TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо: Пред почетокот на мечот имаше смешна ситуација, приметивме дека головите се помали! (ФОТО)

24Фудбал - 24.09.2020

Жозе Мурињо вели дека побарале нови голови да бидат поставени на арената „Тодор Проески“ откако на загревањето приметиле дека головите биле помали. Тотнем со триумф од 1-3 си замина од Скопје и се пласираше во плеј-офот од Лига Европа.

Мурињо побарал да се замени едниот гол бидејќи бил помал

Sport M - 24.09.2020

Голманите на Тотенхем, пред натпреварот забележаа дека едниот гол бил помал, а Жозе Мурињо веднаш реагираше, по што официјалните лица на УЕФА ја потврдиле забелешката. „Голманите ми рекоа дека едниот од головите е помал и навистина беше така.

Мурињо: Пандев пред некој ден ми кажа дека нема да ни биде лесно во Скопје

Sport M - 24.09.2020

Тотенхем успеа да слави победа од 3:1 над Шкендија, во Скопје. „Пандев пред некој ден ми кажа дека нема да ни биде лесно во Скопје и навистина беше така. Убаво е да се победи трипати по ред и тоа далеку од дома. Но, тоа е наша работа – да победуваме.

„Шкендија загуби, ама таа е победникот од дуелот со Тотнем!“

Sport 1 - 24.09.2020

Фудбалерите на Шкендија пружија далеку посилен отпор од што било кој очекуваше во вечерашната пресметка со Тотнем (1-3) во меч од 3. квалификациско коло од Лига Европа, поради што тренерот на овој тим, Ернест Ѓока, потенцира дека неговиот состав ...

Мурињо: Како што ми кажа Пандев, така и беше

МКД - 24.09.2020

Жозе Мурињо вели дека се случило токму тоа што му го кажал Пандев, Тотнем ќе победи но нема да му биде лесно. Тотнем се пласираше во плејфот од Лига Европа, но Шкендија пружи силен отпор. Во дел од мечот англискиот тим се мачеше, не им беше сеедно ...

Головите во Скопје биле пократки, Тотенхем и Мурињо инсистирале да бидат заменети

Дерби - 24.09.2020

Тотенхем успеа да ја победи Шкендија во Скопје и да ја оправда улогата на фаворит во оваа пресметка од квалификациите за Лига Европа. Жозе Мурињо го предводеше лондонскиот премиерлигаш до уште една победа во Европа, а по обезбедениот пласман во ...

Ѓока: Влеговме со многу емоции, задоволен сум од играта, на моменти бевме подобри

SportMedia - 24.09.2020

Ернест Ѓока, стратегот на Шкендија, истакна задоволство од играта на својот тим во дуелот со Тотенхем… „Влеговме со многу емоции во мечот. Не е лесно да застанеш да играш против Тотенхем. Многу сум задоволен како одигравме.

Мурињо се побунил за головите на „Тодор Проески“ и едниот веднаш бил – сменет!

Sport 1 - 24.09.2020

Интересен момент се случил пред почетокот на вечерашниот дуел помеѓу Шкендија и Тотнем, кога гостите од Лондон за време на загревањето побарале да се заменат головите на арената „Тодор Проески“.

Браво Шкендија за силниот отпор, честиташе и Мурињо (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 24.09.2020

Шкендија доживеа елиминација од Тотенхем, но далеку од тоа дека разочара. Англискиот гигант сепак е премоќен за да биде елиминиран во Скопје. За силниот отпор на Шкендија по завршувањето на мечот честиташе и Жозе Мурињо.

Ѓока задоволен од изданието на неговите избраници против премиерлигашот Тотенхем

Опсервер - 24.09.2020

Скопје, 24 септември 2020 () – Тренерот на Шкендија, Ернест Ѓока изрази задоволство од вечерашниот настап на неговиот тим против англискиот фудбалски великан Тотенхем. Гостите од Лондон победија со 3:1.

Ѓока: Шкендија ништо не загуби со поразот од великан како Тотенхем

Gol.mk - 24.09.2020

Шкендија се обиде да му парира на Тотенхем , но освен изедначувањето, не успеа да направи премногу во мечот со англискиот премиерлигаш. Така, доживеа пораз (1-3) и мора да се помири со крај во квалификациите за Лига Европа.

Ѓока: Шкендија и покрај тоа што изгуби, е победник од овој натпревар

Екипа - 24.09.2020

Шкендија загуби од Тотенхем со 1-3 во натпревар од третото коло од квалификациите за годинашното издание на Лигата на Европа. Тренерот на тетовци Ернест Ѓока вели дека неговите фудбалери влегле со многу емоции во мечот.

