TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Учениците се враќаат на настава, МОН ги продолжува реформите

Н.Македонија - 21.01.2021

Основците и средношколците денеска се враќаат на настава по тринеделниот зимски распуст, за да го продолжат второто полугодие од учебната 2020-2021 година, пред ИТ-уредите или во училишните клупи.

Учениците повторно на настава, почна второто полугодие

Gostivarpress.mk

Учениците се враќаат во клупите и пред компјутерите – заврши зимскиот распуст

360 степени

ПОЧНУВА ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ: Онлајн наставата е предизвик за децата – 4 совети како да ги мотивирате вашите деца да учат дома

Pedijatar.mk

Учениците се враќаат на настава, почнува второто полугодие

Независен

Утре почнува второто полугодие, за некого во училница, за друг дома

Алсат-М

Учебна година: Делчево е подготвено за онлајн настава во второто полугодие

Слободен Печат

Frontline Курир Опсервер Пулс24 24Инфо А1 On МКД MakPress

Учениците повторно на настава, почнува второто полугодие од училишната година

Република - 21.01.2021

По три недели зимски распуст, учениците од основните и средните училишта денеска се враќаат на настава, дома пред ИТ-уредите или во училишните клупи, за да го продолжат второто полугодие од учебната 2020/2021 година.

Започнува второто полугодие за учениците

Рингераја

Финансиска консолидација во Тетово: Најавени реконструкции на повеќе средни училишта во оваа година

Слободен Печат

Утре стартува второто полугодие: Како да го преживеете враќањето на училиште по зимскиот распуст?

Хаштаг

Учениците од утре се враќаат на настава – заврши зимскиот распуст

ТВ21

Завршува зимскиот распуст, од утре продолжува второто полугодие

Кајгана

Завршува зимскиот распуст

Курир

iPortal Слободен Печат Нетпрес Р.С.Европа Слободен Печат ММС Алсат-М Акцент

Започнува второто полугодие: Комбинираниот модел нема да се менува, матурантите најавија бојкот

Локално - 21.01.2021

По тринеделен зимски распуст, основците и средношколците денеска се враќаат на настава за да го продолжат второто полугодие. Министерството за образование ги извести училиштата дека наставниот процес ќе продолжи со почитување на протоколите против ...

Второто полугодие продолжува со истите мерки и протоколи

ТВ21

Второто полугодие во училиштата продолжува со истите мерки и протоколи

А1 On

Онлајн ќе се реализира наставата и во второто полугодие

+инфо

Филипче и Царовска потврдија: По ист терк продолжува и второто полугодие

Локално

Второто полугодие продолжува со истите мерки и протоколи

Вечер

Филипче и Царовска потврдија: Второто полугодие продолжува со истите мерки и протоколи

Press24

Пулс24 Бизнис Вести Скопје1 Фокус Слободен Печат 24Инфо Сител Кајгана

Завршува зимскиот распуст и рокот за праќање коментари за нацрт-концепцијата за основно образование

24Инфо - 20.01.2021

– За основците и средношколците денеска е последниот ден од зимскиот распуст кој трае од 31 декември. Утре ќе го продолжат второто полугодие од учебната 2020/2021 година и ќе се вратат на настава – пред ИТ-уредите или во училишните клупи.

Завршува зимскиот распуст и рокот за праќање коментари за нацрт-концепцијата за основно образов

Канал5

Завршува зимскиот распуст и рокот за праќање коментари за нацрт-концепцијата за основно образование

Опсервер

Завршува зимскиот распуст и рокот за праќање коментари за нацрт-концепцијата за основно образование

А1 On

Завршува зимскиот распуст и рокот за праќање коментари за нацрт-концепцијата за основно образование

Frontline

Завршува зимскиот распуст и рокот за праќање коментари за нацрт-концепцијата за основно образование

Либертас

Завршува зимскиот распуст и рокот за праќање коментари за нацрт-концепцијата за основно образование

Нова ТВ

MakPress Скопје инфо OhridNews Независен

Второто полугодие продолжува онлајн, со физичко присуство и следење на часови преку телевизија

Скопје инфо - 20.01.2021

Од утре, 21 јануари, почнува второто полугодие за учениците во основните и средните училишта, а наставата осотанува по хибриден модел: онлајн, со физичко присуство и со следење на часови преку телевизија, соопшти Министерството за обраование и наука ...

Учениците продолжуваат со онлајн настава и во второто полугодие

4NEWS

Второто полугодие продолжува онлајн, со физичко присуство и следење на часови преку телевизија

Република