TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комерсант: „Готово е со iPhone-ите: фрлете ги или дајте им ги на децата“

USB - 22.03.2023

Претседателската администрација на Русија им порача на официјалните лица да престанат да ги користат телефоните на Apple поради загриженоста дека уредите би можеле да бидат ранливи на западните разузнавачки агенции, објави во понеделникот весникот ...

Русија им забрани на владините службеници да користат iPhone, а еве и зошто

Пари - 22.03.2023

Во март 2022 година, неколку дена откако Русија ја нападна Украина, Apple одлучи да ја запре продажбата на своите производи во Русија. Компанијата предводена од Тим Кук наведе длабока загриженост за ситуацијата и во соопштението рече „Преземавме ...

iPhone 15 Pro Max соборува рекорди со нова функција

USB - 21.03.2023

Имаме нови информации кога станува збор за претстојната серија на телефони iPhone 15, а се однесува на дизајнот. Овој пат, деталите за премиум моделот iPhone 15 Pro Max укажуваат дека ќе има „рекордни“ карактеристики во споредба со премиум моделите ...

Русите го забрануваат iPhone?

Centar - 21.03.2023

Официјалните лица вклучени во подготовките за претседателските избори во Русија во 2024 година мора да престанат да користат iPhone-и. Ова, наводно, е новиот став што Кремљ го зазеде за телефоните на Apple, од безбедносни причини.

Следниот iPhone 15 ќе биде со титаниумски дизајн

Телефони.мк - 21.03.2023

Почнуваат озборувања дека ќе има титаниумски iPhone за следната серија. Се разбира, Apple не објавува такви вести, туку се е прогноза на аналитичарите што ги следат иновациите на Apple. Претходно имаше информација и дека ќе има титаниумски Apple ...

iPhone 14 Plus се продава многу подобро од iPhone 13 mini

Телефони.мк - 21.03.2023

Поминаа 7 месеци од претставувањето на iPhone 14 серијата, која што дебитираше во септември минатата година. Еден период имаше контроверзии дали Apple да го замени iPhone 13 mini со iPhone 14 Plus.

Кремљ забрани користење на уреди iPhone

Кајгана - 22.03.2023

Официјалните лица вклучени во подготовките за претседателските избори во Русија во 2024 година мора да престанат да користат iPhone уреди. Ова, наводно, е новиот став што Кремљ го зазеде за телефоните на Apple, од безбедносни причини.