Жозе Мурињо: Пандев ми кажа дека ќе победиме, но нема да биде лесно така излезе и на крајот

Дриблинг - 24.09.2020

Тотенхем ја елиминираше Шкендија и се пласираше во плејофот од Лига Европа. Жозе Мурињо по победата од 3:1 ги пофали резервистите, задоволен беше од играта и од резултатот и повторно потсети на советот од Пандев.

Мурињо: Не блескавме, но ја постигнавме целта, играме против добар тим!

SportMedia - 24.09.2020

Жозе Мурињо задоволен од резултатот на својот тим, не толку од играта на дуелот со Шкендија. Тој на прес-конференцијата по мечот рече: „Убаво е да се победува три по ред, и тоа на гостински терен.

Тотенхем ги има Сон и Кејн, добри 15 минути на Шкендија се малку за подвиг (Видео)

Спортманија - 24.09.2020

Двете ѕвезди на гигантот од Лондон постигнаа решавачки голови за победа од 3:1 во Скопје против малкедонскиот претставник Тотенхем ги има Хјунг-Мин Сон и Хари Кејн, двајца извонредни фудбалери, кои ги разрешија сите дилеми околу победникот во Скопје ...

Мурињо: Го почувствуваме стравот од Шкендија, замените ја направија разликата!

Слободен Печат - 24.09.2020

Португалскиот менаџер на Тотенхем задоволен што неговиот клуб се пласираше во плеј-офот на Лига Европа каде што ќе ги одмери силите против израелскиот состав на Макаби Хаифа. Жозе Мурињо откако пред три години беше неуспешен со Манчестер јунајтед во ...

ЛЕ: Тотенхем пресилен за Шкендија,екипата на Мурињо славеше со 3-1 во Скопје

Телма - 24.09.2020

Англискиот гигант Тотенхем ја потврди фаворитската улога во натпреварот со Шкендија и славеше со 3-1 на арената Тодор Проески во Скопје.За место во фазата по групи во Лига Европа,екипата на Жозе Мурињо ќе се сретне во плеј-офот со Макаби Хаифа.

„Головите се помали, реагиравме кај делегатот, и тој потврди“, кажа Мурињо по мечот со Шкендија

SportMedia - 24.09.2020

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо по мечот објасни дека пред мечот се случувала една интересна ситуација. Голманите му кажале на тренерот дека головите се помали. „Пред мечот имаше една смешна ситуација. Голманите ми рекоа дека головите се мали.

Сон ја продолжи стрелбата, Тотенхем повторно води во Скопје (Видео)

Спортманија - 24.09.2020

Јужнокореецот потврди дека е во голгетерска форма и со погодок во 70. минута ја врати предноста на гостите на дуелот со Шкендија Тотенхем повторно има предност во Скопје против Шкендија, а Хјунг-Мин Сон постигна уште еден гол, по четворката против ...

Страшна бомба на Нафиу го стресе Тотенхем, Шкендија израмни на 1:1 (Видео)

Спортманија - 24.09.2020

Фантастичен гол постигна играчот на тетовци во 55. минута за егал против гигантот од Лондон Валмир Нафиу со фантастичен гол во 55. минута израмни на 1:1 во Скопје, а Шкендија игра одлично на стартот од второто полувреме против фаворитот Тотенхем.

Mурињо: Како што ми кажа Пандев така и беше

Спортски - 24.09.2020

По натпреварот на Шкендија и Тотенхем вечерва прес-конференција одржа тренерот на англискиот гигант Жозе Мурињо. „Пред неколку дена разговарав со Пандев и тој ми кажа дека ќе биде тежок натпревар и на крајот така и беше.

Мурињо: Пандев погоди дека ќе ни биде тешко во Скопје!

Sport 1 - 24.09.2020

Екипата на Тотнем се пласира во плејоф-фазата од Лига Европа, откако вечерва ја совлада Шкендија со 3-1, но далеку потешко од очекуваното, заклучок што го потврди и тренерот на премиерлигашот, Жозе Мурињо.

Жозе ги промени головите во Скопје, биле пет сантиметри помали!

Gol.mk - 24.09.2020

Тотенхем успеа да слави на гостувањето кај Шкендија во Лигата на Европа (1-3), а тренерот Жозе Мурињо откри зошто на загревањето бил толку активен на теренот и константно бил во комуникација со својот тим, ама и со УЕФА делегатот.

На Мурињо ништо не му ‘бега’ од око: Голот на арената бил помал, од Тотенхем пред мечот инсистирале да се смени

Екипа - 24.09.2020

Повеќе од интересен момент пред почетокот на денешниот натпревар меѓу Шкендија и Тотенхем во 3. коло од квалификациите за Лига Европа. За време на почетното загревање, голманите на англиските тим забележале дека едниот гол на националната арена ...

Мурињо: Сон беше врвен, како што ми кажа Пандев – така излезе на крај!

