TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штедачите во Еуростандард банка стравуваат дека во најдобар случај ќе добијат 5 до 10 отсто од побарувањата

Независен - 26.11.2020

Во најдобра ситуација од ненаплатливите или тешко наплатливите кредити што ги има пласирано Еуростандард банка, може да очекуваме да добиеме од 5 до 10 отсто од нашите средства, истакна вечерва Љуљзим Селами, претставник на штедачите за ТВ 24, во ...

ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ НА ПЕТКОВСКИ - може да се наплатат 80 отсто од побарувањата, КОСТОВСКИ ПОРАЧА - остави хартиите, каде ...

Фактор - 26.11.2020

Долга и мачна дебата, на која повторно излегоа на површина многу нелогичности. Штедачите се пеплосани, но ексдиректорот на Еурстандард банка, Николче Петковски, вели дека гарантира дека доверителите ќе можат да си наплатат дури 80 отсто од своите ...

Трифун Костовски: Луѓе, говориме за криминал од 110-120 милиони евра кои денеска ги нема

Фокус - 26.11.2020

Мнозинскиот акционер во пропаднатата Еуростандар банка, Трифун Костовски во вечерашното гостување на Телевизија 24 излезе со тврдење дека криминалот во пропадната банка е тежок 110 милиони евра, а не 60 милиони евра.

ЖЕСТОКО ВО СТУДИО: ПЕТКОВСКИ ДО КОСТОВСКИ - ништо во банката не беше направено без вас и вашиот син, како можете да ...

Фактор - 26.11.2020

Николче Петковски, поранешен директор и претседател на Управниот одбор на Еуростандард банка, тврди дека во банката ниту имало криминал, а уште помалку имало организиран криминал. Ова тој го кажа во емисијата на ТВ 24, по обраќањето на неговиот ...

Костовски за тв 24: Во прашање се 110 милони евра, а не 60 кои денес ги нема

24 Вести - 26.11.2020

Сопственикот на Еуростандард банка Трифун Костовски во 24 анализа рече дека му е замрзнат приватниот имот и две стари возила. Рече дека финансиската полицијата се насочени кон внатрешните структури на банката и акционерите и рече дека станува збор ...

СЕ КОЛНАМ ВО СЕ НАЈМИЛО, НЕ СУМ ПОСЕГНАЛ ПО ТУЃО - Костовски вели дека во неговата банка имало криминал од 110, а не од ...

Фактор - 26.11.2020

Трифун Костовски еден од сопствениците на Еуростандард банка, вели дека криминалот во банката е 110 милиони евра, а не 60. Во гостување на ТВ 24 рече дека вчера дознал дека му е замрзнат имотот.

Костовски: Случајот со Еуристандард е органиран криминал и ќе докажам кој стои зад ова

Република - 26.11.2020

Трифун Костовски во своето гостување во емисијата 24 Анализа зборуваше за пропаѓањето на Еуростандард Банка каде рече дека ова со Еуростандард Банка е органириан криминал и тој нема да запре додека не се докаже кој стои зад ова.

Костовски: Се работи за организиран криминал од 120 милиони евра

Локално - 26.11.2020

„Отворено тврдам дека постои организиран криминал. Тој не е на улица, туку во институциите врзани со одредени бизнис структури. Се работи за 110, 120 милиони евра кои денес ги нема. Не може трагата на парите да се сокрие“, изјави поранешниот ...

Костовски за Алсат: Запленето ми е сѐ што заработив изминатите 30 години, буквално сум без пари

360 степени - 26.11.2020

Обвинителството за организиран криминал отвори предистрага против Костовски и уште три лица за пропаѓањето на Еуростандард банка Бизнисменот Трифун Костовски тврди дека не добил никакво известување дека личните сметки му се блокирани, како и уделите ...

Костовски: Сопрени ми се сите финансиски текови, не знам дали и пензија ќе добијам

Локално - 26.11.2020

Бизнисменот Трифун Костовски тврди дека не добил никакво известување дека личниот имот му е замрзнат или дека сметките му се блокирани. „Ова што е замрзнато не поминува повеќе од 500, 600 илјади евра. Не поминува.

