TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема средба помеѓу Алијанса/Алтернатива и Заев, средбата се одложува за следната недела поради здравствени причини

ТВ21 - 07.04.2021

Неделава сепак нема да има средба меѓу власта и албанската опозиција околу Законот за државјанство, чие решавање ќе ја деблокира работата на Собранието од илјадниците амандмани што ги поднесе коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива.

Средбата на Заев со претставниците на Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе се одржи наредната недела

Слободен Печат

Заев наредна недела на средба со Алијанса на Албанците и Алтернатива

Press24

Заев следната недела ќе се сретне со Алијанса за Албанците и Алтернатива

Lider

„Состанокот со Алијанса/Алтернатива за законот за државјанство ќе се одржи следната седмица“, вели Заев за ТВ21

ТВ21

Заев не ги кани Села и Гаши, Собранието стоо

+инфо

Сè уште нема конкретно приближување на позициите меѓу коалицијата Алијанса за Албанците – Алтернатива и СДСМ, за предлог-законот за државјанство

Алсат-М

ТВ21

Мицкоски: Да видиме дали ќе има договор за законот за државјанство, потоа ќе одлучуваме за повлекување на амандманите

Сител - 06.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека партијата ќе почека резултат од средбата која неделава треба да ја одржи власта со претставници на коалицијата Алтернатива и Алијанса за Албанците во врска со предложениот закон за државјанство и ...

Мицкоски: Да видиме дали ќе има договор за Законот за државјанство, потоа ќе одлучуваме за повлекување на амандманите

Фокус

Мицкоски: Да видиме дали ќе има договор за законот за државјанство, потоа ќе одлучуваме за повлекување на амандманите

Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ ќе чека исход од средбата Заев-Гаши-Села, па ќе одлучи за државјанствата

Р.С.Европа

Мицкоски: Да видиме дали ќе има договор за законот за државјанство, потоа ќе одлучуваме за повлекување на амандманите

Press24

Мицкоски: Да видиме дали ќе има договор за законот за државјанство, потоа ќе одлучуваме за повлекување на амандманите

Скопје инфо

Мицкоски: Да видиме дали ќе има договор за законот за државјанство, потоа ќе одлучуваме за повлекување на амандманите

24Инфо

iPortal Lider Република MakPress