Gol.mk - 24.09.2020

Тотенхем си ја заврши задачата во Скопје и со триумф над Шкендија (1-3) патува во плејофот во Лигата на Европа. Тренерот Жозе Мурињо за разлика од претходниот дуел во Бугарија може да биде задоволен од екипата, а по мечот ги сподели импресиите.

Шкендија успеа да го „тресне“ Тотенхем со прекрасен гол, но не и да избегне пораз од фаворитот (ВИДЕО)

ТВ21 - 24.09.2020

Во 3. квалификациско коло вечерва Шкендија на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје е поразен од големиот фаворит Тотенхем. Англискиот тим дојде рано во водство, уште во 4. минута преку Ламела.

Мурињо: Пандев ми кажа дека ќе биде тежок меч и на крајот навистина беше така

Екипа - 24.09.2020

Прволигашот Шкендија загуби со 1-3 од Тотенхем во третото квалификациско коло од Лигат на Европа. Тренерот на лондонскиот клуб Жозе Мурињо вели дека сето тоа што му го кажал капитенот на нашата репрезентација Горан Пандев пред мечот на крајот се ...

Петнаесет минути во кои Мурињо и Тотенхем се ТРЕСЕА, само БРАВО за Шкендија…

SportMedia - 24.09.2020

Шкендија повторно покажа дека знае да игра во Европа, па макар и против гиганти, па макар и само 15 минути. Вечерва тетовци просто на голема мака ги ставија Жозе Мурињо и Тотенхем. Со прекрасниот гол на Нафиу, ретко виден на фудбалските терени, ...

ЕЛ: Тотенхем стави точка на евро-авантура на Шкендија (видео)

OhridNews - 24.09.2020

Македонскиот фудбал останува без свој претставник во завршната квалификациска рунда за пласман во Лигата на Европа, откако англискиот премиерлигаш Тотенхем со 3-1 (1-0) ја совлада и елиминираше Шкендија.

Ни “БОМБАТА“ на Нафиу не и помогна на храбрата Шкендија…Тотенхем победи! (ВИДЕО)

SportMedia - 24.09.2020

Нема сензација во Скопје. Иако во 55.минута со супер голот на Нафиу нашата Шкендија израмни на 1:1 против ѕвездениот состав на Тотенхем, на крајот сепак мечот заврши со триумфални 3:1 за гостите.

ЛЕ: Евроголот на Нафиу ja „разбуди“ Шкендија, но Тотенхем ќе игра во плеј-офот (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 24.09.2020

Во рамките од третото квалификациско коло на Лига Европа вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје, екипата на Тотенхем славеше со конечен резултат 1:3 против македонскиот претставник Шкендија.

ВИДЕО: Мурињо ги погоди замените, Тотенхем ја исфрли Шкендија од ЛЕ!

Gol.mk - 24.09.2020

Македонија остана без клупски претставник во Европа, откако Шкендија во Скопје загуби од англискиот премиерлигаш Тотенхем (1-3) во рамки на третата квалификациска рунда и испадна од квалификациите за место во Лигата на Европа.

(ВИДЕО) Тотенхем не дозволи изненадување, Шкендија со гол се прости од Европа

Спортклуб - 24.09.2020

Она што беше очекувано, тоа и се оствари. Тотенхем успеа да слави во Скопје против Шкендија со 1:3 и се пласираше во последното коло од квалификациите за Лигата на Европа. Шкендија како во грч го започна натпреварот, со многу респект кон ...

Шкендија скапо ја продаде кожата, Тотнем ја оствари целта, со победа си оди од Скопје (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2020

Шкендија му покажа мускули на Тотнем, но не успеа да го изненади, англискиот тим си замина со победа од 3-1 и пласман во плејофот од Лига Европа но добро се испоти за да дојде до тоа. Тотнем ја оствари целта по која дојде во Скопје, тимот на Мурињо ...

Ремек-делото на Нафиу недоволно за Шкендија, Тотенхем го продолжува настапот во ЛЕ (ВИДЕО)

Дерби - 24.09.2020

Екипата на Шкендија не успеа да му се спротистави на премиерлигашот Тотенхем и го заврши настапот во квалификациите за пласман во групната фаза на Лигата на Европа. Гостите од Северен Лондон беа огромни фаворити на вечерашната средба на арената ...

Чесно збогум за Шкендија од Европа: Тотенхем е премоќен…

Екипа - 24.09.2020

Шкендија ги заврши настапите на европската сцена оваа сезона откако во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа загуби на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје од лондонски Тотенхем со 1-3 (0-1).