Трифун Костовски за АЛСАТ: „Ми замрзнаа 500.000 евра, не знам дека се води истрага против мене“

Алсат-М - 26.11.2020

Бизнисменот Трифун Костовски разбрал дека му е замрзнат имотот кога извадил имотен лист за куќата каде живее. За Алсат тврди дека тој нема никакво известување дека личните сметки му се блокирани, како и уделите во хартии од вредност.

Гувернерката Бежоска потврди - нема да присуствува на вечерашната дебата, досега транспарентно известувале за случајот ...

Фактор - 26.11.2020

Од Кабинетот на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска за Фактор потврдија дека таа вечерва нема да присуствува на телевизиското соочување, на кое ќе учествуваат сопственикот на пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски, како и екс директорот ...

ВЕЧЕРВА ЖЕСТОКО ТЕЛЕВИЗИСКО СООЧУВАЊЕ - што ќе си кажат газдата и екс директорот на пропаднатата банка, сега најголеми ...

Фактор - 26.11.2020

Вечерва ќе има телевизоско соочување меѓу сопственикот на пропаднатата банка Трифун Костовски, и претходниот директор на неговата Еуростандард, сега во стечај, Николче Петковски, за кого Костоски во целиот овој изминат период тврди и го посочува ...

ДУРИ 100 МИЛИОНИ ЕВРА - замрзнати се имот, сметки и хартии од вредност на четворица, до каде ќе се размотува клопчето ...

Фактор - 26.11.2020

Замрзнат е имотот на еден од сопствениците на Еуростандард банка, Трифун Костовски, според него, вреден над 100 милиони евра. Оваа вест, откако ја објави и самиот Костовски, ја потврдија и од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран ...

Блокиран имотот на Трифун Костовски, вреден 100 милиони евра

Centar - 26.11.2020

Бизнисменот Трифун Костовски, во средата попладне преку колумна објавена на порталот Либертас соопшти дека му е блокиран имотот од страна на кривичниот суд. Костовски кој е еден од сопсвениците на Еуростандард банка која падна во стечај соопшти дека ...

Замрзнати сметките и имотот на Трифун Костовски: Што уште остана да ми земат? Мојот живот? Им го нудам на тацна

24Инфо - 25.11.2020

Бизнисменот и сопственик на пропадната Еуростандард Банка, Трифун Костовски обелодени дека Кривичниот суд му го замрзнал имотот. Блокадата доаѓа на барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Целата колумна на Трифун Костовски: Што остана да ми земат – мојот живот?

Expres - 25.11.2020

И ТОА Е МОЖНО… Навистина просторот кој ми е даден за пишување на моите колумни, чувствувам дека ми е претесен за да ги споделам со вас сите мои размисли поврзани со секојдневнието, животот, политиката, иднината.

Кривичниот суд му го замрзна имотот на Трифун Костовски

Мак. Весник - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, кој беше сопственик на Еуростандард Банка. Според Костовски, блокадата на неговиот личен имот, покрај сумата од стотина милиони евра која неговото семејство ја има како влог во ...

Замрзнат имотот и сметките на Трифун Костовски

Frontline - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на пропадната Еуростандард Банка, пренесе Алсат М . Блокадата доаѓа на барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Замрзнат имотот на бизнисменот Трифун Костовски

Фокус - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, кој беше сопственик на Еуростандард Банка, објави бизнисменот во колумна за „Либертас“. Според Костовски, блокадата на неговиот личен имот, покрај сумата од стотина милиони евра ...

Замрзнат имотот и личните сметки на Трифун Костовски

Република - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на пропадната „Еуростандард банка“. Блокадата доаѓа на барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Блокиран целиот личен имот на Трифун Костовски: Што остана да ми земат – мојот живот?

Вечер - 25.11.2020

Македонската влада преку своите финансиски институции целосно го блокирала личниот имот на сопственикот на Еуростандард банката во стечај Трифун Костовски. Костовски открива дека по завршување на предистражната постапка за стечајот на банката, ...

