TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каков превид на Партизан: Не го довеле Јокиќ бидејќи не им се исплатело, бил дебел

Дриблинг - 10.06.2021

Поранешниот тренер на Партизан и еден од најдобрите стратези во регионов и во цела Европа, Душко Вујошевиќ изрази големо задоволство што Никола Јокиќ е МВП на регуларниот дел од НБА лигата, но се потсети дека на времето не го забележал односно не го ...

НБА Топ 5: Пол со луди асистенции ја растури одбраната на Денвер, Јокиќ му намести моќно забивање на Гордон (ВИДЕО)

Дерби

Јокиќ добива свој пијалок, фановите прашуваат дали ќе биде со вкус на бурек

Слободен Печат

НБА Топ 5: „Ер“ Денвер во изведба на МВП Јокиќ (ВИДЕО)

Екипа

Никола Јокиќ искрено за тоа што помислил на првиот тренинг во НБА

Оff.net

Јокиќ од 41. избор до најкорисен кошаркар на НБА-лигата

Н.Македонија

Србија е кошаркарска нација, има три МВП ѕвезди во трите најсилни светски натпреварувања

Gol.mk

Локално Факултети

Јокиќ: Јас не сум тренер, не навлегувам во тактиките на Мајк Мелоун

Екипа - 10.06.2021

Синоќа по вторпат беа поразени кошаркарите на Денвер Нагетс од Феникс Санс. Феникс сега води 2-0 во серија, а Никола Јокиќ беше најзабележаниот играч во поразениот тим. Очигледно не можеше сам, а соиграчите не го следеа добро и поразот беше многу ...

Мајк Мелоун: Чувствувам како да се предадовме

Вечер Прес

Eве како Јокиќ ги троши парите: Палата ро родниот Сомбор, коњи и бесни автомобили

Република - 10.06.2021

Србинот Јокиќ е прогласен за МВП во НБА лигата и можеби најплатениот играч.Тој важи за скромно момче кој ужива да биде во својот роден град Сомбор.Таму гради палата за родителите и двата брата. Никола има една голема страст а тоа се коњите.

Коњи и коли најголема страст на Јокиќ (ФОТО)

PressingTV