Тотенхем со победа си замина од Скопје, натпреварот го обележа голчиштето на Нафиу (Видео)

СуперСпорт - 24.09.2020

Екипата на Тотенхем сосема очекувано славеше победа од 3:1 против Шкендија во третото квалификациско коло од Лига Европа. Клубот од Англија го диктираше натпреварот и ја имаше контролата на играта, но не прикажа којзнае колку допадлива игра на ...

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Кајгана - 24.09.2020

Очекувано Тотенхем славеше во Скопје, но Шкендија остави добар впечаток зачинет со гол во мрежата на премиерлигашот. Тренерот на тетовци, Ернест Ѓока, од старт се реши за бункер тактика која се скрши уште во 5.

ЛЕ: Нафиу го „стресе“ Харт, но Тотенхем лесно ја мина Шкендија

TopSport - 24.09.2020

Европското патешествие за Шкендија заврши вечерва во Скопје, со поразот од 3:1 од моќниот Тотенхем на Жозе Мурињо во третото квалификациско коло во Лига Европа, во меч во кој премиерлигашот ја имаше контролата, а на тетовци не им беше доволен ...

Шкендија отпадна од Тотнем, Сон - кошмар за тетовци (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 24.09.2020

Фудбалерите на Тотнем сосема заслужено се пласираа во плејоф-фазата од Лига Европа, откако вечерва ја потврдија фаворитската улога и релативно лесно ја совладфаа Шкендија со 3-1. Јунак во таборот на премиерлигашот беше Кореецот Сон, кој и мво Скопје ...

ВИДЕО: Крај на европската турнеја за Шкендија

Sport M - 24.09.2020

Шкендија беше поразена од Тотенхем со 1:3 во квалификацискиот натпревар за Лига на Европа. Гостите од Англија влегоа во овој натпревар како фаворити и уште на самиот почеток од натпреварот го отворија резултатот. Ламела во 5.

Сон казнува, Тотенхем повторно во водство (ВИДЕО)

SportMedia - 24.09.2020

15 минути Шкендија имаше „егал“ со големиот Тотенхем. Кореецот Сон носи ново водство на англискиот тим и големиот фаворит. По ударот од левата страна, Захов одби до Сон кој што од десетина метри забива во мрежата во 69 минута.

ВИДЕО: Шкендија не успеа да направи чудо, Тотенхем славеше на „Тодор Проески“

Дриблинг - 24.09.2020

Тетовска Шкендија го заврши настапот во Лига Европа откако загуби на „Тодор Проески“ од Тотенхем со 3:1. Екипата предводена од Жозе Мурињо, рано дојде до предност уште во 5 минута со голот на Ламела.

ВИДЕО: Кејн ги уништи сите надежи на Шкендија, Тотенхем води 3:1

Sport M - 24.09.2020

Тотенхем го оправдува епитетот на фаворит, а Хери Кејн во 79. минута го доведе англискиот тим до водство од ...

Шкендија загуби, но беше достоен ривал на Тотенхем

Опсервер - 24.09.2020

Скопје, 24 септември 2020 () – Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва загуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. Во натпревар од 3.

(ВИДЕО) Шкендија пак капитулира, Сон го врати Тотенхем во водство

Спортклуб - 24.09.2020

Тотенхем не дозволува изненадување во Скопје и повторно поведува преку Сон. Иако Шкендија беше инфериорна во текот на најголемиот дел од натпреварот, сепак во финишот на првото полувреме, а потоа и во првите десетина минути од првото полувреме почна ...

ВИДЕО: Сон ја врати насмевката на Мурињо, Тотенхем повторно води против Шкендија

Дриблинг - 24.09.2020

Тројната измена на Мурињо и внесувањето во игра на Ло Селсо, Кејн и на Лукас веднаш донесе резултат. Тотенхем доби поголема конткретност во нападот и второ водство против Шкендија на „Тодор Проески“.

Не траеше долго радоста: Сон носи нова предност за Тотенхем (ВИДЕО)

Екипа - 24.09.2020

Не траеше долго радоста на Шкендија по израмнувањето на дуелот против Тотенхем на „Тодор Проески“ во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа. Англичаните по само 15 минути, веќе во 70. минута повторно се вратија до водство од 1-2.

Сон брзо го „поништи“ евроголот на Нафиу 🎥

Спортски - 24.09.2020

Кратко Шкендија имаше 1:1, Тотенхем ја врати предноста од еден гол. По изедначувачкиот гол на Шкендија Жозе Мурињо веднаш во игра ги прати Хари Кејн и Лукас Моура и тоа можеше да се забележи во играта.

Шкендија го препоти Тотенхем (ФОТО)

Вечер Прес - 24.09.2020

Екипата на Тотенхем потешко од очекувањата се пласираше во 4. квалификациско коло во Лигата на Европа, откако вечерва во Скопје славеше против Шкендија со 1:3. Гостите од северен Лондон поведоа уште во 5.