Кривичен суд му го замрзна имотот на Трифун Костовски

Слободен Печат - 25.11.2020

Еден од поранешните сопствениците на Еуростандард банка, Трифун Костовски во колумна за „Либертас“ објави дека Кривичниот суд му го блокирал имотот. „Почитувани, со завршување на предистражната постапка, мојот личен имот ми е комплетно блокиран.

Кривичен суд му го замрзна целиот имот на Трифун Костовски

MakPress - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, кој беше сопственик на Еуростандард Банка. Костовски во колумна со наслов „И тоа е можно…“ објавена на интернет порталот „Либертас“ потврди дека по завршување на предистражната ...

Замрзнат имотот на бизнисменот Трифун Костовски

24 Вести - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, кој беше сопственик на Еуростандард Банка, објави бизнисменот во колумна за „Либертас“. Според Костовски, блокадата на неговиот личен имот, покрај сумата од стотина милиони евра ...

Костовски: „Јас ќе им вратам“

Пари - 25.11.2020

Трифун Костовски, еден од сопствениците на згаснатата Еуростандард банка, објави во колумна дека Кривичниот суд му го блокирал имотот. „ Почитувани, со завршување на предистражната постапка, мојот личен имот ми е комплетно блокиран.

Замрзнат имотот и личните сметки на Трифун Костовски

Магазин - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, кој беше сопственик на Еуростандард Банка! Главниот акционер на поранешната Еуростандард банка во интернет колумна насловена „И тоа е можно…“ тврди дека по завршување на ...

Замрзнат имотот на Трифун Костовски

PressingTV - 26.11.2020

Замрзнат е имотот на еден од сопствениците на Еуростандард банка, Трифун Костовски, според него, вреден над 100 милиони евра, објави „ Фактор“ . Оваа вест, откако ја објави и самиот Костовски, ја потврдија и од Основното јавно обвинителство за ...

Вистината за Еуростандард банка: Вечерва на дебата Трифун Костовски и поранешниот директор Николче Петковски

Акцент - 26.11.2020

Здружението на оштетени штедачи сподели дека вечерва ќе има дебата меѓу сопственикот на пропаднатата банка Трифун Костовски и поранешниот директор на Еуростандард Николче Петковски. „Здружението на Оштетени штедачи на Еуростандард Банка преку ова ...

Костовски за Алсат: Запленето ми е сѐ што имам заработено – буквално сум без пари

Скопје1 - 26.11.2020

Бизнисменот Трифун Костовски тврди дека не добил никакво известување дека личните сметки му се блокирани, како и уделите во хартии од вредност, поради предистрагата која Обвинителството за организиран криминал ја води против него и уште три лица за ...

Костовски: Одговорно тврдам дека случајот со Еуростандард Банка е органиран криминал и нема да запрам додека не се ...

Курир - 26.11.2020

Трифун Костовски во своето гостување во емисијата 24 Анализа зборуваше за пропаѓањето на Еуростандарр Банка каде рече дека ова со Еуростандард Банка е органириан криминал и тој нема да запре додека не се докаже кој стои зад ова.

Костовски: Тврдам, случајот со Еуростандард Банка е организиран криминал и нема да запрам додека не се докаже кој стои ...

Нетпрес - 26.11.2020

Трифун Костовски во своето гостување во емисијата 24 Анализа зборуваше за пропаѓањето на Еуростандарр Банка каде рече дека ова со Еуростандард Банка е органириан криминал и тој нема да запре додека не се докаже кој стои зад ова.

Костовски: Криминалот во Еуростандард банка е 110, не 60 милиони евра

+инфо - 26.11.2020

Костовски вели дека тука се и неговите пари од почетокот на банката па до денеска, дури 55-60 милиони евра. Трифун Костовски еден од сопствениците на Еуростандард банка, тврди дека криминалот во банката е 110 милиони евра, не колку што се тврди ...

Трифун Костовски за АЛСАТ: „Ми замрзнаа 500.000 евра, не знам дека се води истрага против мене“

Либертас - 26.11.2020

Бизнисменот Трифун Костовски разбрал дека му е замрзнат имотот кога извадил имотен лист за куќата каде живее. За Алсат тврди дека тој нема никакво известување дека личните сметки му се блокирани, како и уделите во хартии од вредност.

