TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Принцот Џорџ наполни шест години

Скопје1 - 22.07.2019

Британскиот принц Џорџ денес полни шест години, а неговите родители по тој повод на социјалните мрежи објавија негови фотографии. Џорџ е најстариот син од трите деца на принцот Вилијам и неговата жена, војвотката Кејт Мидлтон.

Денес полни шест години: Објавени фотографиите по повод шестиот роденден на принцот Џорџ

Вистина.мк - 22.07.2019

Кенсингтонската палата објави три најнови фотографии од принцот Џорџ кој денес полни шест години. Фотографиите кои се направени во дворот на палатата ги направила неговата мајка, војвотката Кејт, а потоа се објавени на официјалниот профил на ...

(Фото) Принцот Џорџ слави 6. роденден

Репортер - 22.07.2019

Британскиот принц Џорџ денес полни шест години, а неговите родители по тој повод на социјалните мрежи објавија негови фотографии. Џорџ е најстариот син од трите деца на принцот Вилијам и неговата жена, војвотката Кејт Мидлтон.

Принцот Џорџ го прославува својот 6. роденден, Кејт ги објави неговите портрети

Макфакс - 22.07.2019

Првото дете на принцот Вилијам (37) и војвотката Кејт Мидлтон (37) и иден крал принцот Џорџ (6) денеска ќе го прослави 6. роденден. По повод прославата, Кенсингтонската палата веќе традиционално објави две нови фотографии на момчето снимени во ...

Принцот Џорџ наполни 6 години

Локално - 22.07.2019

Првиот син на принцот Вилијам и неговата сопруга, Кејт-Џорџ, наполни 6 години. По тој повод, Кенсингтон Палас ги прикачи своите нови слики. “Среќен роденден, принцу Џорџ! Војводата и војвотката од Кембриџ со задоволство ги споделуваат новите слики ...

ФОТО: Принцот Џорџ го прославува 6 роденден, објавени нови фотографии

Курир - 22.07.2019

Кенсингтонската палата објави три нови фотографии од принцот Џорџ кој денес го прославува шестиот роденден. Фотографиите се снимени во дворот на палатата од неговата мајка, војвотката Кејт Мидлтон, по што се објавени на официјалните Твитер профил на ...

Нови фотографии: Принцот Џорџ наполни шест години!

Fashionel - 22.07.2019

Малиот принц Џорџ Александар Луис, кој што е трети во редот за наследство на престолот, денеска го прославува шестиот роденден. Неговата мајка, Кејт, ја продолжува традицијата, па во чест на овој ден, на Инстаграм профилот на Кесингтон палатата ги ...

Во чест на шестиот роденден, мама Кејт го фотографираше принцот Џорџ ФОТО

+инфо - 22.07.2019

Не е тајна дека војвоката од Кембриџ ја води Инстаграм-страницата на Кенсингтонската палата, каде што фотографиите се појавија како најава за големиот настан. За фотографиите на принцот Џорџ е заслужeн и таткото, принцот Вилијам, икако не е тајна ...

(ФОТО) Принцот Џорџ денес полни 6 години: Мама Кејт сподели негови портрети

Женски магазин - 22.07.2019

Првото дете на принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, принцот Џорџ денес полни 6 години. По тој повод Кенсингтонската палата, веќе традиционално, објави нови фотографии од момчето. Станува збор за две фотографии, направени во градината на ...

НЕОДОЛИВИ ФОТОГРАФИИ по повод шестиот роденден на принцот Џорџ

Слободен Печат - 22.07.2019

Војвотката Кејт Мидлтон важи за талентиран аматерски фотограф Војвотката Кејт сними три нови фотографии кои се објавени на официјалниот профил на Инстаграм на Кенсингтонската палата, по повод шестиот роденден на принцот Џорџ.

Принцот Џорџ ги покажа паднатите запчиња на фотките кои Кејт ги направи за 6-тиот роденден

Црнобело - 22.07.2019

Со широка насмевка со паднати запчиња и во англиски фудбалски дрес, принцот Џорџ ѝ позирал на неговата мајка за шестиот роденден. Секоја година за родендените на членовите од кралското семејство се објавуваат официјални портрети од нив, но Кејт ...

Нови фотографии од мама Кејт: Принцот Џорџ полни 6 години

Независен - 22.07.2019

Англија- Принцот Џорџ, трет во линијата за британскиот трон, денес го слави 6. роденден. Од Кесингтонската палата пристигнаа три нови официјални портрети што по традиција ги сликаше мама Кејт, војвотката од Кембриџ.

Принцот Џорџ го прослави шестиот роденден

Н.Македонија - 22.07.2019

Првото дете на принцот Вилијам (37) и војвотката Кејт Мидлтон (37) и иден крал принцот Џорџ (6) денеска ќе го прослави шестиот роденден. По повод прославата, Кенсингтонската палата веќе традиционално објави две нови фотографии на момчето снимени во ...