TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Декларацијата на СДСМ веќе видена, одлучната борба со криминалот никаде ја нема

Слободен Печат - 19.07.2019

Тајмингот на објавување на декларацијата се толкува како порака до членството. Декларацијата за борба против криминалот и корупцијата која вчера ја усвои Централниот одбор на СДСМ не значи ништо доколку веднаш и сега не се покаже решителна борба, ...

Николовски не одговори дали Кики и Фрики биле на седницата на Централен одбор

Фокус - 19.07.2019

Централниот одбор на СДСМ едногласно донесе декларација која се однесува на последната афера што ја тресе власта, а во која е вмешана специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева.

СДСМ ги охрабрува институциите во борбата против криминалот

Сител - 18.07.2019

Централниот одбор на СДСМ со Декларација го поддржува раководството на партијта и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата. На вечерашната седница, информира партискиот секретар, Љупчо Николовски, ...

Николовски: Никој не може да биде амнестиран ако сторил криминал без разлика на партиска припадност

24 Вести - 18.07.2019

На вечерашниот централен одбор на СДСМ - била донесена декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната ...

Николовски по состанокот на СДСМ: Последните настани покажаа одлучна борба против криминалот и корупцијата

Макфакс - 18.07.2019

Заврши состанокот на Централниот одбор на СДСМ на кој во проширен состав, во присуство на повеќе градоначалници, министри, заменици и пратеници, беше донесена одлука за нова декларација за поддршка на раководствосто на СДСМ и власта, во насока на ...

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

Независен - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Декларација на СДСМ за бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата

24Инфо - 18.07.2019

Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, поддржан од пратениците, министрите, замениците министри, градоначалниците, Социјалдемократската младина и Форумот на жени, тргнувајќи од интересите на граѓаните и заложбата за ...

Дали на ЦО на СДСМ се зборувало и за најновиот случај со рекетирање на бизнисмени?

Фактор - 18.07.2019

Донесена е Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска генералниот секретар ...

(Видео+фото) Кој дојде на седницата на Централниот одбор на СДСМ?

еМагазин - 19.07.2019

Голем број членови на Централниот одбор на СДСМ, пратеници и градоначалници присуствуваа на вчерашната седница на која едногласно беше донесена Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да ...

Николовски: 700 нови луѓе на позиции на централно и локално ниво во партијата

iPortal - 18.07.2019

“Задоволство ми е што имаме многу нови луѓе, млади, кои во спој со искусни и стручни луѓе, со авторитет и одговорност ќе дадат нов квалитет во делувањето на СДСМ и особено во делот на креирање на политиките.

Николовски: Сите се еднакви пред законите, а правда мора да има

PressingTV - 18.07.2019

Последните случаи покажуваат дека постои заштитен механизам на релација граѓани – обвинителство – МВР кој го штити општеството и кој може да се справи со евентуални случаи на корупција.Државата изгради институции и создаде систем коишто се борат ...

Николовски не одговори дали „Кики и Фрики" биле на седницата на СДСМ

Press24 - 19.07.2019

Централниот одбор на СДСМ едногласно донесе декларација која се однесува на последната афера што ја тресе власта, „Рекет"каде уапсен е Бојан Јовановски познат како Боки 13, за која опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги обвини дека се вмешани.

Николовски не одговори дали Кики и Фрики биле на седницата на Централен одбор

Курир - 19.07.2019

Централниот одбор на СДСМ едногласно донесе декларација која се однесува на последната афера што ја тресе власта, а во која е вмешана специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева.

СДСМ поддржува борба против криминалот, откако се уапсени Боки 13 и Зоки Кичеец

Скопје1 - 19.07.2019

Централниот одбор на СДСМ со Декларација го поддржува раководството на партијта и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата. На вечерашната седница, информира партискиот секретар, Љупчо Николовски, ...

Николовски по состанокот на СДСМ: Последните настани покажаа одлучна борба против криминалот и корупцијата

Точка - 18.07.2019

Заврши состанокот на Централниот одбор на СДСМ на кој во проширен состав, во присуство на повеќе градоначалници, министри, заменици и пратеници, беше донесена одлука за нова декларација за поддршка на раководствосто на СДСМ и власта, во насока на ...

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

Сител - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Декларација на СДСМ за бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата

iPortal - 18.07.2019

Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, поддржан од пратениците, министрите, замениците министри, градоначалниците, Социјалдемократската младина и Форумот на жени, тргнувајќи од интересите на граѓаните и заложбата за ...

Николовски не одговори дали „Кики и Фрики” биле на седницата на СДСМ

Вечер - 19.07.2019

Централниот одбор на СДСМ едногласно донесе декларација која се однесува на последната афера што ја тресе власта, „Рекет”каде уапсен е Бојан Јовановски познат како Боки 13, за која опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги обвини дека се вмешани.

