TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зајакнати сообраќајни контроли во Битола и Штип

Скопје1 - 15.04.2019

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола викендот (12,13,14) април извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, непочитување првенство, исправност на возилата, сигурносен појас.

СВР Штип: 62 возачи возеле над доволената брзина

ММС - 15.04.2019

Засилена акциска контрола на брзината на возилата била спроведена во петокот од страна на СВР Штип.Акцијата се одвивала во периодот од 11 до 17 часот и се однесувала на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената.

Поради брзо возење, казнети над 60 возачи викендов во Скопје

Макфакс - 15.04.2019

Во текот на изминатите три дена, во Скопје биле преземени мерки и активности и било констатирано дека 64 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од МВР велат дека од сообраќај биле исклучени 77 возачи од кои: 71 возач затоа што ...

Акциска контрола во Струмица

Centar - 15.04.2019

На 12.04.2019 година во периодот од 11:00 до 17:00 часот на подрачјето на СВР Струмица е спроведена акциска контрола на брзината на управување на возилата од страна на возачите. Во акцијата се констатирани 32 прекршоци, за кои се издадени триесет и ...

Казнети 44 возачи во Велес

Centar - 15.04.2019

На 12.04.2019 година од 11.00 до 17.00 часот на територијата на СВР Велес извршена е акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната, при што, се изречени казни на 44 возачи, од кои пет во Велес, 21 во Кавадарци и ...

Во 24 сообраќајќи викендов во Скопје, двајца тешко повредени

Пулс24 - 15.04.2019

И покрај блокадите на повеќе скопски улици во изминатиов викенд, заради митинзите на двете најголеми политички партии, бројот на сообраќајните несреќи не се намали. Во вкупно 24 сообраќајни несреќи само во Скопје две лица се тешко повредени, а 9 ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

Курир - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

ФОТО: Како се однесуваат македонските возачи на семафор

Курир - 14.04.2019

Семафорите обично служат за регулирање на сообраќајот, но во Скопје, односно Македонија, тешко се одвива и тоа. Возачите на семафорите најчесто гледааат како на непријатели, па секогаш кога имаат шанса гледаат да го избегнат или пак да поминат кога ...

Сообраќајната некултура на скопските возачи на дело

Скопје инфо - 14.04.2019

Пред неколку дена се возев во градскиот автобус број „9“ кој беше полн со патници, а чиј возач цело време зборуваше по мобилен телефон. Не го испушташе од раце. За среќа, немаше опасни сутуации, но во скопскиот сообраќај тоа лесно можеше да се случи.

Скопјанка тешко повредена во сообраќајка во Аеродром

24Инфо - 14.04.2019

Скопјанка била тешко повредена, а сопатникот полесно откако со автомобилот во кој се возеле излетале од патот и се превртеле, утрово во скопската населба Аеродром. Според полицијата, сообраќајката се случила околу 4 часот на крстосницата од ...

Во само една акција, 23 возачи немале возачка дозвола

Опсервер - 16.04.2019

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола викендот (12,13,14) април извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, непочитување првенство, исправност на возилата, сигурносен појас.

Пајакот не мирувал: Колку казни напиша скопската полиција?

Centar - 15.04.2019

Во текот на изминатите денови (12, 13 и 14.04.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 64 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената.

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

А1 On - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Како се однесуваат македонските возачи на семафор

Пулс24 - 14.04.2019

Семафорите обично служат за регулирање на сообраќајот, но во Скопје, односно Македонија, тешко се одвива и тоа. Возачите на семафорите најчесто гледааат како на непријатели, па секогаш кога имаат шанса гледаат да го избегнат или пак да поминат кога ...

Дури 63% од возачите користеле мобилен телефон додека возеле

MTM - 15.04.2019

Во билтенот на МВР секојдневно може да се прочита колку граѓани биле тешко или полесно повредени и колку го загубиле животот во сообраќајни несреќи кои за жал секогаш настануваат поради невнимание и непочитување на правилата за возење.

Поради брзо возење, казнети над 60 возачи викендов во Скопје

Точка - 15.04.2019

Во текот на изминатите три дена во Скопје биле преземени мерки и активности и било констатирано дека 64 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од МВР велат дека од сообраќај биле исклучени 77 возачи од кои: 71 возач затоа што ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

Бриф - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Тешки несреќи во Скопје: Двајца тешко повредени

Press24 - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендов во Скопје

24Инфо - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Двајца тешко повредени во 24 сообраќајни несреќи во Скопје

Нетпрес - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

Сител - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Двајца тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

1tv - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

Опсервер - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

Локално - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

24 сообраќајки изминатиот викенд во Скопје

Скопје1 - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендов во Скопје

Скопје инфо - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

MTM - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

ММС - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Две лица се тешко, а девет лица полесно повредени во 11 сообраќајки

МКД - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

MakPress - 15.04.2019

Возач и сопатник се тешко повредени, а девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Од сообраќај се исклучени 77 возачи, од кои петмина почетници, а 71 пред ...