TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба на Коалицијата предводена од СДСМ: Консултации за консензуален кандидат за претседател

еМагазин - 17.02.2019

Денеска во 18 часот, во седиштето на СДСМ ќе се одржи работен состанок-средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ којашто заеднички настапи на последните парламентарни избори, информираат од СДСМ.

Шестата претседателска трка го доби првиот учесник

А1 On - 17.02.2019

ВМРО-ДПМНЕ вчера го избра својот кандидат за претседател на државата – ја номинираше универзитетската професорка Гордана Силјановска-Давкова. Со нејзиниот избор претседателската трка во април го доби својот прв учесник, а во наредниот период треба ...

СДСМ денеска на средба со партиите од Коалицијата за консензуален претседател

1tv - 17.02.2019

Од СДСМ соопштија дека во 18:00 часот, во седиштето на СДСМ ќе се одржи работен состанок-средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ којашто заеднички настапи на последните парламентарни избори.

СДСМ на средба со коалиционите партнери, утре Заев ќе разговара со Ахмети

Макфакс - 17.02.2019

Владејачката СДСМ вечерва ќе одржи средба со коалиционите партнери од коалицијата „За живот“. Како што информираше партијата, во седиштето на СДСМ во 18 часот ќе се одржи работен состанок-средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ којашто ...

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

24Инфо - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. И звршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

СДСМ вечерва на средба со коалиционите партнери, утре Заев ќе разговара со Ахмети

Centar - 17.02.2019

Владејачката СДСМ вечерва ќе одржи средба со коалиционите партнери од коалицијата „За живот“. Како што информираше партијата, во седиштето на СДСМ во 18 часот ќе се одржи работен состанок-средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ којашто ...

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

А1 On - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. Извршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

СДСМ вечерва на средба со коалиционите партнери, утре Заев ќе разговара со Ахмети

Точка - 17.02.2019

Владејачката СДСМ вечерва ќе одржи средба со коалиционите партнери од коалицијата „За живот“. Како што информираше партијата, во седиштето на СДСМ во 18 часот ќе се одржи работен состанок-средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ којашто ...

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

Канал5 - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. Извршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

Средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

+инфо - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. Извршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

Локално - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. И звршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

СДСМ на средба со коалиционите партнери

Р.С.Европа - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од коалицијата што заеднички настапи на последните парламентарни избори. Извршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на партијата, генералниот и ...

СДСМ ја свика коалицијата на итна средба

Независен - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. И звршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

Вечер - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. Извршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

СДСМ и коалициските партнери ќе разговараат за можен консензуален претседателски кандидат

МКД - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. Извршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

Консултации на СДСМ и коалицијата за консензуален претседателски кандидат

Нова ТВ - 17.02.2019

Попладнево во седиштето на СДСМ се одржува првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. Се работи за консултации со коалициските партнери како и со други парламентарни ...

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

Опсервер - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. И звршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

Сител - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. Извршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

Курир - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. Извршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

MTM - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори. И звршниот одбор на СДСМ на последната седница го овласти претседателот на ...

Средба на коалицијата предводена од СДСМ, консултации за консензуален претседателски кандидат

Канал5 - 17.02.2019

Во седиштето на СДСМ се одржува работен состанок-средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ којашто заеднички настапи на последните парламентарни избори. Извршниот одбор на СДСМ го овласти претседателот на партијата, генералниот и ...