ДПМНЕ: Веднаш да прекине притворот за уставобранителите

Сител - 14.01.2018

„Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава. Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници. Јасно е дека во овој момент Република Македонија е во тотален мрак, а од правната држава нема ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот денес беше соучесник во уништувањето на правната држава, а судиите потклекнаа на уцените и ...

Либертас - 12.01.2018

„Владата на СДСМ економски и политички ја урива Македонија, а судот со денешната одлука влезе во сценариото на поддршка на катастрофалните политики кои водат во натамошно продлабочување на кризата и конфликтите.

ВМРО-ДПМНЕ: Судот е директен учесник во раздорот предизвикан од владата на СДСМ

МКД - 14.01.2018

Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава, потенцираат во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. „Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници.

„Продолжувањето на притворите за настаните од 27 април е скандалозна одлука, судот денес беше соучесник во уништувањето ...

Курир - 12.01.2018

Од таму велат дека одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите на лицата од настаните од 27 април е скандалозна и не се темели на факти и докази, туку на гола политичка конструкција.

ВМРО-ДПМНЕ: Веднаш да прекине притворот за бранителите на уставот

24 Вести - 14.01.2018

Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава. Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници. Јасно е дека во овој момент Република Македонија е во тотален мрак, а од правната држава нема ...

ВМРО-ДПМНЕ: Уметниците, пратениците, полициските службеници и останатите притворени за 27 април не се терористи!

А1 On - 13.01.2018

„Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тие што го прекршија Уставот ги водат институциите, притворените не се терористи

Нетпрес - 14.01.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава. Како што велат од партијата очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници.

ВМРО-ДПМНЕ: Институциите паднаа на испитот – уметниците и пратениците не се терористи

Локално - 13.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ уште посочува дека Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. „Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Доколку судиите имаа интегритет, совест и свест ќе ги ослободеа сите неправедно притворени лица

Телевизија Нова - 14.01.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава. Како што велат од партијата очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонските патриоти се жртви на политичка инквизиција

Макфакс - 13.01.2018

Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот е директен учесник во раздорот предизвикан од владата на СДСМ

Sky - 14.01.2018

Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава, потенцираат во денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. „Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници.

ВМРО ДПМНЕ: Судиите кои донесоа одлука за продолжување на притворите се срам за судството

Нова ТВ - 14.01.2018

Од најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ обвинуваат дека судовите го погазиле принципот на непристрасност. – Доколку судиите имаа интегритет, совест и свест ќе ги ослободеа сите неправедно притворени лица од 27-ми април, но очигледно е дека за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прогонот на десетици невини луѓе за фабрикувано дело тероризам мора да запре

Курир - 13.01.2018

(Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ) Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Веднаш да прекине притворот за уставобранителите

Канал5 - 14.01.2018

Партиските инсталации во судството го рушат функционирањето на правдата и правната држава. Очигледно е дека судиите станаа партиски послушници и војници. Јасно е дека во овој момент Република Македонија е во тотален мрак, а од правната држава нема ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонските патриоти се жртви на политичка инквизиција

Вечер - 13.01.2018

Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозна е одлуката на Апелацискиот суд за продолжување на притворите

МКД - 13.01.2018

Одлуката на Апелацискиот суд да се продолжи притворот на лицата осомничени за настаните од 27 април е скандалозна , сметаат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и додаваат дека уметниците, пратениците, полициските службеници и останатите притворени не се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозна одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите

Сител - 13.01.2018

„Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прогонот на десетици невини луѓе мора да запре

Нетпрес - 13.01.2018

(Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ) Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите на лицата од настаните од 27 април е скандалозна

Стандард - 13.01.2018

„Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ:Притворените не се терористи,туку жртви на политички прогон

Нова ТВ - 13.01.2018

По одлуката на Апелациониот суд, осомничените за насилните протести во Собранието на 27. април да останат во притвор, од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека институциите уште еднаш паднале на тестот за владеење на правото.

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозна одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите

ТВ21 - 13.01.2018

„Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Оперските пејачи, глумците, режисерите, се жртви на политички прогон

Телевизија Нова - 13.01.2018

Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонските патриоти се жртви на политичка инквизиција

Точка - 13.01.2018

Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прогонот на десетици невини луѓе за фабрикувано дело тероризам мора да запре

Поглед - 13.01.2018

(Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ) Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозна одлуката на Апелациониот суд за продолжување на притворите

Канал5 - 14.01.2018

Институциите уште еднаш паднаа на тестот за владеење на правото. Судот со одлуката да ги отфрли жалбите за ослободување од притвор на патриотите кои ја бранеа оваа држава уште еднаш потврди дека ги подржува катастрофалните политики кои водат кон се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Отфрлените жалби правно неиздржани

Канал5 - 14.01.2018

Владата на СДСМ економски и политички ја урива Македонија, а судот со денешната одлука влезе во сценариото на поддршка на катастрофалните политики кои водат во натамошно продлабочување на кризата и конфликтите.