Костовски: КРИМИНАЛОТ ВО ЕУРОСТАНДАРД Е 110, не 60 милиони евра

Вечер - 26.11.2020

Трифун Костовски еден од сопствениците на Еуростандард банка, тврди дека криминалот во банката е 110 милиони евра, не колку што се тврди директорот на финансиската полиција Арафат Мухареми 60 милиони евра.

Костовски: Запленето ми е сѐ што заработив изминатите 30 години, буквално сум без пари

Мак. Весник - 26.11.2020

Бизнисменот Трифун Костовски тврди дека не добил никакво известување дека личните сметки му се блокирани, како и уделите во хартии од вредност, поради предистрагата која Обвинителството за организиран криминал ја води против него и уште три лица за ...

Петковски до Костовски: Ништо во банката не беше направено без вас и вашиот син

24Инфо - 26.11.2020

Поранешниот директор и претседател на Управниот одбор на Еуростандард банка, Николче Петковски тврди дека во банката ниту имало криминал, а уште помалку имало организиран криминал. Ова тој го кажа во емисијата на ТВ 24, по обраќањето на неговиот ...

Замрзнат имотот на Трифун Костовски

Канал5 - 25.11.2020

Замрзнат целиот имот на бизнисменот Трифун Костовски.. Замрзнат имотот на Трифун Костовски. Главниот акционер на поранешната Еуростандард банка во интернет колумна насловена „И тоа е можно...

Блокиран целиот имот на Трифун Костовски

+инфо - 25.11.2020

Сопственикот на Еуростандард банка во стечај вели дека се работи за повеќе од 100 милиони евра. Кривичниот суд му го блокирал целиот имот на еден од сопствениците на Еуростандард банка во стечај Трифун Костовски.Блокадата е на барање на ...

Судот му го замрзнал имотот на Трифун Костовски

Независен - 25.11.2020

Трифун Костовски, еден од сопствениците на Еуростандард банка која е во стечај, објави во колумна дека Кривичниот суд му го блокирал имотот. „Почитувани, со завршување на предистражната постапка, мојот личен имот ми е комплетно блокиран.

Замрзнат имотот и личните сметки на Трифун Костовски

Алсат-М - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на пропадната Еуростандард Банка. Блокадата доаѓа на барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Блокиран целиот имот на Трифун Костовски

Press24 - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, кој беше сопственик на Еуростандард Банка. Костовски во колумна со наслов „И тоа е можно…“ објавена на интернет порталот „ Либертас “ потврди дека по завршување на предистражната ...

Замрзнат имотот на Костовски

Локално - 25.11.2020

Кривичниот суд му го замрзна имотот на бизнисменот Трифун Костовски, кој беше сопственик на Еуростандард Банка. Според Костовски, блокадата на неговиот личен имот, покрај сумата од стотина милиони евра која неговото семејство ја има како влог во ...

Имотот на Еуростандард банка оди на барабан

Вечер Прес - 25.11.2020

Нема информација кога ќе биде продажбата, но дефинитивно е тоа дека со впаричување на имотот, со книговодствена вредност од 11,5 милиони евра ќе се наплати мал дел од побарувањата. Од стечајната маса 780 штедачи со влогови над 30.000 евра бараат ...

Блокиран целиот имот на Трифун Костовски

еМагазин - 25.11.2020

Главниот акционер на поранешната Еуростандард банка, Трифун Костовски во колумна со наслов „И тоа е можно…“ објавена на интернет порталот „Либертас“ потврди дека по завршување на предистражната постапка што ја спроведува Јавното обвинителство му е ...

Блокиран целиот личен имот на еден од најбогатите Македонци во историјата

Expres - 25.11.2020

Македонската влада преку своите финансиски институции целосно го блокирала личниот имот на сопственикот на Еуростандард банката во стечај Трифун Костовски. Костовски открива дека по завршување на предистражната постапка за стечајот на банката, ...

И тоа е можно…

Либертас - 25.11.2020

Навистина просторот кој ми е даден за пишување на моите колумни, чувствувам дека ми е претесен за да ги споделам со вас сите мои размисли поврзани со секојдневнието, животот, политиката, иднината.