TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата на Србија потпиша договор со компанија на чие чело е зетот на Трамп

МКД - 16.05.2024

Министерот за градежништво, сообраќај и инфраструктура Горан Весиќ потпиша, во име на владата на Србија, договор за ревитализација на комплексот на Генералштабот со американската компанија Афинити глобал девелопмент, на чие чело е Џаред Кушнер, ...

Србија одобри договор со Кушнер за изградба на луксузен хотел на местото на поранешниот генералштаб во Белград

Слободен Печат - 16.05.2024

Владата на Србија одобри договор со Џаред Кушнер за изградба на луксузен хотел на местото на поранешниот Генералштаб во Белград, во време кога таткото на неговата сопруга, Доналд Трамп, се обидува да се врати во Белата куќа, пренесува „Њујорк Тајмс“.