TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Макфакс - 14.02.2018

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег. Дува умерен а наместа и засилен ветер претежно од северозападен правец, во струмичкото подрачје брзината на ...

Студено и ветровито...

Н.Македонија - 14.02.2018

Студено и ветровито Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Метео: Од петок стабилизирање на временската состојба

МРТ - 13.02.2018

Попладне на повеќе места се очекува намалување на облачноста со сончеви периоди. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време. Во западните делови ќе има повремени локални врнежи од снег со послаб интензитет особено претпладне.

Временска прогноза за наредните пет дена

Факултети - 13.02.2018

Денес е вторник, 13 февруари 2018 година, 44-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:27, а ќе зајде во 17:08 часот. Денот ќе трае 10 часа и 41 минути. Ова утро во Македонија имаме претежно облачно и студено време.

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Вечер - 14.02.2018

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег. Дува умерен а наместа и засилен ветер претежно од северозападен правец, во струмичкото подрачје брзината на ...

Студено и ветровито

Канал5 - 14.02.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Метео: Облачно со врнежи од дожд

МРТ - 21.02.2018

Во петок не се очекуваат врнежи, а за време на викендот нашето подрачје ќе биде под влијание на нов влажен воздушен бран. Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд и снег на планините особено претпладне.

Доаѓа зимата - студениот бран го носи снегот и во градовите

Вечер - 12.02.2018

Времето денеска ќе биде умерно облачно со повремени сончеви периоди и потопло, со благ пораст на дневните температури. Ќе дува до умерен слаб јужен и југозападен ветер. Утрата ќе бидат посвежи со пад на утринските температури, кои ќе се движат од ...

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Денар - 14.02.2018

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег. Дува умерен а наместа и засилен ветер претежно од северозападен правец, во струмичкото подрачје брзината на ...

Нема спас од дождот - ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

Press24 - 14.02.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус пет степени, а дневната од еден до 13 ...

Вистинската зима се враќа на голема врата – метеоролозите со вонредна прогноза за утре и среда

Маркукуле - 12.02.2018

Времето денеска ќе биде умерно облачно со повремени сончеви периоди и потопло, со благ пораст на дневните температури. Ќе дува до умерен слаб јужен и југозападен ветер. Утрата ќе бидат посвежи со пад на утринските температури, кои ќе се движат од ...

Променливо облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Точка - 14.02.2018

Изутринава во Македонија преовладува променливо облачно време на планините и на некои повисоки места има слаби врнежи од локален снег. Дува умерен а наместа и засилен ветер претежно од северозападен правец, во струмичкото подрачје брзината на ...

Облачно со сончеви периоди

МКД - 14.02.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Следува пресврт со времето – подгответе се за снег и дождови

Sky - 13.02.2018

Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник попладне и в среда. Во вторник времето ќе биде облачно, а попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со снег.

Студено и ветровито

Сител - 14.02.2018

- Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Еве какво време не очекува денес

Скопје24 - 21.03.2018

Утринава под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот насекаде во земјава преовладува облачно време, во западните и источните делови со врнежи од дожд а на планините од снег. Во западните делови врнежите повремено се со умерен интензитет.

Студено и ветровито

+инфо - 14.02.2018

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот.

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно

24 Вести - 14.02.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус пет степени, а дневната од еден до 13 ...

Времето променливо облачно со слаб снег и умерен ветер

Мета - 14.02.2018

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

Пулс24 - 14.02.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус пет степени, а дневната од еден до 13 ...

Студено и ветровито

А1 On - 14.02.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Светитрифунска временска прогноза

Таратур - 14.02.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Променливо облачно и студено време, слаб снег во западните и јужни делови

Курир - 14.02.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот. Во крајните западни делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Нема спас од дождот – ни доаѓа и многу снег и пад на температурите

Маркукуле - 14.02.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди во текот на денот Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус пет степени, а дневната од еден до 13 ...