TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ сепак ќе присуствува на самитот во Тирана , за аналитичарите очекувана драма за домашната јавност

Фокус - 05.12.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ потврди дека ќе присуствува на самитот на Европската Унија и Западен Балкан во Тирана. Своето патување во АЛбанија Вучиќ го потврди по средбата со пратеникот на Европската унија за дијалог, Мирослав Лајчак.

Вучиќ сепак ќе оди на самитот во Тирана: Таму ќе се донесат добри одлуки за Србија

Слободен Печат

Вучиќ потврди дека ќе присуствува на Самитот во Тирана

Р.С.Европа

Вучиќ размислува дали да оди во Тирана: „Србија е турната до ѕид, самоизолацијата и бојкотот би биле спротивни на европските начела“

Локално

Брнабиќ: Вучиќ треба да оди на самитот, тоа е најдобар начин да се соочи со лицемерието

Локално

Брнабиќ: Вучиќ уште размислува дали да оди во Тирана, се прашувам како човек има такви нерви

Слободен Печат

Додик: Утре заеднички став со Вучиќ околу присуството на самитот во Тирана

Слободен Печат

Република Канал5 Макфакс Точка 24Инфо Press24 Centar 24Инфо

Лајчак: Со Вучиќ разговаравме за враќање на Србите во институциите, енергијата и исчезнатите лица

Слободен Печат - 05.12.2022

Специјалниот претставник на Европската унија за дијалог меѓу Белград и Приштина и други регионални прашања за Западен Балкан, Мирослав Лајчак изјави дека „денес во Белград разговарал со претседателот на Србија Александар Вучиќ за продолжувањето на ...

Вучиќ- Лајчак: Неопходно е да се спроведе договорот за Заедницата на српски општини

MakPress

Лајчак во Белград на средба со Вучиќ регистарските таблички и француско-германскиот план

Р.С.Европа

Вучиќ ќе реши дали ќе оди во Тирана по средбата со Лајчак

Локално

Вучиќ- Лајчак: Неопходно е да се спроведе договорот за Заедницата на српски општини

Слободен Печат

Вучиќ- Лајчак: Неопходно е да се спроведе договорот за Заедницата на српски општини

Опсервер

Вучиќ-Лајчак: Неопходно е да се спроведе договорот за Заедницата на српски општини

А1 On

Н.Македонија Курир Нетпрес Вечер Прес 24Инфо

Вучиќ потврди присуство на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Тирана

Во Центар - 05.12.2022

Претседателот на Србија Александар Вучиќ истакна дека се надева дека ќе има некаква корист од заминувањето во Тирана, а доколку не би отишол, тоа би било голема штета за Србија. Претседателот на Србија Александар Вучиќ најави дека ќе отпатува на ...

Вучиќ сепак ќе патува во Тирана на самитот ЕУ – Западен Балкан

24Инфо

Вучиќ: Не сум сигурен дека ќе има некаква корист од моето одење во Тирана, но сигурно ќе има многу штета ако не одам

А1 On

Вучиќ потврди, ќе патува на самитот во Тирана: „Ако не одам, сигурно би имало штета за Србија“

Макфакс

Вучиќ донесе одлука: „Утре одам на Самитот во Тирана“

Локално

Вучиќ потврди, ќе патува на самитот во Тирана: „Ако не одам, сигурно би имало штета за Србија“

Точка

Вучиќ реши сепак да оди на Самитот на ЕУ во Тирана – „Ако не одам, ќе има голема штета за нашата земја“

Еспресо

Република Вечер Прес Пулс24 Centar

Рама до Вучиќ - Катастрофално ќе биде ако не дојдеш на Самитот во Тирана

Р.С.Европа - 04.12.2022

Катастрофално за Србија и за Александар Вучиќ ќе биде ако тој не учеството на Самиот меѓу Европската унија (ЕУ) и Западен Балкан во Тирана, порача денеска албанскиот премиер Еди Рама. Претходно претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека ...

Летаат искри пред самитот во Тирана: Дали преписките меѓу Вучиќ и Рама односно протестите на опозицијата ќе го засенат самитот?

Lider

Рама до Вучиќ: Катастрофално за тебе и Србија доколку не дојдеш на Самитот

Бизнис Вести

Рама: Катастрофално за тебе и Србија ако не дојдеш на Самитот

Фактор

Рама до Вучиќ: Катастрофално за тебе и Србија доколку не дојдеш на Самитот

Zoom

Рама до Вучиќ: Катастрофално за тебе и Србија доколку не дојдеш на Самитот

Опсервер

Рама до Вучиќ: Катастрофално за тебе и Србија доколку не дојдеш на Самитот

Фокус

Сител Либертас Вечер Прес Локално Република Н.Македонија Во Центар ТВ21