TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пукање во скопско: Завршил со повреди од залутан куршум

Press24 - 13.08.2019

Залутан куршум му нанел повреда на маж од Арачиново. 21-годишниот В.С. од селото Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21 часот и 30 минути во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на 47-годишниот З.С.

Арачиновец повреден од заскитан куршум

24Инфо - 13.08.2019

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47).

Арачиновец во семејниот двор бил повреден од заскитан куршум

Денешен - 13.08.2019

Заскитан куршум му нанел повреда на маж од скопско Арачиново. Дваесет и едногодишниот В.С. од селото Арачиново пријавил дека околу 21 часот и 30 минути во дворот од заскитан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на 47-годишниот ...

Арачиновец повреден од заскитан куршум

Република - 13.08.2019

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47).

Повреден арачиновец од залутан куршум

Макфакс - 13.08.2019

Четириесетиседумгодишен жител на скопското село Арачиново се здобил со повреда од залутан проектил од огнено оружје, додека седел во двор. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на ...

Арачиновец повреден од залутан куршум

еМагазин - 13.08.2019

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47), информира МВР.

Арачиновец повреден од заскитан куршум

iPortal - 13.08.2019

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново пријавил дека истиот ден околу 21:30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47). Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР ...

Повреден арачиновец од залутан куршум

Скопје инфо - 13.08.2019

Четириесетиседумгодишен жител на скопското село Арачиново се здобил со повреда од залутан проектил од огнено оружје, додека седел во двор. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на ...

Повреден арачиновец од залутан куршум

Centar - 13.08.2019

Четириесетиседумгодишен жител на скопското село Арачиново се здобил со повреда од залутан проектил од огнено оружје, додека седел во двор. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на ...

Арачиновец со повреда од куршум однесен во болница

Опсервер - 14.08.2019

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47).

Арачиновец со повреда од куршум заврши во болница

Скопје инфо - 14.08.2019

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47).