TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Платеник на Ескобар открива: Пабло сакаше да го убие сегашниот селектор на Перу

Кајгана - 10.10.2018

Во текот на осумдесеттите и деведесеттите години од минатиот век, познатиот дилер на дрога Пабло Ескобар беше господар на животот и смртта во Колумбија. На неговата црна листа се наоѓаа луѓе од противнички картели, судии, адвокати, фудбалери, а еден ...

Платен убиец на Ескобар откри како славниот аргентински фудбалер спасил жива глава

SportMedia - 10.10.2018

Некогашниот аргентински фудбалер, а сега селектор на Перу, Рикардо Гарека, бил на мета на најпознатиот нарко бос Пабло Ескобар, но некако успеал да ја избегне смртта. Тоа го признава Џон Жаиро Веласкез, попознат како Попај, кој бил платен убиец на ...

Платен убиец откри: Најголемиот нарко-бос наредил ликвидaција на соиграч на Марадона

Sport 1 - 10.10.2018

Рикардо Гарека е поранешна аргентинска ѕвезда, од генерацијата на Диего Марадона, кој е најмалку познат за светската јавност, најмногу и поради фактот ека доживеа неправда со неповикувањето во селекцијата во 1986 година, кога „гаучосите“ станаа ...

Пабло Ескобар му го поштедил животот на перуанскиот селектор Гарека

TopSport - 09.10.2018

Славниот „цар“ на кокаинот, Пабло Ескобар планирал напад на фудбалерите на клубот Америка де Кали, но се откажал од таа идеја за да го поштеди животот на сегашниот селектор на репрезентацијата на Перу, Рикардо Гарека, јавува „Марка“.

Пабло Ескобар му го поштедил животот на перуанскиот селектор Гарека

Макфакс - 09.10.2018

Славниот „цар“ на кокаинот, Пабло Ескобар планирал напад на фудбалерите на клубот Америка де Кали, но се откажал од таа идеја за да го поштеди животот на сегашниот селектор на репрезентацијата на Перу, Рикардо Гарека, јавува „Марка“.