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

Нова ТВ - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

СДСМ се обврза на бескомпромисна борба против криминалот и криминалците

AKO - 18.07.2019

Централниот одбор на СДСМ во проширен состав, со пратеници, градоначалници, претседатели на ОО, министри, СДММ и Форум на жени, донесе Декларација со која што го задолжи највисокото раководство на СДСМ, кое истовремено е највисоко раководство на ...

Николовски: Партиската припадност не амнестира никого од криминал

1tv - 18.07.2019

Едногласно e донесена Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

СДСМ усвои Декларација за борба против криминалот и корупцијата

МКД - 19.07.2019

Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, поддржан од пратениците, министрите, замениците министри, градоначалниците, Социјалдемократската младина и Форумот на жени, тргнувајќи од интересите на граѓаните и заложбата за ...

Николовски: СДСМ ги поддржува институциите за безкомпромисна борба против криминалот

iPortal - 18.07.2019

“Централниот одбор на СДСМ во проширен состав, со пратеници, градоначалници, претседатели на ОО, министри, СДММ и Форум на жени, донесе Декларација со која што го задолжи највисокото раководство на СДСМ, кое истовремено е највисоко раководство на ...

ЦО на СДСМ усвои декларација за поддршка на бескомпромисната борба против криминалот и корупцијата

Телма - 18.07.2019

Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно усвоил декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на партијата но и на останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на ...

СДСМ: Бескомпромисна борба против криминалците

Вечер - 19.07.2019

Централниот одбор на СДСМ во проширен состав, со пратеници, градоначалници, претседатели на ОО, министри, СДММ и Форум на жени, донесе Декларација со која што го задолжи највисокото раководство на СДСМ, кое истовремено е највисоко раководство на ...

СДСМ ги поддржува институциите да се борат против криминалот

Р.С.Европа - 18.07.2019

На Централниот одбор на СДСМ едногласно е донесена Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на партијата, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната ...

Едногласен заклучок во СДСМ: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

+инфо - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и на останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави ...

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

24Инфо - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

Слободен Печат - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира! Ама за Кики и Фрики одговорите се избегнуваат

Нетпрес - 18.07.2019

Едногласно е донесена Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

СДСМ донесе Декларација за бескомпромисна борба против криминалот: Партиската припадност никого не амнестира

Фокус - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Николовски не одговори дали Кики и Фрики биле присутни на седницата на ЦО на СДСМ

Република - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Дали на седницата на Централниот одбор на СДСМ присуствувале „Кики“ и „Фрики“?

PressingTV - 18.07.2019

Заврши седницата на Централниот одбор на СДСМ. Како што информираше генералниот секретар на партијата Љупчо Николовски едногласно била донесена Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да ...

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

Либертас - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

ЦО на СДСМ: Едногласни во бескомпромисната борба против корупцијата и организираниот криминал

CivilMedia - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

ЗАВРШИ СЕДНИЦАТА: СДСМ немало да дозволи Мицкоски да ги закочи реформите што СДСМ треба да ги спроведе

Денешен - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

Опсервер - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

Бриф - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Николовски: Да почекаме до утре да видиме дали Мицкоски нема да дојде на лидерската средба

МКД - 18.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Николоски не кажа кои се Кики и Фрики, вели дека СДСМ донела декларација против криминалот

MakPress - 19.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Партиската припадност никого не амнестира од криминал

Локално - 19.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави синоќа ...

Николовски: Партиската припадност никого не амнестира од криминал

Вечер - 19.07.2019

Едногласно била донесена денеска Декларација со која се дава поддршка на највисокото раководство на СДСМ, но и останатите институции да продолжат со бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата и за јакнење на правната држава, изјави денеска ...

Дали Кики и Фрики присуствуваа на ЦО на СДСМ

еМагазин - 19.07.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски синоќа избегна да даде директен одговор на прашањата дали има сознанија кои се Кики и Фрики , за кои се тврди дека се високи функционери од СДСМ вмешани во „Рекетот“ на Бојан Јовановски и Зоран Милески .

Декларација за шут карта од СДСМ за секој инволвиран во „Рекет“

+инфо - 19.07.2019

Декларацијата за бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата, која вчера едногласно ја усвои Централниот одбор на СДСМ во проширен состав е бланко виза за исклучување на било кој член од партијата без оглед дали станува збор за министер, ...

Секој кој е вмешан во криминал и корупција не му е место во партијата, СДСМ со декларација се дистанцира од таквите ...

Република - 19.07.2019

Декларацијата за бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата, која вчера едногласно ја усвои Централниот одбор на СДСМ во проширен состав е бланко виза за исклучување на било кој член од партијата без оглед дали станува збор за министер, ...