TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Динстано свинско со печурки

Мои рецепти - 14.02.2018

Ова е еден вкусен ручек кој „сам се готви“, така вика мајка ми. Времето на подготовка е 10тина минути, а се крча отприлика 2 до 2 и пол часа, зависно од месото. 1. Месото се сецка на коцки.

Дива бела тава

Мои рецепти - 14.02.2018

- Месото се сечка на коцки, се става малку масло, сол и филџан вода, се пржи додека да испари водата и месото да порумени. - Потоа се додава сечканиот кромид и лукчето, се продолжува со пржење, пак се става малку вода и се динста на тивко околу 20 ...

Пилешко во сос

Мои рецепти - 13.02.2018

1. Стекот се сечка на коцки и се пропржува колку да порумени од сите страни. Се трга на страна. 2. Во истата тава се пржи кромидот, па се додава крем супата која сме ја разматиле во 750 мл вода. 3.